Şimdi Ara

TP-Link W8960N Resimli İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
40.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3,5 yıldır U.S. Robotics 9110 kablosuz modem kullanmaktaydım. Gayette başarılı bir modem. Yanında kablosuz USB adaptörü ile birlikte almıştım. (Starter kit olarak) Acer 5920G dizüstü bilgisayar ile bağlantı sorunu yaşayınca ve Acer’da İntel Wifi Link 4965AGN modem olduğu için bence 11n serisi bir modem almaya karar verdim. Ürünü Hepsiburada’dan kargo dahil 140 liraya aldım. Saolsun hepsiburada 3 günde temin edilecek denilen ürünü 12 günde teslim etti.

Ön Görünüm

Arka Görünüm

US Robotics 9110 & Tp-Link W8960N

Kutu içeriği:
    Modem
    2 Anten
    Spliter
    2X RJ 11 telefon kablosu
    1X RJ 45 eternet kablosu
    Güç Adaptörü
    Kurulum CDsi

Kutu içeriği

Modem ile birlikte kurulum cdsi geliyor ama ben ayarları web arayüzü üzerinden yapmaya karar verdim. Modemin arayüzünehttp://192.168.1.1 yazarak giriliyor. Kullanıcı adı admin, şifre admin olarak ayarlanmış. Quick setupa girerek bağlantı ayarlarınızı kolayca yapabiliyorsunuz.
    Arayüz İngilizce, bilmeyenler için sorun olabilir. Menüde altı ayrı bölüm var. Bunlar:

Device info
    Quick Setup

Advances Setup

Wireless

Diagnostics

Management

Modemin wireless ayarlarında ise WCS Setup ve manuel setup ayarları var. Aynı anda hem WPA hemde WPA2 seçilebiliyor. Modemde 11n bağlantı kurulabilmesi için şifrelemenin TKIP yerine AES şifreleme seçilmesi gerekiyor. TKIP seçildiğinde 11n bağlantı yapılamıyor.

Modemde QOS özelliği var. Bu özellik veri aktarımının modem tarafından ayarlanmasını sağlıyor. Ayrıntılı bilgi için (http://teknolojikaynagi.blogcu.com/qos-nedir_1521252.html)

Acer 5920G ile kablosuz bağlantıyı kurdum. İki yöntem var.
    Eğer WSC ayarını aktif hale getirirseniz Device PIN numarasını yazıp bağlanabiliyorsunuz. Disabled derseniz WPA-WPA2 şifreleme ile bağlanabiliyorsunuz. Kablosuz çıkış genişliği 20 ve 40 mhz olarak ayarlanmış. Eğer 20 mhz seçerseniz 144 mbps, 40 mhz olarak seçerseniz 300mbps olarak bağlantı kurabiliyorsunuz. Benim dizüstünde sadece 20mhz olduğu için sadece 144mbps olarak bağlanabildim.

Dizüstünden, masaüstü bilgisayara 717636 kb büyüklüğünde bir DVDRip avi filmi 11g modunda 595 saniyede kopyalarken, 11n (144kbps 300 değil) olarak 312 saniyede kopyaladım. 300 mbps olarak bağlanamadığım için bir şey diyemiyorum.

717636 / 595 = 1206 kb
    717636 / 312 = 2300 kb

Dizüstünden 720p filmi (Pearl Harbor Bluray 720p 8.71GB) ağdan paylaşıma açıp seyrettim. Hiç takılma olmadan ses ve görüntü senkronlu olarak seyrettim. 1080p olan filmi (Hulk Bluray 1080p 11.1GB) sorun olmadan seyrettim. Fakat 1080p filmi en baştan seyretmeye başladığımda takılma olmamasına rağmen, sonlarına tıklayıp seyrettiğimde takılmalar oldu.

Çekim gücüne gelince ev 145 m2. En uzak odaya götürdüğümde çekim gücü mükemmelden çok iyiye geriledi. Yarın alt kattaki komşudan da deneyeceğim. Gayet iyi gibi.

Zamanım olmadığı için ayrıntılı ayarlara girmedim.

Edit: Resim sorunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zonemaster -- 9 Ekim 2009; 16:06:07 >

• incelemeniz için teşekkür ederim. çok faydalı oldu. aynı özelliklerde zyxel veya linksys düşünüyordum, boşuna 1,5-2 misli para vermeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabbar1000

incelemeniz için teşekkür ederim. çok faydalı oldu. aynı özelliklerde zyxel veya linksys düşünüyordum, boşuna 1,5-2 misli para vermeye gerek yok.
    güle güle kullan kardeşim tp-link iyi modemdir. çekim gücü harikulade olmasa da en azından kopmalar yaşamazsın. markaya küfretmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stnzmRetra

güle güle kullan kardeşim tp-link iyi modemdir. çekim gücü harikulade olmasa da en azından kopmalar yaşamazsın. markaya küfretmezsin.

Alıntıları Göster
    inceleme için teşekkürler bende almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heba.7

inceleme için teşekkürler bende almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı.

Alıntıları Göster
    Öncelikle hayırlı olsun. inceleme güzel olmuş. 10 güne kadar bende bi kablosuz modem almayı düşünüyodum fakat çok kararsızdım. Fakat kararımı verdim. Bu modeme yer hazırlıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanberk

Öncelikle hayırlı olsun. inceleme güzel olmuş. 10 güne kadar bende bi kablosuz modem almayı düşünüyodum fakat çok kararsızdım. Fakat kararımı verdim. Bu modeme yer hazırlıyım

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun.Komşudan denedinizmi acaba?
    300 MPBS için usb adaptör alabilirsiniz.Tp linkin var hepsiburadada.yada netmaster olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0je -- 1 Ocak 2010; 23:05:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Hayırlı olsun.Komşudan denedinizmi acaba?
    300 MPBS için usb adaptör alabilirsiniz.Tp linkin var hepsiburadada.yada netmaster olabilir.

Alıntıları Göster
    Kapsama alanı genişletilmesi hangi antenlerden takabiliriz kaç dbi ye kadar ve kaç tane iyi olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Kapsama alanı genişletilmesi hangi antenlerden takabiliriz kaç dbi ye kadar ve kaç tane iyi olur?

Alıntıları Göster
    Hocam bende G den N e terfi etmek istiyorum, malum ana bilgisayardan paylaşımlı bir
    1080p filmi G ile seyretmek pratikte pek mümkün değil. Notebookum N 300mbps destekli.
    İntel Wifi link 1000 olması lazım kartın modeli. Acaba bu modemle 300 mbps görebilirmiyim?
    Birde en önemli sorum şu, linksys WAG320N şuan paranın satın alabileceği en iyi modem. En
    can alıcı özelliği, dahili olarak 4 portluk gigabit switch e sahip olması. Sonuçta ben modemden
    kablosuz olarak 300mbps de alsam, kabloyla bağlı olan bilgisayarlar 100mbps gönderim yapabiliyorlar
    ancak linksys nin cihazında hiçbir sıkıntı yok. Acaba bu cihazda, gigabit switch mevcutmudur yoksa
    100mbps midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: okan

Hocam bende G den N e terfi etmek istiyorum, malum ana bilgisayardan paylaşımlı bir
    1080p filmi G ile seyretmek pratikte pek mümkün değil. Notebookum N 300mbps destekli.
    İntel Wifi link 1000 olması lazım kartın modeli. Acaba bu modemle 300 mbps görebilirmiyim?
    Birde en önemli sorum şu, linksys WAG320N şuan paranın satın alabileceği en iyi modem. En
    can alıcı özelliği, dahili olarak 4 portluk gigabit switch e sahip olması. Sonuçta ben modemden
    kablosuz olarak 300mbps de alsam, kabloyla bağlı olan bilgisayarlar 100mbps gönderim yapabiliyorlar
    ancak linksys nin cihazında hiçbir sıkıntı yok. Acaba bu cihazda, gigabit switch mevcutmudur yoksa
    100mbps midir?

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar.Bende Airties 5050 kablolu 4 portlu modem var.Acaba bu modemle router özelliği ile bağlayabilirmiyim ?Bağlayabilirsem nasıl oluyor ayarları ?

Amacım laptop ve cep telefonlarını wireless bağlamak.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

Selam arkadaşlar.Bende Airties 5050 kablolu 4 portlu modem var.Acaba bu modemle router özelliği ile bağlayabilirmiyim ?Bağlayabilirsem nasıl oluyor ayarları ?

Amacım laptop ve cep telefonlarını wireless bağlamak.

Saygılar

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun güzel inceleme olmuş.

Bende de laptopta intel wifi link 5100 var draft N. Masaüstüne de zyxel NWD-271N İki pc de win7 kurulu. Ama pc den pc ye 300mbps lik bir veri aktarımı sağlayamadım bir türlü. Laptoptan ağ kuruyorum masaüstünde bu ağın özelliklerini desteklemiyor diyor çıkıyor zyxel. zyxelden ağ kurmayı beceremedim zaten wpa2 şifreli ağ kurmak imkansız ya da ben bulamadım Acaba illa 300mbps için arada 300 lük bir modem mi olması lazım anlamadım vallaha. Bu arada modemde wpa2 şifreleme var ve zyxel ona bağlanabiliyor netten baktım özelliklere wpa2 destekliyor ama bilgisayarlar arası ağ kurmak istediğimde sadece wep seçtiriyor. Açıkcası 75 lira ona verdiğim için pişmanım keşke 40 liraya 11g alaydım :)

Ayrıca ben HD dizileri laptoplar arası takılmadan izleyebiliyorum. 54mbps lik bir ağda.

Uzun lafın kısası N şu an için bence F/P olarak hakını vermeyen bir teknoloji. Kapsama alanı geniş ama 300mbps biraz hayal. Zaten 300mbps ile veri aktarımı yapılamıyor yarısı paket alma yarısı paket verme olarak ayarlıyor pc. Ama en azından 150mbps ile veri almak lazım ve hiç yoktan saniyede 10mb ile ağdan dosya çekebilmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bende de laptopta intel wifi link 5100 var draft N. Masaüstüne de zyxel NWD-271N İki pc de win7 kurulu. Ama pc den pc ye 300mbps lik bir veri aktarımı sağlayamadım bir türlü. Laptoptan ağ kuruyorum masaüstünde bu ağın özelliklerini desteklemiyor diyor çıkıyor zyxel. zyxelden ağ kurmayı beceremedim zaten wpa2 şifreli ağ kurmak imkansız ya da ben bulamadım Acaba illa 300mbps için arada 300 lük bir modem mi olması lazım anlamadım vallaha. Bu arada modemde wpa2 şifreleme var ve zyxel ona bağlanabiliyor netten baktım özelliklere wpa2 destekliyor ama bilgisayarlar arası ağ kurmak istediğimde sadece wep seçtiriyor. Açıkcası 75 lira ona verdiğim için pişmanım keşke 40 liraya 11g alaydım :)

Ayrıca ben HD dizileri laptoplar arası takılmadan izleyebiliyorum. 54mbps lik bir ağda.

Uzun lafın kısası N şu an için bence F/P olarak hakını vermeyen bir teknoloji. Kapsama alanı geniş ama 300mbps biraz hayal. Zaten 300mbps ile veri aktarımı yapılamıyor yarısı paket alma yarısı paket verme olarak ayarlıyor pc. Ama en azından 150mbps ile veri almak lazım ve hiç yoktan saniyede 10mb ile ağdan dosya çekebilmeliyiz.

Alıntıları Göster
    kardeş modemin 192.168.1.1 den yapılan ayarını anlatabilirmisin????

• quote:

Orijinalden alıntı: R-H

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bende bugün sipariş verdim yorumlarınız çok yardımcı oldu allah razı olsun hepinizden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafayumlu

bende bugün sipariş verdim yorumlarınız çok yardımcı oldu allah razı olsun hepinizden teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende acer 5738g model dizüstü var bu modem N bağlantılı dizüstünün özelliklerinde
    Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) olarak görünüyor
    acaba destekliyormu tam anlıyamadım da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafayumlu

arkadaşlar bende acer 5738g model dizüstü var bu modem N bağlantılı dizüstünün özelliklerinde
    Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) olarak görünüyor
    acaba destekliyormu tam anlıyamadım da.

Alıntıları Göster
    Destekliyor.Kullanabilirsiniz
  • quote:

Wireless N 300Mbps modunda zaten pratik olarak 9MB civarı sağlıyor. Ayrıca g de 54Mb sağlayamıyor, 20Mb civarlarındadır pratik; 2,5MB falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

quote:

Wireless N 300Mbps modunda zaten pratik olarak 9MB civarı sağlıyor. Ayrıca g de 54Mb sağlayamıyor, 20Mb civarlarındadır pratik; 2,5MB falan.

Alıntıları Göster
    Ben de almayı düşünüyorum bu modelden. Ama ayarları ve dilinin türkçe olmaması beni düşündürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Ben de almayı düşünüyorum bu modelden. Ama ayarları ve dilinin türkçe olmaması beni düşündürüyor.

Ürünün Türkçe kolay kurulum kitapçığı var, İngilizcesi ve ayarları sizin için sorun olacaksa, zaten detaylı ayarlarla da işiniz yok demektir.

Bu arada ben de satın aldım TD-W8960N, 8970'in çıkmasını bekledim ancak ertelendiğini öğrenince bunu aldım, gayet memnunum modemden, bence fiyatına göre çok iyi.

Ancak geçen gün laptoptan (54Mb) bilgisayarıma(ethernet) yüksek boyutlu bi dosya çekerken hızı 1,7MB olarak gördüm, habuki 2,5MB olması lazım, eski G modemimde de öyleydi. Bir daha deneme yapmadım ancak, böyle bir tecrübesi olan var mı şimdiden sorayım.

• quote:

quote:

Ürünün Türkçe kolay kurulum kitapçığı var, İngilizcesi ve ayarları sizin için sorun olacaksa, zaten detaylı ayarlarla da işiniz yok demektir.

Bu arada ben de satın aldım TD-W8960N, 8970'in çıkmasını bekledim ancak ertelendiğini öğrenince bunu aldım, gayet memnunum modemden, bence fiyatına göre çok iyi.

Ancak geçen gün laptoptan (54Mb) bilgisayarıma(ethernet) yüksek boyutlu bi dosya çekerken hızı 1,7MB olarak gördüm, habuki 2,5MB olması lazım, eski G modemimde de öyleydi. Bir daha deneme yapmadım ancak, böyle bir tecrübesi olan var mı şimdiden sorayım.

Alıntıları Göster
    Sayın Fixx, çok teşekkürler.

• quote:

Sayın Fixx, çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Yukarda bahsettiğim 2,5 yerine 1,7MB ile transfer etme problemine baktım şimdi, modemle değil laptopla ilgiliymiş. Çünkü bi laptopımda 1,7MB ile transfer ederken diğer laptopımda 2,5MB ile transfer etti. İçiniz rahat olsun yani, sorun yok
  • quote:

Yukarda bahsettiğim 2,5 yerine 1,7MB ile transfer etme problemine baktım şimdi, modemle değil laptopla ilgiliymiş. Çünkü bi laptopımda 1,7MB ile transfer ederken diğer laptopımda 2,5MB ile transfer etti. İçiniz rahat olsun yani, sorun yok

Alıntıları Göster
    1- Modemin dyndns desteği var mı?
    2- Bazı Airtieslar gibi dns yönlendirmede sorun çıkarıyor mu?
    3- Tp-Link modemlerde bir aydan sonra kopmalar başlıyor deniyor çoğu yorumda. Sizin modemde hiç sorun oldu mu?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.