Şimdi Ara

Ziraat Bankası Konut Kredisi Masraflarını Geri Ödüyor (Dediler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
28
Favori
26.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2012'de ING'den araç kredisi almıştım. Alırken dosya masrafını kabul ettiğime dair bir form imzalattılar.

Bu durumda da geri alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: an_k_ist

Arkadaslar bir dilekçe ornegi varmı?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/511131/4eab0104-5c14-48f0-9211-7fb1c619e876.PNG

• serefsiz garantiye sordum,,,belge basina 70 lira istediler,,,bunu parasiz almanin bir yolu yok mudur,,,2 kredinin de parasini almayan ne olsun,,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuwaz

quote:

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/511131/4eab0104-5c14-48f0-9211-7fb1c619e876.PNG

Tesekkur ederım hocam gercekden cok işime yarıcak peki bu belgeler için banka ücret istiyormu . Internet subesindende bu bilgilere ulasabiliyoruz onun için sordum

• Çok iyi bir haber bu. 10 yıl içerisinde toplamda 20 bin üzerinde ziraat ve iş bankasından çekilmiş kredilerim var ilaç gibi gelir alabilirsem
  • quote:

quote:

şimdi yukarıda demişsiniz ki... ziraat bankası dosya masrafını tek bir dilekçe ile ödüyor...

yine yanlış anlamadıysam... bu bilgiyi de yine bankadan öğrendiniz...

eee.. bu durumda.. yukarıdaki örnek dilekçeniz... neden bankayla kavga eder gibi yazılmış... işte hakkımı ararım, yasal işlem yaparım.. falan diyor örnek dilekçeniz...

ilk ifadenize göre.. dosya masrafının tarafıma iadesi.. demeniz yeterli olmayacak mıydı???

• Bende Ingbank tan konit kredisi kullandim.ama dosya masrafi degilde kampanya katilim bedeli olarak yaziyo kagitlarda.simdi basvurursam alabilirmiyim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

quote:

şimdi yukarıda demişsiniz ki... ziraat bankası dosya masrafını tek bir dilekçe ile ödüyor...

eee.. bu durumda.. yukarıdaki örnek dilekçeniz... neden bankayla kavga eder gibi yazılmış... işte hakkımı ararım, yasal işlem yaparım.. falan diyor örnek dilekçeniz...

ilk ifadenize göre.. dosya masrafının tarafıma iadesi.. demeniz yeterli olmayacak mıydı???

ben dilekçeyi biraz degiştirdim verirken. örnek bunun gibi:
    https://store.donanimhaber.com/25/3b/f1/253bf13661e0458fc2bfd344c5f387f5.PNG Ziraat Bankası Konut Kredisi Masraflarını Geri Ödüyor (Dediler)
     Ziraat Bankası Konut Kredisi Masraflarını Geri Ödüyor (Dediler)

• Hocam, dilekçeyi herhangi bir Ziraat şubesine vermek yeterli oluyor mu, yoksa kredi çekilen şubeye mi vermek gerekiyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igunduz

Hocam, dilekçeyi herhangi bir Ziraat şubesine vermek yeterli oluyor mu, yoksa kredi çekilen şubeye mi vermek gerekiyor ?

tam olar bilmiyorum ama enyakın şubeye giderseniz bilgi verirler.Bence dilekçede TC Kimlik no sunu yazdığınızdan farketmemesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

quote:

bu nasıl bi yazım tarzı arkadaş , kelime aralarındaki 3 nokta nedir ? işlem süresi mi? yazı yazma hızın düşünme hızından daha mı fazla da araya 3 nokta koyarsın

• Masrafin geri alinabilmesi icin kredinin tamamen ödenmesi gerekiyor mu yoksa hala ödemekte oldugumuz kredinin masrafinida alabiliyormuyuz ?

• takip deyim
  • Hiç sanmıyorum o kadar kolay iade vereceklerini bence bi yanlış anlama yada yanlış anlaşılma var.
    Takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazomir

Hiç sanmıyorum o kadar kolay iade vereceklerini bence bi yanlış anlama yada yanlış anlaşılma var.
    Takipteyim

evet arkadaslar bukadar kolay degilmiş. cevap geldi. Bankaya gittiğimde dilekçe veriyorlardı bende memura sordum sizde verebilirsinizdedi. baska birşey lazımmı diye sordum, hayır yok dediler kısa sürede size cevap gelecetir dedi. Bende banka kendi insiyatifiyle masrafları geri ödüyor sandım, malesef hayal kırıklıgı oldu. çok üzgünüm arkadaslar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lazomir

Hiç sanmıyorum o kadar kolay iade vereceklerini bence bi yanlış anlama yada yanlış anlaşılma var.
    Takipteyim

evet arkadaslar bukadar kolay degilmiş. cevap geldi. Bankaya gittiğimde dilekçe veriyorlardı bende memura sordum sizde verebilirsinizdedi. baska birşey lazımmı diye sordum, hayır yok dediler kısa sürede size cevap gelecetir dedi. Bende banka kendi insiyatifiyle masrafları geri ödüyor sandım, malesef hayal kırıklıgı oldu. çok üzgünüm arkadaslar.

Peki direk olarak bu ücreti bankadan değil de thh'ye başvurursak galiba thh bizim yerimize davayı kazanıyor. Bundan sonraki süreçte banka geri bize dava açabiliyor mu? Yani dosya masrafını thh aracılığı ile kazandık ve aldık. Banka bu parayı alabilmek için mahkemeye verebilir mi bize ? 1000-1500 tl alalım derken bir ton avukat masrafı vs ödemeyelim.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Önce, "Haklısınız.Size rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. Bundan sonra dikkat ederim." diye yazacaktım. Lakin sizdeki yazım hataları ve noktalama işareti eksikliğini görünce de söylediklerinizi hiç umursamadım açıkçası. Benim yazış tarzımın sebebini doğrudan sorsaydınız, size adam gibi bir cevabım olurdu.
  • turizmpsikoloğu T kullanıcısına yanıt
    şuna, verecek cevabım yok desene, bi de bende kusur bulacağına
  • Sonuç ?
    Sadece dilekçeyle alan varmı???????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Arkadaşlar iyi güzel herkes hukuken hakkini ariyor bu güzel bir şey tabi ancak siz krediyi alirken masraflar konusunda anlaşarak imza atiyorsunuz. Sonra gidip kabul ettiginiz seye itiraz ediyorsunuz. Burada bir celiski yok mudur? Diyeceksiniz ki banka her turlu aliyor vermeme gibi bir sey yok. E kusura bakmayin o zaman kredi falan kullanmayin siz. Bakin burada 300 lira aldik 500 lira aldik diyenler var. Evet cogu kisi masraf iadesi aliyor ancak cok cok onemli bir konu var atlanilan. Tüm bankalar masraf iadesi yaptigi musterilerini fisliyor ve ayni musteri kredi icin bankaya geldiginde kesinlikle kesinlikle cari kredi oranlarinin cok ustunde bir oranla "masrafsiz" kredi kullandiriliyor ki yarin obur gun masraf itirazi yapamayin. He ben bir daha kredi kullanmam derseniz gidin itiraz edin ama tekrar kredi kullanacaklarin itiraz etmesini onermem. İkinci boyutu ise bu kredi itirazlari subelere asiri is yuku olusturuyor. Ozellikler tuketici hakem heyetlerinin olur olmadik her seyde musteriyi hakli bulmasi, bankadan savunma istemesi, arsivden evrak cikarilmasi (bazi subelerin arsivi cok uzak yerlerde olabiliyor), mahkemeye gonderilmesi, avukata bilgi verilmesi, dosyanin takibi vs. uzayip gidiyor. Zaten kapitalist sistemin kolesi olan ve agir sartlarda yogun is yuku altinda calisan bankacilarin isleri basindan askinken bir de bu yazismalar ve itirazlarla ugrasiyorlar. Sahsi kanaatim, ya kredi kullaniyorsaniz delikanli gibi imza attiginiz seyin arkasinda durun ya da kredi falan kullanmayin. Saygilar.

Not: Bankaciyim

kapitalist sistemi kuranlar kapitalist sistemden dert yanıyo ilginç
    Made delikanlılıkdan bahsediyosun hakkı olmadan milyonları faiz dosya ücreti vs. adı altında legal tefecilik yapan sistemde çalışma
    Yada haklı olan müşterilerin hakkını aramasını kendi çapında engellemeye çalışma yok kredi vermiyolarmış yok fişliyolarmış
    Yalvarıyolar yüzlerce mesaj atıyolar hergün arıyolar gel kredi al kredi kartı al sigorta yapalım vs. diye çünkü bizler yolunacak kazız 3 kuruş hakkımızı geri alabiliyoruz diye delikanlı olmuyoruz
    Tamam tamam kızma hadi sen delşkanlı ol.takıl kafana göre
    Adamın sanki cebinden parasını çalmışız gibi savunuyo bankaları

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.