Şimdi Ara

40bin'e 2014 Model Sıfır Araç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
2.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. 40.000 lira bütçem var ve üzerine en fazla 1.000 lira kadar çıkabilirim öyle 5-7 bin üzerine çıkmam mümkün değil. 2. eli tanıdık olmadıkça tercih etmiyoruz bu nedenle sıfırlara bakıyorum. Üniversite öğrencisiyim ve yılda en fazla 15-20 bin km yol yaptığımdan ötürü benzinli ve az da olsa genç işi bir araç bakıyorum. Bu paraya alınabilecek en doğru aracı araştırıyorum birkaç gündür. İbiza ile 208 arasında kaldım ama bence 208 aynı paraya otomatik alınabildiğinden ağır basıyor. Otomatik çok da şart değil ancak olursa iyi olur. Bu araçla ilgili sormak istediğim;

Her Peugeot bayisinde 2014'ü kalmış mıdır?
    ETG5 sorun yaratan bir şanzıman mıdır?
    Kronik bir problemi mevcut mudur?

Bir de Skoda Rapid Spaceback'lerin sitesinde 2015 fiyatları mevcut. Bu aracın 2014 modeli bayilerde var mıdır? Varsa baz donanım fiyatı ne civardaır? 1.2 MPI motorun 1.2 TSI'dan farkları nelerdir?

• fiat punto daha genç işi gibi duruyor. incelemenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

fiat punto daha genç işi gibi duruyor. incelemenizde fayda var.
    15-20 bin kilometre az değil. Ben olsam gerekirse dacia, linea vs. alır ama dizel alırdım. İkinci el sitelerinde galeriden sıfır araçlar oluyor toplu aldıkları, onlara bakabilirsiniz alternatif olarak. Bir de 5-10 bin km 2013-2014 model ikinci el de çok fazla, çoğu sıfırından fazla istese de orjinal araç denk gelebilir.
  • 1.4 benzinli Puntolara bakabilirsiniz,kalite olarak Linea'dan bir tik ileridedir.Dizellerinin fiyati biraz daha yuksek diye biliyorum.
    1.2 MPI ve 1.2 TSI arasinda cok buyuk yakit farki olmaz ama cekiste turbo motorun ayricaligini hissedersiniz.
    Opel Corsa 1.2 Twinportlarada bakabilirsiniz.40'tan fazla oldugunu sanmiyorum.Onuda incelemenizi tavsiye ederim
  • MartenStorm M kullanıcısına yanıt
    hocam bende üniversite öğrencisiyim 6 ay dolaşmadık servis bırakmadım internetteki türk olsun yabancı olsun tüm testleri izlemeye çalıştım ve hemen hemen tüm araçları test sürüşü yaptım artık bütün servisler beni tanıdı o derece yani ve son olarak fiyat ve sorunsuzluk performans/yakıt ve kalite olarak polo 1.2 tsi aldım aracı sadece test et birde diğer araçları test et farkı gör makyajda sadece diğer çoğu araç gibi dış görünüş değil çok şey değişti konfor yalıtım olarak şuan b sınıfının üzerinde bir araç ve uzaktan yakıt olarakta 6 7 litre şehiriçi çok rahat küçük şehirdeysen 5 5,5 la fln gezersin şehirdışı olarak sabırlı sürdüğünde 90 la 4,2 ortalama tüketimle gidiyorsun .
  • Ibiza öneririm.
    Punto kesinlikle önermiyorum, en basit örneğini vereyim :
    Bir arkadaşımda var araç daha 20.000km de direksiyonun yarısı soyuldu bile.
    Malzeme kalitesi çok düşük.
  • 208'in bildigim herhangi bir kronik sorunu yok. ETG5 sanziman da eski auto6r'nin gelistirilmis hali ki auto6r de en az sorun cikaran otomatiklestirilmis sanzimanlardan birisi.

ibiza da guzel arac ikisi de tercih edilebilir. Ama ben ikisi de ayni fiyat ise otomatik olani her zaman tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion

Ibiza öneririm.
    Punto kesinlikle önermiyorum, en basit örneğini vereyim :
    Bir arkadaşımda var araç daha 20.000km de direksiyonun yarısı soyuldu bile.
    Malzeme kalitesi çok düşük.
    Punto hiç düşünmüyorum Fiat'ın benzinli motorlarını hiç beğenmiyorum 1.4 motor 77 beygir nedir yahu. Şu anki aracım Volvo. Volvo'dan inip Hyundai'a da binmeye yüreğim el vermez ayrıetten beğenmiyorum da modeli de markayı da. Corsa daha önce kullandım. O arabada da en teknolojik donanım silecekler hocam. Sene olmuş 2015 arka camlar otomatik değil. Yani asla almam Corsa. Ayrıca kasası değişti Corsa'nın.

2. el düşünmediğimizi belirtmiştim zaten. Ayrıetten dizele de gerek yok. Çok gerekli olursa tüp taktırırım yine de 10 bin lira fazla ödemem baz donanım araca.

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Ancak 208 ya da Rapid Spaceback hakkında bilgi sahibi olan yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: beratgazi

hocam bende üniversite öğrencisiyim 6 ay dolaşmadık servis bırakmadım internetteki türk olsun yabancı olsun tüm testleri izlemeye çalıştım ve hemen hemen tüm araçları test sürüşü yaptım artık bütün servisler beni tanıdı o derece yani ve son olarak fiyat ve sorunsuzluk performans/yakıt ve kalite olarak polo 1.2 tsi aldım aracı sadece test et birde diğer araçları test et farkı gör makyajda sadece diğer çoğu araç gibi dış görünüş değil çok şey değişti konfor yalıtım olarak şuan b sınıfının üzerinde bir araç ve uzaktan yakıt olarakta 6 7 litre şehiriçi çok rahat küçük şehirdeysen 5 5,5 la fln gezersin şehirdışı olarak sabırlı sürdüğünde 90 la 4,2 ortalama tüketimle gidiyorsun .

Hocam Polo da düşündüğüm bir araç. Ancak 40.000'e boş+boş 1.0 75ps motorlusu alınabiliyor. 40.000'e Polo diye 4 teker 1 de direksiyon veriyorlar kısacası. Corsa'da da aynı problem var.

• Fiesta baktınız mı hiç bi test edin derim.
    Bu arada şuanki aracınızı niye değiştiriyorsunuz
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    40.000 dolaylarına Trend-x donanımlısı alınabiliyor. Fiesta'yı da ekliyorum bayide gidip görülecek araçlar listesine.
    Nakite ihtiyacımız var hocam. Paraya sıkıştık ailecek. Ticaretle uğraşmanın mesleki deformasyonları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MartenStorm

40.000 dolaylarına Trend-x donanımlısı alınabiliyor. Fiesta'yı da ekliyorum bayide gidip görülecek araçlar listesine.
    Nakite ihtiyacımız var hocam. Paraya sıkıştık ailecek. Ticaretle uğraşmanın mesleki deformasyonları.

ticaretle uğraşıyorsanız fordda güzel kredi imkanları oluyor onun hakkında da bilgi alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

ticaretle uğraşıyorsanız fordda güzel kredi imkanları oluyor onun hakkında da bilgi alın

Alıntıları Göster
    geçen sene olsa dizel full donanımlı aveo alabılırdın ,simdi ise sadece b sınıfı benzınlı baz model bir araç alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Alıntıları Göster
    i20 39.000 den başlıyor şuan alınabilecek en iyi ara bence biraz daha ucuz dersen Ibizaya yönel.

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Nakit alırız büyük ihtimal. Pazarlık nakit indirimi cart curt derken fiyat krediden çok daha cazip hale geliyor.
  • quote:

Nakit alırız büyük ihtimal. Pazarlık nakit indirimi cart curt derken fiyat krediden çok daha cazip hale geliyor.
    Mitsubishi space star 1.2 cvt alınabilir. Farklı bir tasarımı var, öğrenciye gider. Kullanımı rahat, ekonomik, bakımları 20bin km'de bir. Her türlü avantajlı. İkinci el 35bin civarına bulabilsem alacağım hemen ama denk gelmiyor hiç.
  • elysion E kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkürler. Rapid Spaceback ben yollarda pek görmüyorum. Bu aracın 2014'ü bayilerde mevcut mudur bir bilginiz var mı? Tercih edilebilir bir araç mıdır? Artıları eksileri nelerdir? Style donanımlı 1.4 TSI İbiza 38.000 1.2 208 ETG5 41.000. Arada 3.000 lira kadar fark var ama 1.2'nin vergi avantajı var. Ayrıetten ETG5 iyi bir şanzımansa 3.000 lira farkı kabullenebilirim.

Arkadaşlar İ20 düşünmüyorum.
  • quote:

Cevabınız için çok teşekkürler. Rapid Spaceback ben yollarda pek görmüyorum. Bu aracın 2014'ü bayilerde mevcut mudur bir bilginiz var mı? Tercih edilebilir bir araç mıdır? Artıları eksileri nelerdir? Style donanımlı 1.4 TSI İbiza 38.000 1.2 208 ETG5 41.000. Arada 3.000 lira kadar fark var ama 1.2'nin vergi avantajı var. Ayrıetten ETG5 iyi bir şanzımansa 3.000 lira farkı kabullenebilirim.

Arkadaşlar İ20 düşünmüyorum.
    kardeşim git 35.000 tl ye 2015 seat ibiza 1.4 reference al derim ben sana motoru lpg ye %100 uyumlu atmosferik bir motor ister 1.000 tl atiker lpg taktır ister 1.800 tl brc taktır hiç bir sorun çıkatmaz şehir içinde 0.17-0.19 kuruş yakıyor paşalar gibi heryere gidersin cebinde kalan 3.000 tl gibi bir rakamla ya aracın taksitini öder yada 15.000 km lik yol yaparsınız.umarım yardımcı olmaya çalışmışımdır.

• ekrem742 kullanıcısına yanıt
    2015ler henüz gelmedi şeklinde bir genel kanı var forumda. İşimiz acil olmasa bekler 2015 alırız zaten. 35e 1.0 208 de alınabiliyor. 1.4 TSI'a tüp taktıracağıma ona taktırır vergi indirimiyle beraber ciklet parasına gezerim. Ekonomi önemli ama benim derdim biraz da eli yüzü düzgün olsun beni Volvodan indiğime çok da üzmesin. Olabiliyorsa otomatiği olsun vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MartenStorm -- 27 Ocak 2015; 15:32:41 >
  • MartenStorm M kullanıcısına yanıt
    kardeşim subat ayının ilk haftasında 2015 model araçlar bayilere gelecekmiş haberin olsun. benden sana tavsiye 1.0 araç alıpta lpg taktırma sakın performans konusunda cok üzer seni, ibizanın performansı 1.4 ve 85bg olma avantajı sayesinde seni üzmeyeceğini düşünüyorum. subat ayında da yeni corsa geliyordu 40.000 tl başlıyacaktı onuda düşünebilirsin şekil olarak karizma bir araç .
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.