Şimdi Ara

YENİ VW GOLF 8.5 2024 (Fiyat-Kampanya Takip)

5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 3 Misafir - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
208
Cevap
43
Favori
29.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni VW Golf 2024 Life - Style paket arasındaki farklar nelerdir?

Style pakete seçildiği vakit iki motor seçeneği mevcut: 1.5 eTSİ 116 BG - 1.5 eTSİ 150 BG.

Bilgi 1: 150 beygirlik motor seçildiği zaman arkalar bağımsız olarak geliyor.

Aracı yakın zamanda test eden veyahut fiyat teklifi alan varsa görüşlerini paylaşmak üzere bu başlık altında yazabilir.

İşin özeti yeni Golf alınır mı ? Fiyat aralığı ne olmalıdır ? Araç hakkında olumlu olumsuz düşünceler paylaşılabilir.

DreamCarsyoutube
    NEW 2024 Volkswagen Golf - Interior and Exterior Details
    https://www.youtube.com/watch?v=3sgnT4Uyfzk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 20 Temmuz 2024; 9:54:36 >

• Başka forumda şöyle bir bilgi gördüm:

Here’s a breakdown of the specific engine components and part numbers that differ between the 1.5 eTSI 116 and 1.5 eTSI 150 engines:

1. Turbocharger

1.5 eTSI 116 (Part Number: 06K 145 722 A):

The turbocharger is designed for efficiency, providing a boost pressure around 1.5 bar .

1.5 eTSI 150 (Part Number: 06K 145 722 C):

This turbocharger is optimized for performance, allowing for higher boost pressures up to 1.7 bar .

2. Pistons

1.5 eTSI 116:

Part Number: Typically designated as 06K 107 065 D for the piston assembly, which has a lower compression ratio suitable for efficiency.

1.5 eTSI 150:

Part Number: Often uses 06K 107 065 F, which may feature a higher compression ratio for increased power output .

3. Connecting Rods

1.5 eTSI 116:

Part Number: 06K 105 401 E, designed for lighter load applications.

1.5 eTSI 150:

Part Number: 06K 105 401 F, built to withstand higher stresses associated with the increased power output .

4. Camshaft

1.5 eTSI 116:

Part Number: 06K 109 101 A, optimized for fuel efficiency and lower power .

1.5 eTSI 150:

Part Number: 06K 109 101 C, featuring a more aggressive profile for better performance .

5. Exhaust Manifold

1.5 eTSI 116:

Part Number: 06K 253 001 C, designed for standard exhaust flow .

1.5 eTSI 150:

Part Number: 06K 253 001 D, designed to optimize flow for higher performance .

Conclusion

The part numbers indicate that while both engines share a similar architecture, they use specific components that are tailored for either performance or efficiency. The changes in turbochargers, pistons, connecting rods, camshafts, and exhaust systems contribute to the differences in horsepower and torque outputs. For more detailed information, you can refer to and .

Ben 30 Temmuz'da Bursa Arca bayisinden 1535000 liraya Golf Life aldım,Balıkesir Edremit'te ikamet ediyorum.Yakın çevredeki iller arasında(Balıkesir,Bursa,İzmir,Çanakkale,Manisa)en uygun fiyatı İzmir Avek,Vosmer ve Bursa Arca bayilerinden almıştım.Bayileri telefonla tek tek arayın fiyat alın,ayni bayi bile bir hafta sonra farklı fiyat verebiliyor.

dün youtube'da gördüm

bir kullanıcı 1.5 116hp'i paylaşmış...

düz vites giriş versiyonu 1.400.000₺'den başlıyor...

ben fiyatın Doğuş kaynaklı aşırı yüksek olduğunu düşünüyorum...

otomatik satış fiyatı 1.7 milyon...

avrupa satış fiyatı 972bin ₺ (27bin €)

deli rakamlar... 2 tane golf alıyorsun bu paralara...

akıl alır gibi değil...

Oğuzhan YILDIRIMyoutube
    Arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle kanala abone olup videoyu beğenirseniz sevinirim. Kanalın büyümesi için desteklerinize ihtiyacım var. Instagramda 54oguzhanyildirim hesabına hepinizi beklerim orada 84.8 bin kişiyiz.
    https://www.youtube.com/watch?si=u1CKvYerKqfCu7Yb&v=6cCXmElIOjM&feature=youtu.be

Bence kesinlikle 2 milyonun ederi değil. O parayı veren 100-200 daha verir premium c hatch alır bu bir. İkincisi golf 7'den beri aynı tasarım, aynı terane. Aracın üstüne koyamadıkları gibi kalitesini de düşürdüler. Bugün türkiyede satılan binek araçların %60'ı suv olmuş. 2 milyona gayet suv seçeneği var, ben suv sevmesem de, bundan 4-5 sene sonra suvlar iyice yaygınlaştığında hatchlere olan talebin çok azalmış olacağını ve bugün 2 milyona alınmış bir golfün o zaman yüksek fiyatlara kolay kolay elden çıkarılamayacağını öngörebiliyorum.

Özetle; kendimce hem kaç senedir aynı tasarımından sıkıldığım, hem o her şeyin dokunmatik ekrandan yapılması ve kalite düşüşüne olan gıcıklığım hem de asla 2 milyonun arabası olmadığını düşündüğüm için almazdım. Alana hayırlısı olsun. Ben bu paralara accord, 2.18 grand coupe, a200, 508 gt, mini cooper clubman, civic gibi araçlardan tercihte bulunurum. Bana göre bugün en ful golfün satış bedeli 1500-1600 ü geçmemeli.

150lik a3, 150lik golften daha ucuz, yine m sport bmw 1.18i golften ucuz, yani böyle bir saçmalık olabilir mi? 163hp mercedes a200 ile 150lik golf aynı fiyat.. Doğuş çok fena saçmalamış.

• dün youtube'da gördüm

bir kullanıcı 1.5 116hp'i paylaşmış...

düz vites giriş versiyonu 1.400.000₺'den başlıyor...

ben fiyatın Doğuş kaynaklı aşırı yüksek olduğunu düşünüyorum...

otomatik satış fiyatı 1.7 milyon...

avrupa satış fiyatı 972bin ₺ (27bin €)

deli rakamlar... 2 tane golf alıyorsun bu paralara...

akıl alır gibi değil...

Oğuzhan YILDIRIMyoutube
    Arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle kanala abone olup videoyu beğenirseniz sevinirim. Kanalın büyümesi için desteklerinize ihtiyacım var. Instagramda 54oguzhanyildirim hesabına hepinizi beklerim orada 84.8 bin kişiyiz.
    https://www.youtube.com/watch?si=u1CKvYerKqfCu7Yb&v=6cCXmElIOjM&feature=youtu.be
  • "Golf 8.5 Makyajlı Life DSG 1550 TL"

"Golf 8.5 Makyajlı Impression manuel 1250 TL"

"Araçlar yolda. Bir haftaya showroom'da imiş."

"Vosmer Gaziemir İzmir"

Şu ana kadar paylaşılan en güncel teklifler bu şekilde, bir arkadaş yazmış...

• Teneke
  • donanım özelliklerine bakınca R line almaya gerek yok gibi. style ile R arasındaki fiyat farkı ne kadar acaba?

• Ankara’da da 1.5 impression Manuel’e 1.250₺ dediler, haftaya teslimatlara başlamayı planladıklarını söylediler.
  • mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

Site üzerinden konfigürasyon yapınca(150'lik eTSİ motor) 100.000 TL gibi bir rakam oluşuyor sadece. İki pakette 2 milyonun üstünde.

• sahinksk kullanıcısına yanıt

her iki pakete de berbat jantları seçmişler. ulan o kadar güzel jantın içinde bula bula bu çirkin şeyleri mi buldunuz?

• Daha önceki kasasından ne kadar da farklı duruyor.

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

Jantlar şu şekilde. Aslında 2 ve 4 güzel geldi benim gözüme. Lastiğin için kapayan jantları seviyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 18 Temmuz 2024; 17:1:23 >
  • infinite kullanıcısına yanıt

Fiyatı tabi yüksek olur.

Doğuş oto pandemiyi fırsat bilip araç başına karlılığı 5x yapmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 18 Temmuz 2024; 18:18:36 >
  • Golf 1.5 e-tsi life 1569 arca

Daha uygun fiyat alan varmı ?

1.5 olsa alınır makyajlı golf.

Alıntıdır. @blasko77

• Yeni golf ankara arca

1.5 150 bg style 1839

1.5 150 bg rline1936

Alıntıdır. @_HONDA_CIVIV_

• Yeni Golf Style 1750

İzmir Vosmer

Yeni Golfte R-Line hedef fiyatım 1800.

Alıntıdır. @BondMax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 19 Temmuz 2024; 23:2:32 >
  • Life ve style paket arasında sunroof,17” jant, 30 renkli ambiyans aydınlatma, kör nokta side asist, koltuk döşemesi, led plus far, aydınlatmalı vw logosu, karartılmış yan ve arka cam gibi farklılar var. 150 bg olanda bağımsız süspansiyon geliyor bilgisi aldım. Fiyat olarak astra, 308 gibi orta segment rakiplerine göre pahalı. Astra ultimate 1600 civarına rahatlıkla alınabilir. Tabi burda motor farkını göz önüne almak gerekiyor. 1.5 ve 4 silindir motor, Psa’nın 1.2 3 silindir motorlarına göre daha mantıklı. Yine de Golf life engelli alım fiyatına göre ayarlandığı, style ve r-line’da life baz alınarak fiyat belirlendiği için fiyatları yüksek buluyorum. Fakat mevcut fiyatlara salı günü zam gelecek. En son gelen teklifleri yeni araçlarda alamayacağız. Yıl sonuna doğru satış rakamlarına daha göre düşük fiyatlar gelebilir.
  • BondMax kullanıcısına yanıt
    Böylelikle 1.5 150 eTSI motoru seçildiği anda arkalar bağımsız süspansiyon olarak geliyor söylentisi netlik kazanmış oldu diyebiliriz.

Teşekkürler.
  • Tekirdağ Çalışkan

1.5 116 Style

1.750
  • Style opak renk için 1730 teklif aldım.
  • Alıntı

metni:
    Benim gördüğüm en uygun fiyatlar Avek bayilerinde hocam. Golf Life için İzmir Avek 1540, İstanbul Avek 1535 fiyat verdi @sasa2008
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.