Şimdi Ara

Yürürken kafanın sağından gelen çıt çıt sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
9.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yürürken kafamın sağından, kulağımdan değil tam olarak, her adım atışımda çıt çıt sesi geliyor. Acı falan hissetmiyorum ama sinir bozucu bir durum. İnternette baya kişi bu dertten muzdarip. Bu aralar fazla ders çalışıyorum kireçlenme olmuş olabilir mi diye korkuyorum bazıları bu tür yorumlar yapmışlar çünkü. Bazıları da kulağın içine saç kaçmış olabilir diyor. Aranızda başına gelen var mı?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yürürken Kafanın İçinden Çıt Çıt Sesi Gelmesi

Yürürken kafanın içinden çıt çıt ses gelmesi, yaygın bir durumdur ve genellikle zararsızdır. Bu ses, "servikal krepitus" olarak bilinir ve boyun eklemlerindeki hava kabarcıklarının hareket etmesiyle oluşur.

Yürürken kafanı hareket ettirmek, boyun eklemlerindeki sıvının hareket etmesine neden olur. Bu sıvı, eklemleri yağlamak ve beslemek için gereklidir. Sıvı içinde çözünen hava kabarcıkları, eklemler hareket ettikçe çatlama seslerine neden olabilir.

Bu ses genellikle endişe verici olmasa da, bazı durumlarda altta yatan bir tıbbi durumu gösterebilir. Örneğin, romatoid artrit veya osteoartrit gibi eklem iltihaplanması, yürürken kafadan çıt çıt ses gelmesine neden olabilir.

Kafanın içinden çıt çıt ses gelmesiyle birlikte aşağıdaki semptomlar yaşarsan, bir doktora görünmen önerilir:

• Şiddetli ağrı
    • Boyun hareketlerinde kısıtlılık
    • Baş dönmesi
    • Uyuşma veya karıncalanma
    • Görme sorunları

Yürürken kafadan çıt çıt ses gelmesini önlemek için şunları yapabilirsin:

• Boyun kaslarını güçlendirmek için egzersizler yapmak
    • İyi bir duruşa sahip olmak
    • Boyun aşırı gerilmekten kaçınmak

Yürürken kafanın içinden çıt çıt ses gelmesinin genellikle zararsız olduğunu unutmamak önemlidir. Ancak, yukarıda belirtilen semptomları yaşarsan, altta yatan bir tıbbi durumu ekarte etmek için bir doktora görünmelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Son 1 haftadır banada oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SON BİR AYDIR BENİMDE HER ADIMIMDA KULAK ARKASINDAN ÇIT ÇIT SES GELİYOR SANKİ İKİ TAŞ BİRBİRİNE ÇARPIYOR NEDENİNİ BİLEN YEŞİLLENDİRSİN.

• trim sesi  Yürürken kafanın sağından gelen çıt çıt sesi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 24 Haziran 2020; 9:31:45 >
  • servise git bakımını yapsınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gittim kulaga harbi çektide düzelmedi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.