Şimdi Ara

Yokuş İnerken Fren Pedalı Yumuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar araç Megane 2 otomatik vites. Hafif bir yokuş inince bile bir anda fren yumuşuyor ve düşüyor. Bu bir sorun mudur yoksa normal mi? Bir de araç çalışmıyorken frene bir kere basınca hemen sertleşiyor fren pedalı. Bu da bir sorundan mı kaynaklanır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Frenlere baktır.
  • Lego95 kullanıcısına yanıt
    sorun çözüldü konu kilit
  • Araç çalışmıyorken sertleşme normal gerisi sorun hidrolik zımbırtısında sorun olabilir

• hidrolik sıvısı azaldı ya da fren hidroliği pompası görevini yapmıyor diye düşünüyorum.şakası olmaz acilen baktırmalısınız.

• Vakum pompası arızalı vakum odası hava kaçırıyor. Westinghouse olarak da bilinir.
  • araba çalışmıyorken el frenini indirdiğimde frenler tutmuyor geri kaçarsa tekrar el freni çekiyorum bu normalmi peki meg 3 araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_1

araba çalışmıyorken el frenini indirdiğimde frenler tutmuyor geri kaçarsa tekrar el freni çekiyorum bu normalmi peki meg 3 araç

Frenlerin tutmamasinin nesi normal kardes

• frenle ilgili herhangi bi sorunum yok şöyle diyeyim.

araba yokuşta kartı taktım ama starta basmadan el frenini indirdim frenler iptal yani şişmiş vaziyette oluyor el frenini çekmezsem tekrar durmuyor.

yada starta basıp frene basıyorum.

aklıma şöyle birşeyde geliyor yolda giderken araç stop etse çalışmasa frenler mefta ilginç bi durum yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_1 -- 4 Ağustos 2016; 15:30:43 >
  • quote:

araba çalışmıyorken el frenini indirdiğimde frenler tutmuyor geri kaçarsa tekrar el freni çekiyorum bu normalmi peki meg 3 araç

Normal aynisi benim basima da geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    başınızamı geldi sürekli olağan bi durum mu ?

benimki bildim bileli böyle hiç servisede sorma gereksinimi duymadım alıştım çünkü el frenini indirmeden aracı çalıştırıyorum.
  • benim megane 2 de benzer sorun vardı. Fren hidroliğini değiştirdim. Sorun düzeldi.

• Hidrolikte sorun olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

başınızamı geldi sürekli olağan bi durum mu ?

benimki bildim bileli böyle hiç servisede sorma gereksinimi duymadım alıştım çünkü el frenini indirmeden aracı çalıştırıyorum.

Araba sifir 5 aylik araba,teknik detayini bilmiyorum ama olağan bir durum diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Klasik otomatik viteslerin her zaman ki sıkıntısı, düz viteslere göre kaza riski daha yüksek, çünkü cidden frenleri tutmuyor ve pedal kafasına göre bir his sunuyor, her zaman aynı tepkiyi vermiyor pedal.

O zaman mercedes bmw lerin frenleri tutmuyor senin mantığına gore

• quote:

frenle ilgili herhangi bi sorunum yok şöyle diyeyim.

araba yokuşta kartı taktım ama starta basmadan el frenini indirdim frenler iptal yani şişmiş vaziyette oluyor el frenini çekmezsem tekrar durmuyor.

yada starta basıp frene basıyorum.

aklıma şöyle birşeyde geliyor yolda giderken araç stop etse çalışmasa frenler mefta ilginç bi durum yani

Sizin durumda araçta hidrolik sistem çalışmadığı için fren pedalı çok sert olacaktır. Hatta belki sadece ilk basışta dozajlaması iyi olacak, devamında sertlik artacaktır.

Bu benim arabada da böyle.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Klasik otomatik viteslerin her zaman ki sıkıntısı, düz viteslere göre kaza riski daha yüksek, çünkü cidden frenleri tutmuyor ve pedal kafasına göre bir his sunuyor, her zaman aynı tepkiyi vermiyor pedal.

O zaman mercedes bmw lerin frenleri tutmuyor senin mantığına gore

Hayır premium markalar ve çift kavrama otomatiklerin frenlerinde bir sıkıntı yok.

Ancak Hyundai-Honda-Mazda-Ford-Renault-Fiat-Opel vs... bunların normal tam otomatikleri büyük sıkıntı fren konusunda ve pedal hissi konusunda.

Genelleme yapiosun megane 2 de kullandim hicde frenlerinde bir sıkıntı yoktu. örneğin opel astranin otm olanlarinda frenlemede sıkıntı var diyorsun yani ? Otm araçlarda fren belki motor freni yapilmadigi icin biraz daha erken degismek zorunda kalir balatalar vs onun disinda kullandigim hiçbir otomatik araçta sıkıntı yaşamadım..Konuyu acan arkadasin frenlerde bir sıkıntı var muhtemelen

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: howdeepisyourweb
    Hafif bir yokuş inince bile bir anda fren yumuşuyor ve düşüyor. Bu bir sorun mudur yoksa normal mi?

Sistemde su/nem var. Hidrolik tamamen değiştirilip, iyi bir şekilde havası alınmalı.

quote:

Bir de araç çalışmıyorken frene bir kere basınca hemen sertleşiyor fren pedalı. Bu da bir sorundan mı kaynaklanır?

quote:

Vakum tamburu (Westinghouse) hava kaçırıyor. Diyaframı, pedal tarafında conta, motor tarafında borular veya çekvalf bozuk olabilir. Dizel motorlarda vakum pompası da bozuk olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.