Şimdi Ara

TP-Link W8960N Resimli İnceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
40.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ubuko

Çözemedim bu modemi bir türlü.. Buradaki servislerden başka firma yada yer biliyormusunuz?

http://www.teknodonanim.com/forum/musteri-hizmetleri-bilgileri-283/40121-tp-link-modem-musteri-hizmetleri-teknik-servis-bilgileri.html

http://www.datastar.com.tr/kurumsal/musteri_memnuniyeti.aspx

Servisi ne yapacaksınız? Çözemediğiniz nokta nedir?

• hocam bende bir sorun var ama bunu bir türlü çözemedik, daha doğrusu modem ile alakalı olduğunu da anlamış değiliz.
    Modem üst katta abimin tlf na bağlı. bu yüzden aşağıya hat çekerek 2 kişi olarak kullanıyoruz. bildiğiniz üzre modem 4 port şu an 1ve3 şeklindeki portlarına takılı vaziyette. Ama asıl sorun şu; Modemden midir, bağlantıdan mıdır ikide bir hattan düşüyoruz ve net kesiliyor 1-2 dk içinde hemen tekrar kendiliğinden bağlanıyor. dns ve ıp adresleri iki pc de de otomatik olarak ayarlı, ayrıca HOME bağlantı kurduk paylaşım da yapıyoruz.

herşeyi açık yazdım ki olabilecek yada atladığımız bişi yok gibi görünsede bu olay çok can sıkıcı hale geldi. 1 saat içinde 2-3 defa tekrarladığı oluyor. bi arkadaş diyor IP ve Dns sabitle bi denemediğim bu kaldı. Sizce ne yapmalıyım ?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

hocam bende bir sorun var ama bunu bir türlü çözemedik, daha doğrusu modem ile alakalı olduğunu da anlamış değiliz.
    Modem üst katta abimin tlf na bağlı. bu yüzden aşağıya hat çekerek 2 kişi olarak kullanıyoruz. bildiğiniz üzre modem 4 port şu an 1ve3 şeklindeki portlarına takılı vaziyette. Ama asıl sorun şu; Modemden midir, bağlantıdan mıdır ikide bir hattan düşüyoruz ve net kesiliyor 1-2 dk içinde hemen tekrar kendiliğinden bağlanıyor. dns ve ıp adresleri iki pc de de otomatik olarak ayarlı, ayrıca HOME bağlantı kurduk paylaşım da yapıyoruz.

herşeyi açık yazdım ki olabilecek yada atladığımız bişi yok gibi görünsede bu olay çok can sıkıcı hale geldi. 1 saat içinde 2-3 defa tekrarladığı oluyor. bi arkadaş diyor IP ve Dns sabitle bi denemediğim bu kaldı. Sizce ne yapmalıyım ?

teşekkürler.

Kablo uzunluğu ne kadar ve kablolar kaliteli mi? Bir de net kesiliyor derken;
    -internet mi kesiliyor? Yani modem çalışıyor, siz paylaşım yapoabiliyorsunuz ama internete mi giremiyorsunuz?
    -yoksa paylaşımınız da mı kesiliyor? Ayrıca bu kesilme anında modemde neler oluyor, kapanıp-açılıyor mu, yoksa çalışmaya devam ederken mi oluyor bunlar?

Ek olarak, modemin direk yanından bağlanmayı denediniz mi uzun süre, bir sorun var mı kısa mesafede bağlanınca(kablolu veya kablosuz).

• 1 intel 5100 agn ve bu modem ile 300 mbps hızında bağlantı kurmak mümkünmüdür,
    2 bu modemi sadece accses point olarak kullanabilirmiyim,,evetse nasıl ?
  • arkadaşlar elecktro world de sordum bu modemin arayüzü türkçe dediler kafam karıştı acaba yeni sürümü falanmı çıktı ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: boztepe06

arkadaşlar elecktro world de sordum bu modemin arayüzü türkçe dediler kafam karıştı acaba yeni sürümü falanmı çıktı ????

Yeni sürümü çıktı, ancak o da Türkçe değil, hepsi İngilizce.
  • Arkadaşlar bu soruya cevap varmıdır acaba?

Kablosuz (802.11N) Router adsl2+ ve usb portundan usb harici disk bağlayıp bilgisayar kapalıyken download yapabileceğim bir modem arıyorum.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler...
  • Az önce sipariş verdim..Bakalım..İnşallah hoşuma gider..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

Az önce sipariş verdim..Bakalım..İnşallah hoşuma gider..

kullanmakta olduğun modem veya modemlerin modelleri nedir? hoşuma gider deyince sormak geldi içimden. yani sanırım, kablosuz modemin yoktu?
    veya vardı da senin ihtiyaçlarına cevap veremedi, ya da koleksiyon yapıyorum. ya da elimdekini vereceğim bir başkasına da diyebilirsin.
    yine bu elindeki kullanmakta olduğun modemin modelini yazmaman için bir sebep değildir.
    yeni donanım alma hastalığı adında konu açmalı. çünkü bu çok güçlü bir dürtü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

Az önce sipariş verdim..Bakalım..İnşallah hoşuma gider..

kullanmakta olduğun modem veya modemlerin modelleri nedir? hoşuma gider deyince sormak geldi içimden. yani sanırım, kablosuz modemin yoktu?
    veya vardı da senin ihtiyaçlarına cevap veremedi, ya da koleksiyon yapıyorum. ya da elimdekini vereceğim bir başkasına da diyebilirsin.
    yine bu elindeki kullanmakta olduğun modemin modelini yazmaman için bir sebep değildir.
    yeni donanım alma hastalığı adında konu açmalı. çünkü bu çok güçlü bir dürtü...

Yok
    Bu modem ilk kablosuz modemim olacak..Şuanki modemim 6 yıl önce aldığım usb çevirmeli modem loopcomm Tek usb girişi var

• resimli,güzelbirc acıklama olmuş.
  • Modemi aldıktan sonra askere gitmiştim. (331 KD.) O nedenle pekçok soruya yanıt veremedim, ama modemi kullananların sayısı artmış. Modem, hem masa üstü hemde iki laptopla birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Geldikten sonra modeme yeni firmware yükledim. Ben askerde iken modemi biraz dinlenmişler, eski indirme hızına ulaşmaya çalışıyorum. Bağlantım 1 mb sınırsız, altı aydır ttnet bizden boşa para alıyordu. Artık dengeleyeceğim. Düşünenler için fiyat performans açısından gayet iyi bir modem.

TP-Link W8960N Resimli İnceleme

• merhaba arkadaslar
    fıyat olarak uygun bır modem oldugu ıcın almayı dusunuyorum
    ben kablolu olarak kullanacagım wıreless kullanmıyacagım
    kablolu olarak kullanan arkadaslar varsa durum nasıl kablolu kullanımda
    bende bol bol dl yapan bırısıyım modem sureklı dlyı kaldırabılcek bır modemmı
    cunkı arkadasımdan aldıgım gecıcı bır modem var en fazla 2 3 saat dayanıyor dl ye sonrasında kendı kendıne hattan dusuyor bır dahada baglanmıyor
    zaten 50 lıralık bı modem ben yenı bı tane alana kadar ıdare edıyor neysekı
    pekı bu modem benım ısıme yararmı saatlerce dl ye dayanabılırmı
    netten oyun oynadıgım zamanlar oluyor gecıkme yasarmıyım cunkı suan kullandıgım dandık modem netten oyun oynamama bıle olanak saglamıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

merhaba arkadaslar
    cunkı arkadasımdan aldıgım gecıcı bır modem var en fazla 2 3 saat dayanıyor dl ye sonrasında kendı kendıne hattan dusuyor bır dahada baglanmıyor
    netten oyun oynadıgım zamanlar oluyor gecıkme yasarmıyım cunkı suan kullandıgım dandık modem netten oyun oynamama bıle olanak saglamıyor :)

Rahatlıkla alabilirsiniz. İki ayrı dükkana aldım ve wireless çekim gücü çok iyi. Birçok modem denedim ve bu model diğerlerinden daha az ısınıyor.
    Dükkanda hiç kapatmıyoruz herhangi bir sorun çıkarmadı. Bir tane daha depomuza alacağım oldukça memnunum. Hataların düzeltilmesi içinde
    sürekli yeni firmware çıkartıyorlar.

Ancak kontrol paneli ingilizce bu nedenle azda olsa bazı ingilizce terimlere aşina olmalısınız.

Bu modelin dışında zyxel 660hn ve Airties 5450'yi denedim.

Eve, modeme USB hdd bağlayabileceğimden Airties 5450'yi aldım ve bu modeldende oldukça memnunum. Ancak wireless çekim gücü tp-link kadar iyi değil.

Zyxel 660Hn aldım ve bir daha da almam. Çünkü herkes kullanmasada benim kullandığım Cfosspeed programını kurduğumda bir daha internete giremedim.
    bu program yokken gayet iyi çalışıyor.

Yani kısaca bana göre; Wireless çekim gücü çok iyi olsun ve usb paylaşım özelliğini istemem diyorsanız TP-Link 8960N, usb paylaşım özelliğini isterim ve çekim gücünün fazla iyi olmasına gerek yok derseniz Airties 5450 almalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quentin86 -- 20 Haziran 2010; 17:14:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quentin86

quote:

merhaba arkadaslar

Rahatlıkla alabilirsiniz. İki ayrı dükkana aldım ve wireless çekim gücü çok iyi. Birçok modem denedim ve bu model diğerlerinden daha az ısınıyor.
    Dükkanda hiç kapatmıyoruz herhangi bir sorun çıkarmadı. Bir tane daha depomuza alacağım oldukça memnunum. Hataların düzeltilmesi içinde

Ancak kontrol paneli ingilizce bu nedenle azda olsa bazı ingilizce terimlere aşina olmalısınız.

Eve, modeme USB hdd bağlayabileceğimden Airties 5450'yi aldım ve bu modeldende oldukça memnunum. Ancak wireless çekim gücü tp-link kadar iyi değil.

Zyxel 660Hn aldım ve bir daha da almam. Çünkü herkes kullanmasada benim kullandığım Cfosspeed programını kurduğumda bir daha internete giremedim.

Yani kısaca bana göre; Wireless çekim gücü çok iyi olsun ve usb paylaşım özelliğini istemem diyorsanız TP-Link 8960N, usb paylaşım özelliğini isterim ve çekim gücünün fazla iyi olmasına gerek yok derseniz Airties 5450 almalısınız.

ben wıreless kullanmıcam wıreless performansı ıle ılgılenmıyorum acıkcası
    ben kablolu baglayacagım ıcın onemlı olan gunde en az 12 saat bir fiil downloadı kaldırabılecek bır modemmı
    o kadar saat download yapıcak ısınmadan yada download yukunden dolayı kopmıcak bu bana yeter

merak ettıgım bı konu var bahsettıgınız aırtıesın usb hdd olayı nedır
    yanı dıyelımkı ben hdd mı bagladım modeme bılgısayar kapalı ıken modeme baglı olan hdd ye mı aktarım yapıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quentin86

quote:

merhaba arkadaslar

ben wıreless kullanmıcam wıreless performansı ıle ılgılenmıyorum acıkcası
    ben kablolu baglayacagım ıcın onemlı olan gunde en az 12 saat bir fiil downloadı kaldırabılecek bır modemmı
    o kadar saat download yapıcak ısınmadan yada download yukunden dolayı kopmıcak bu bana yeter

merak ettıgım bı konu var bahsettıgınız aırtıesın usb hdd olayı nedır
    yanı dıyelımkı ben hdd mı bagladım modeme bılgısayar kapalı ıken modeme baglı olan hdd ye mı aktarım yapıyor

Modemin usb girişine bağlayacağınız herhangi bir harici hard disk ya da yazıcıyı ağa bağlanan herkes erişebilir. Yani diyelim ki bir adet pc'niz bir adette netbookunuz var.
    Modeme bağlamış olduğunuz cihaza bu iki bilgisayarda ağ üzerinden erişebilir.

Böylece taktığınız hdd ya da yazıcıya iki pc ilede aynı anda erişebilirsiniz. Kablosuz olarak netbook üzerinden bağlanıp yazıcıya çıktı verebilirsiniz.

Dediğim gibi TP-Link diğer modemlere göre daha az ısınıyor ve biz hiç kapatmadan günlerce çalıştırıyoruz.

Daha ucuza USB girişine sahip olan ama sadece usb hdd destekleyen Linksys WAG320N'de var. 180 civarı bulabilirsiniz.

• Benim dizüstü de wireless a bağlanmıyor. Dışardaki bağlantıları görüyor kendi modemimi görmüyor. Naıl çözülür bu?
  • Wireless şifrenizi laptopınızın desteklediği türe göre ayarlayın..
    Diğer wireless ayarlarınada iyice bakın ayarlayın...

Beyler bende 1tb taşınabilir hdd var. Bu modeme wifi veya diğer türlü nete girenlere bu hdd yi nsl paylaşıma açabilirim??
  • bende td-w8901g var yalnız sorunumda var internet ışığı kimi zaman yanmıyor
    mecbur 192.168.1.1 veya cihazı kapatıp açınca bağlanıyor cihazın full bağlanma süresi 2 dakika felam sürüyor sizce normal mi
  • Arkadaşlar bende td-w8960n aldım bir tane. Önceki modemim Airties RT-206 ydı. 4 Port modeme ihtiyacım olduğu için aldım. Yalnız 8960, Airties RT-206 dan daha fazla ısınıyor. Isınmadan dolayı kopma ya da herhangi bir problem yaşayan oldu mu? 7/24 açık olacak modem bende. Bir arıza olur mu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.