Şimdi Ara

Van Diş mi Adıyaman Diş mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Van Diş mi Adıyaman Diş mi?

(En Son Oy Tarihi: 31.8.2021)
Giriş

• Merhaba, vanlıyım ve kendimi bildim bileli burada yaşıyorum. Yyü'de bir sene okudum ve bölümden kaynaklı olarak bıraktım. İki şehir hakkında da bilgim var kısaca bahsedeyim.
    Adıyaman ve çevresi gerçekten ciddi bir yobaz kesimini içinde barındıyor. Şehrin yarattığı herhangi bir sosyal aktivite veyahut yüksek profilli öğrenci kitlesi potansiyeli yok. Van'a göre görece pahalı ve aşırı sıcak bir şehir.

YYÜ kampüsü doğu bölge sinde kanımca en iyi kampüse sahip üniversite, hemen göl kenarı sahili var, kampüs fazlasıyla büyük ve düz bir alana kurulu, kiralık bisikletler, göl bisikleti gibi birçok aktivite yapabilirsin kampüs içerisinde. Halkı yobaz değil, ister küpeli salaş dolaş ister radikal islamcı gibi takıl kimse bişey demez, kiralar merkezi civarda pahalı olsa da hayat ucuz diğer şehirlere göre. Barlar sokağı da var biraz bursa'nın nilüferini anımsatıyor. Kültür sokağı var mesela tiyatro, sinema gibi çeşitli sanatlarla ilgileniyorsan burada güzel şeylerle karşılaşabilirsin. Batıdan gelipte pişman olan kimseyle karşılaşmadım şu ana kadar, şehir faslını geçtiysek bölüme geçelim.

Adıyaman dişte tanıdığım yok ama Yyü'de yakın arkadaşım 2'ye geçti, teorik eğitimden şikayetçi değil fakat pratikte sanırım sabunla yapılan diş tasarılarımlarının sürekli oluşundan şikayetçiydi bir tek kaldı ki bu da zaten bütün üniversitelerde olan bir durum. Umarım yardımcı olabilmişimdir

• Çok teşekkürler hocam ,çok yardımcı oldunuz.Bu saydıklarınızda Adıyaman'ın küçük bir Güneydoğu Anadolu şehri olması Van'ın da Büyükşehir ve çok kültürlü olması etkili sanırım.Sosyal aktivite tabi ki önemli fakat eğitim benim için daha önemli. Duyduğuma göre Van'da pratik eğitim Adıyaman'da teorik eğitim iyiymiş.Bu yüzden arada kalmıştım.Yazdıklarınızı değerlendireceğim teşekkürler.
    Bu arada ben de Adıyamanlıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dr.fringe- -- 28 Temmuz 2019; 2:53:20 >
  • Van Diş mi Adıyaman Diş mi?
    Sanırım siz de benim gibi ikilemde kaldınız
  • Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.