Şimdi Ara

##30 İş Günü Doldu Servisten Ses Seda Yok##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 27 nisan tarihinde darty mağazasına arıza nedeniyle götürdüğüm notebook tamir olup mağazaya döndüğünde telefonuma kısa mesajla bilgi verilecekti.Servis süresi maximum 30 iş günü sürer dediler.1 Mayıs tarihinde verdiğimi farz etsek dahi 30 iş günü dolmuş oluyor.2 hafta önce attığım emaile biz size tamir edilince haber veririz yanıtını verdiler 2. attığım emaile ise yanıt bile gelmedi.Ben şimdi ne yapmalıyım? Haklarım neler beni daha fazla oyalamaya hakları var mı?

• 30 iş günü 42 gün bildiğim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: IgorStravinsky

30 iş günü 42 gün bildiğim kadarıyla
    quote:

Orjinalden alıntı: TryAgain

+1Mayıs,19 Mayıs tatilleride var.
  • quote:

???

sadece pazarları çıkarmıyor muyuz yani haftanın 6 günü iş günü o zaman 1 ayın 25 -26 günü iş günü oluyor
    bir de varsa resmi tatiller
    yanlış mı biliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaar-Crawler -- 9 Haziran 2009; 16:29:42 >
  • quote:

30 iş günü hesaplamalarınızda Cumartesi-Pazar günlerini çıkartmanız lazım. Örneğin 7 iş günü diyelim. Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşem-Cuma ikinci hafta Pazartesi-Salı 7 iş günü yapmış oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

30 iş günü hesaplamalarınızda Cumartesi-Pazar günlerini çıkartmanız lazım. Örneğin 7 iş günü diyelim. Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşem-Cuma ikinci hafta Pazartesi-Salı 7 iş günü yapmış oluyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Bildiğim kadarıyla İş Kanunu kapsamında bir hafta 6 iş günü kabul edilmekte.Yani cumartesi iş günü kapsamındayken,pazar günü iş gününden sayılmamaktadır.Resmi tatil günleri ile ilgilikanunda hafta tatili cumartesi saat 13.00 de başlamaktadır. Ancak kamu kurumları ve bazı iş yerleri haftada 5 gün çalıştığından o iş yerinin çalışma günleri esas alınması gerekir.

darty kamu kuruluşu olmadığından 6 gün iş günü sayılması gerekmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Skaar-Crawler

quote:

Bildiğim kadarıyla İş Kanunu kapsamında bir hafta 6 iş günü kabul edilmekte.Yani cumartesi iş günü kapsamındayken,pazar günü iş gününden sayılmamaktadır.Resmi tatil günleri ile ilgilikanunda hafta tatili cumartesi saat 13.00 de başlamaktadır. Ancak kamu kurumları ve bazı iş yerleri haftada 5 gün çalıştığından o iş yerinin çalışma günleri esas alınması gerekir.

darty kamu kuruluşu olmadığından 6 gün iş günü sayılması gerekmez mi?

Alıntıları Göster
    Darty ile alakası yok. Notebook ne marka ise onun servisine gönderiyorlar. Marka hatası tamamen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Darty ile alakası yok. Notebook ne marka ise onun servisine gönderiyorlar. Marka hatası tamamen.

Alıntıları Göster
    Sonuç olarak muhattabım darty olduğundan benim nasıl bir süreç izlemem gerekiyor? ürün değişimi veya para iadesi talep edebilmek için neler yapmam lazım? daha önce başına böyle bir durum gelen var mı?
  • quote:

Sonuç olarak muhattabım darty olduğundan benim nasıl bir süreç izlemem gerekiyor? ürün değişimi veya para iadesi talep edebilmek için neler yapmam lazım? daha önce başına böyle bir durum gelen var mı?

Alıntıları Göster
    30 gün mü?Çok beklersin.Bizim nokia 5600 express music serviste yarım yıl oldu hala bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: murtix7

30 gün mü?Çok beklersin.Bizim nokia 5600 express music serviste yarım yıl oldu hala bekliyoruz

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: murtix7

ve sen hala bekelemeye devam ediyorsun?
    Bence artık uyanmalısın ve sıfırını veya ürün bedelini almalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: s_i_y_a_h

quote:

ewt ben de arkadaş gibi düşündüğüm için bu konuyu açtım.Yoksa bizi daha çok bekletirler.

• quote:

quote:

quote:

ewt ben de arkadaş gibi düşündüğüm için bu konuyu açtım.Yoksa bizi daha çok bekletirler.

Alıntıları Göster
    Tüketici haklarına başvurduk ama biliyorsunuz bu ülkedeki hukuku.Kimbilir kaç ay sürer

• quote:

Tüketici haklarına başvurduk ama biliyorsunuz bu ülkedeki hukuku.Kimbilir kaç ay sürer

Alıntıları Göster
    hukuk mu o ne?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bazı firmalar yeni ürün talep edince önce kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetine başvurun gibisinden yanıt vermişler. Umarım böyle birşey istemezler yoksa iş çok karışır.Zaten kocaelide oturuyorum.İstanbulda okuduğum için o zaman ürünü istanbuldaki bir darty mağazasına vermem gerekmişti.İşin içine kaymakamlık falan girerse iş çok uzar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaar-Crawler -- 9 Haziran 2009; 17:12:39 >

• quote:

Bazı firmalar yeni ürün talep edince önce kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetine başvurun gibisinden yanıt vermişler. Umarım böyle birşey istemezler yoksa iş çok karışır.Zaten kocaelide oturuyorum.İstanbulda okuduğum için o zaman ürünü istanbuldaki bir darty mağazasına vermem gerekmişti.İşin içine kaymakamlık falan girerse iş çok uzar

Alıntıları Göster
    Haftasonlarını çıkarın,ayrıca 1 Mayıs ve 19 Mayıs'ı da çıkarın.Buna göre hesaplama yapın,işgünü bu işte.30 işgünü içinde tamir edemezlerse değişim hakkı doğuyor.

Bazı firmaları şikayet etmekle tehdit ettiğinizde "müşteri memnuniyeti" adına hemen değişim yapıyorlar.Açıkçası kaybedeceklerini bildikleri için uğraşmıyorlar.Bu yöntem denenmiştir.

Eğer firma çirkeflik yapıyor ise,bu durumda işi inada bindirin.Şikayet edin,biraz beklersiniz;ama onlara da paranızı kaptırmamış olursunuz.Bunu yapan firmalar,müşteri uğraşmaz diyor.Fiyatı düşük olan ürünlerde yapma ihtimalleri fazla.

Eğer sizin ürününüzden ellerinden yok ise,bir üst modelini vermek zorundalar.Arada fark isteyen uyanıklar çıkabiliyor,aman kaptırmayın paranızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Haftasonlarını çıkarın,ayrıca 1 Mayıs ve 19 Mayıs'ı da çıkarın.Buna göre hesaplama yapın,işgünü bu işte.30 işgünü içinde tamir edemezlerse değişim hakkı doğuyor.

Bazı firmaları şikayet etmekle tehdit ettiğinizde "müşteri memnuniyeti" adına hemen değişim yapıyorlar.Açıkçası kaybedeceklerini bildikleri için uğraşmıyorlar.Bu yöntem denenmiştir.

Eğer firma çirkeflik yapıyor ise,bu durumda işi inada bindirin.Şikayet edin,biraz beklersiniz;ama onlara da paranızı kaptırmamış olursunuz.Bunu yapan firmalar,müşteri uğraşmaz diyor.Fiyatı düşük olan ürünlerde yapma ihtimalleri fazla.

Eğer sizin ürününüzden ellerinden yok ise,bir üst modelini vermek zorundalar.Arada fark isteyen uyanıklar çıkabiliyor,aman kaptırmayın paranızı.

Alıntıları Göster
    hemen para iadesi iste arkadaşım. diretirlerse ilçendeki tüketici hakem heyetine başvuruyorsun onlar çözüyor olayı. para vs alınmıyor. ürünün faturası ile bir de sana verdikleri arıza tamiri için teslim alındı belgesi ile git onlar çözer olayı. biz öyle yaptık acer notebook um bozulmuştu çatır çatır geri aldım verdiğim parayı mavi bilgisayardan 2bin lira. gittim onla masaüstü sistem kurdum. hakkını ara kısaca. gerçi gene maviden kurmuştum o sistemi de para iadesi gibi olmamıştı ama sen de darty den alırsın o fiyata bişeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 9 Haziran 2009; 20:49:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

hemen para iadesi iste arkadaşım. diretirlerse ilçendeki tüketici hakem heyetine başvuruyorsun onlar çözüyor olayı. para vs alınmıyor. ürünün faturası ile bir de sana verdikleri arıza tamiri için teslim alındı belgesi ile git onlar çözer olayı. biz öyle yaptık acer notebook um bozulmuştu çatır çatır geri aldım verdiğim parayı mavi bilgisayardan 2bin lira. gittim onla masaüstü sistem kurdum. hakkını ara kısaca. gerçi gene maviden kurmuştum o sistemi de para iadesi gibi olmamıştı ama sen de darty den alırsın o fiyata bişeyler.

Alıntıları Göster
    30 iş günü 42 gün gibi bi şey yok sadece bayram özel gün vb. + olarak ekleniyor 30 gün içerisinde almassan thk derneğine başvurabilirsin

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: newton90

Darty ile görüşün. Teknosa gibi sizi başınızda savmak için kaçamak cevap vermezler yardımcı olurlar. Darty'den, aldığınız ürünü hangi teknik servis gönderdiklerine dair bilgi alın. Sonra yetkili servisle görüşün.

• 27 Nisana tam 44 gün ekliyecen. 1 Mayıs ve 19 Mayıs ile beraber 44 oluyor. O da 10 Hazirana denk geliyor. Yani dün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

nokia yaya mail at samsung ta aynısnı yapıp 0ını yollamışlardı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.