Şimdi Ara

2006 Model MERCEDES C180 KOMPRESÖR mü, BMW 3.20d mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
0
Favori
47.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2006 Model MERCEDES C 180 KOMPRESÖR ya da BMW 3.20d almayı düşünüyorum.

İkisi de 57000-65000 TL'lik bir fiyat aralığında.

Test verilerine baktığımda C180 8-9 Lt, 320d ise 7-7.5 Lt yakıyor gösteriyor.Bunlar ne kadar doğru?

Genel kullanım,kalite,konfor, servis giderleri ve değer kaybını gözönüne alarak hangisini tercih etmem konusunda fikirlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llUlisisll -- 22 Mayıs 2009; 11:32:22 >

• Bence BMW 320d. Harika bir dizel motora sahip. Çok güçlü ve tutumlu.

2006 C Serisi eski kasa ama 2006 320d güncel kasa. Bunu da göz önüne almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bence BMW 320d. Harika bir dizel motora sahip. Çok güçlü ve tutumlu.

2006 C Serisi eski kasa ama 2006 320d güncel kasa. Bunu da göz önüne almak lazım.
    quote:

Orjinalden alıntı: barisozyurt

+1

ancak ülkemizde mercedes'in bmw'ye karşı daha iyi bakıldığı düşünülüyor. daha uzun süre kullanacağını düşünüyorum mercedes'i. kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama mercedes'e 10 yıl binebilirsin, bmw (320d olduğu için) sıkabilir.

kısacası karakter meselesi bence mercedes ve bmw tercihi. ruhunu dinle. rakamları boşver.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

quote:

+1

ancak ülkemizde mercedes'in bmw'ye karşı daha iyi bakıldığı düşünülüyor. daha uzun süre kullanacağını düşünüyorum mercedes'i. kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama mercedes'e 10 yıl binebilirsin, bmw (320d olduğu için) sıkabilir.

kısacası karakter meselesi bence mercedes ve bmw tercihi. ruhunu dinle. rakamları boşver.

Alıntıları Göster
    merso eskı kasa ama tıp hala 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

quote:

+1

Alıntıları Göster
    Bmw daha günceldi fakat, yine bir makyaj yedi, bu biraz sıkıntı oldu.
    Bmw biraz sportif, Mercedes biraz daha oturaklı gibi.

Yorumlarınız için teşekkürler, kullanan sahibi olanlar var mı? Onların görüşlerini de almak isterdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: llUlisisll

Bmw daha günceldi fakat, yine bir makyaj yedi, bu biraz sıkıntı oldu.
    Bmw biraz sportif, Mercedes biraz daha oturaklı gibi.

Yorumlarınız için teşekkürler, kullanan sahibi olanlar var mı? Onların görüşlerini de almak isterdim.

Alıntıları Göster
    mercedes c200k sahibi olarak bmw 320d diyorum.bir depo yakıtla neredeyse bin km yol gidiyorsun ve yol tutuşu mercedesten çok daha iyi
    daha ne olsun gelse birisi 2006 model bmw 32o d ile takas edelim dese birazda dolu ise bir dakika düşünmem tak veririm

çünkü birisi zaten kafadan eski kasa diğer yeni kasa 3 aşağı 5 yukarı ufak tefek nuanslar haricinde premium arabalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecstasymen -- 22 Mayıs 2009; 14:56:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecstasymen

mercedes c200k sahibi olarak bmw 320d diyorum.bir depo yakıtla neredeyse bin km yol gidiyorsun ve yol tutuşu mercedesten çok daha iyi
    daha ne olsun gelse birisi 2006 model bmw 32o d ile takas edelim dese birazda dolu ise bir dakika düşünmem tak veririm

çünkü birisi zaten kafadan eski kasa diğer yeni kasa 3 aşağı 5 yukarı ufak tefek nuanslar haricinde premium arabalar

Alıntıları Göster
    c200 ya da c180 bir depo ile kaç km gidiyor?
  • quote:

Alıntıları Göster
    1 depo ile c180k(1800cc 143hp) ile 600 km yol yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan dh -- 22 Mayıs 2009; 14:49:00 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: llUlisisll

sakin gidersen 60-62 litrelik deposu ile 600-650 km gider belki biraz daha fazla
    basarsan 450-500 km ancak
  • quote:

quote:

sakin gidersen 60-62 litrelik deposu ile 600-650 km gider belki biraz daha fazla
    basarsan 450-500 km ancak

Alıntıları Göster
    BEn olsam 320d alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSamet.

BEn olsam 320d alırdım

Alıntıları Göster
    Baya fark varmış arada,

Ayda 2000 km yaptığını hesaplasan kabaca 352 TL BMW 3.20d dizel masrafı, öte yandan 620 TL Mercedes benzin masrafı tutuyor. bu da yılda 3500 TL fiyat farkı demek. Vergide 3.20d 500 TL daha fazla tutuyor. Yani sonuçta 3100 TL yıllık olarak fark var.

Eğer Mercedes alınıp en az 3 sene kullanılacaksa, BMW'den 10000 TL ucuz olmalı, aradaki fiyat farkını subvanse etmek için.

Ekonomi ve maliyet konusunda kesin olarak 3.20d fark yaratıyor.

Son sorum, kullanış ve konfor açısından hangisi öne çıkıyor?

Teşekkürler

• Hocam Mercedes, Bmw şimdilik bize uzak kavramlar ama bu kadar parayı gözden çıkarmışken "Yeni C 180K BlueEFFICIENCY Benzin 1,597 cm3 Prime" 36000 EUR fiyatı var galiba. Bunu düşünmek daha mantıklı olmazmı acaba? 65 verebiliyorsam 10 daha bulup sıfır merso alırdım.

quote:

Merhaba,

2006 Model MERCEDES C 180 KOMPRESÖR ya da BMW 3.20d almayı düşünüyorum.

İkisi de 57000-65000 TL'lik bir fiyat aralığında.

Test verilerine baktığımda C180 8-9 Lt, 320d ise 7-7.5 Lt yakıyor gösteriyor.Bunlar ne kadar doğru?

Genel kullanım,kalite,konfor, servis giderleri ve değer kaybını gözönüne alarak hangisini tercih etmem konusunda fikirlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Baya fark varmış arada,

Ayda 2000 km yaptığını hesaplasan kabaca 352 TL BMW 3.20d dizel masrafı, öte yandan 620 TL Mercedes benzin masrafı tutuyor. bu da yılda 3500 TL fiyat farkı demek. Vergide 3.20d 500 TL daha fazla tutuyor. Yani sonuçta 3100 TL yıllık olarak fark var.

Eğer Mercedes alınıp en az 3 sene kullanılacaksa, BMW'den 10000 TL ucuz olmalı, aradaki fiyat farkını subvanse etmek için.

Ekonomi ve maliyet konusunda kesin olarak 3.20d fark yaratıyor.

Son sorum, kullanış ve konfor açısından hangisi öne çıkıyor?

Teşekkürler

Alıntıları Göster
    düz bir araba kullanıcısıyım kontak sürücüyüm diyorsan sağ salim gideyim adrenaline gerek yok dersen mercedes
    spor kullanım virajlara dalayım akayım kokayım diyorsan bmw

• quote:

düz bir araba kullanıcısıyım kontak sürücüyüm diyorsan sağ salim gideyim adrenaline gerek yok dersen mercedes
    spor kullanım virajlara dalayım akayım kokayım diyorsan bmw

Alıntıları Göster
    Tergener, bu konuda sonuna kadar haklısın, kim yeni C 180 almak istemez ki.

Fakat sorun şu, bu fikrin çıkışında, benim " Sıfır Toyota Corolla Elegance'a 43000 TL vereceğime 10-15000 TL daha koyup Mercedes ya da BMW kullanırım" düşüncem rol aldı. Bu yüzden bir verecek 10000TL'im daha yok:)

Ama keşke olsa da yeni kasa C alabilsek...

• quote:

Tergener, bu konuda sonuna kadar haklısın, kim yeni C 180 almak istemez ki.

Fakat sorun şu, bu fikrin çıkışında, benim " Sıfır Toyota Corolla Elegance'a 43000 TL vereceğime 10-15000 TL daha koyup Mercedes ya da BMW kullanırım" düşüncem rol aldı. Bu yüzden bir verecek 10000TL'im daha yok:)

Ama keşke olsa da yeni kasa C alabilsek...

Alıntıları Göster
    2005-2006 model bmw 3.20d'i 55 bin tl'ye bulmak mümkün... Oto pazarlarda dolu gerçekten toyota'ya 43 bin tl verilecegine bir bmw havası 10 bin tl'ye değer diye düşünüyorum. Birde 3.20d Alp beyazı olursa tadından yenmez görüşündeym

• quote:

Orijinalden alıntı: Rx8|CaRLioNe

2005-2006 model bmw 3.20d'i 55 bin tl'ye bulmak mümkün... Oto pazarlarda dolu gerçekten toyota'ya 43 bin tl verilecegine bir bmw havası 10 bin tl'ye değer diye düşünüyorum. Birde 3.20d Alp beyazı olursa tadından yenmez görüşündeym

Alıntıları Göster
    c'nin ici cok cirkin geliyor bana 3 serisiyle karsilastirinca. sirf o direksiyon yuzunden bile bmw derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

c'nin ici cok cirkin geliyor bana 3 serisiyle karsilastirinca. sirf o direksiyon yuzunden bile bmw derim :)

Alıntıları Göster
    ekonomik motoru ve 163 pslik performanslı motoru için 320 d derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

ekonomik motoru ve 163 pslik performanslı motoru için 320 d derim

Alıntıları Göster

bmw 32od yide alsan mercedes c seriside alsan kimse sana neden bunu aldın diyemez
    kasasının üzerine kasa çıkmış aracı neden alacaksın ki yeni kasa araba almak daha mantıklı.320d
  • quote:

bmw 32od yide alsan mercedes c seriside alsan kimse sana neden bunu aldın diyemez
    kasasının üzerine kasa çıkmış aracı neden alacaksın ki yeni kasa araba almak daha mantıklı.320d

Alıntıları Göster
    Bence 320d almak her yönden daha mantıklı.

En azından güncel bir kasa.

Yol tutuş mercedesten daha iyi.

Daha ekonomik

Daha performanslı

Daha alınabilir bir araç :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Bence 320d almak her yönden daha mantıklı.

En azından güncel bir kasa.

Yol tutuş mercedesten daha iyi.

Daha ekonomik

Daha performanslı

Daha alınabilir bir araç :)

Alıntıları Göster
    Genel kanı, BMW 3.20d diyor.

Aklın yolu bir:)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.