Şimdi Ara

Akaryakıt firmaları Adblue fiyat farkı neden uçurum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım için 10 litrelik adblue alıcaktım malum 1 senede 1 doldurulduğu için fiyatlarda önceki seneyle alakasız oluyor tamamen. Yine benzin istasyonlarını gezip durdum uygun fiyata ablue için.

İçlerinden en yadırgadığım ve yuh dediğim malesef yerli milli servetimiz markamız olan Opetti. 4 istasyon arasında en pahalı adblue malesef opetteydi ve anlam veremedim

Fiyatlar şöyleydi (10 litre bidon için)
    Total 212₺
    TP 220₺
    Shell 250₺
    Opet 300₺

Bp ve petrol ofisine sormadım yolumun üstünde yoktu. Anlamadım gitti yazık günah opetteki fiyata totalden 15 litre alabiliyorum yani ekstra 30₺ vererek 5 litre bedavaya geliyor. Hepsininde üstüne bakıyorum okuyorum titizlikle. Aynı iso onayı aynı spesifikasyonlar. Normalde hep shell kullanıyordum markanın önemli olabileceğini düşündüm aynı onay olsa bile adblue kalitesi olarak. Hani her yap acea api onayları alır ama bi mobil 1 ile lubex arasında uçurum fark vardır. Ama baktım sonra ne olabilir en fazla ? geçen sene en son opet koymuştum sıkıntı çıkmadı yine opet alıyım dedim fiyatı görünce vazgeçtim. Gittim totalden aldım (onlarda m oil marka kullanıyolarmış) koydum uyarı falan kalmadı hepsinide aldı.

iso 22241-1 ve din 70070 onayı olan en ucuzunu alıp geçicez anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 20 Ekim 2022; 22:41:57 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

AdBlue Fiyat Farkı: Akaryakıt Firmaları Neden Bu Kadar Farklılık Gösteriyor?

AdBlue, dizel araçların egzoz emisyonlarını azaltmaya yardımcı olan bir sıvıdır. Son yıllarda, AdBlue fiyatlarında büyük farklılıklar gözlemlenmiştir. Bazı akaryakıt firmaları, diğerlerine göre önemli ölçüde daha yüksek fiyatlar talep etmektedir. Bu fiyat farkının arkasındaki nedenleri anlamak, bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Neden Fiyat Farkları Var?

AdBlue fiyatındaki farklılıklar, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir:

• Marka Farklılıkları: Farklı AdBlue markaları, üretim maliyetleri ve kalitesi açısından değişiklik gösterir. Bazı markalar daha yüksek kaliteli bileşenler kullanır ve bu da daha yüksek fiyatlara yol açabilir.
    • Tedarik Zinciri Sorunları: Pandemi ve jeopolitik olaylar gibi faktörler, AdBlue'nun tedarik zincirini etkileyebilir ve fiyatlarda dalgalanmalara neden olabilir.
    • Talep ve Arz: AdBlue talebi, özellikle kamyon ve otobüs filoları gibi ağır dizel araçların sayısında artışla birlikte artmıştır. Arzın talebi karşılayamaması fiyatların artmasına neden olabilir.
    • Konum: Nakliye maliyetleri, AdBlue fiyatını farklı bölgelerde etkileyebilir. Uzak veya ulaşılması zor bölgelerde fiyatlar daha yüksek olabilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

AdBlue satın alırken göz önünde bulundurman gereken bazı önemli hususlar şunlardır:

• AdBlue Pompası Olan İstasyonlar: AdBlue'yu doğrudan pompadan almak, genellikle bidonlarda satın almaktan daha ucuzdur.
    • En İyi AdBlue: Tüm AdBlue markaları aynı kalitede değildir. Aracın üretici tavsiyelerine uymak ve saygın markaları tercih etmek önemlidir.
    • Adblue Pompadan Alınır mı: Evet, AdBlue pompadan alınabilir ve bu genellikle en uygun maliyetli seçenektir.

Fiyat Karşılaştırması

Bilinçli bir karar vermek için, farklı akaryakıt firmalarından AdBlue fiyatlarını karşılaştırmak önemlidir. Bu, çevrimiçi fiyat karşılaştırma araçları veya akaryakıt istasyonlarını ziyaret ederek yapılabilir.

Fiyat farklarının farkında olarak, bütçene ve ihtiyaçlarına uygun en iyi AdBlue seçeneğini bulabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama hepsinin aynı fabrikadan çıktığını duymuştum. Bunu duyduktan sonra direkt adblue pompası olan yerlerden alıyorum. Ankarada çoğu aytemiz'de ve bazı bp'lerde denk geldim. Aytemizde 16 lira civarıydı en son. Uzun zamandır bu şekilde dolduruyorum bir sıkıntı yaşamadım. Araç 208 1.5 bluehdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 20 Ekim 2022; 23:3:21 >
  • Tır mı kamyon mu bu ne adbluesu arkadaş ya almayın kullanmayın şöyle arabaları
  • gaisensei kullanıcısına yanıt
    :))))
  • 18 litrelikler daha avantajlı onları tercih edebilirisn 18 litre opet enson 360 lira civarıydı
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt

hdi motora dandik adblue koymayın. 3008ler, grandlandlar falan az adblue deposu değiştirmedi.

• gaisensei kullanıcısına yanıt
    Araba istiyor napalım hem koyunca ne oluyor doğaya daha az zararı oluyor böylece
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Dandiklikten değil hocam o malesef kronik depoda fabrikasyon bi hata var büyük ihtimalle depo malzemesine yeterince arge yapmamışlar ondan.

Benim aracım psa değil bu arada
  • Canbey96 kullanıcısına yanıt
    Hocam 18 de çok bi sefer 10 litre koyuyorum bitiyor. Kalan 8 litre seneye zaten son kullanma tarihi geçmiş oluyor. Beklemiş 8 litreyi koymak başımıza iş açar diye düşünüyorum
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuçta depo içerisinde de beklemiyor mu bu adblue? Hepsini bir anda kullanmıyor yani araba. Azaldıkça ekleme yaparsınız
  • Sıkıntı bu adblue deposu her markada
  • Adblue'u benzin istasyonlarından almak yerine bu ürünlerin toptan veya perakende satışını yapan kurumsal firmalardan alabilirsiniz biraz daha ucuza gelir.
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Depo içerisindeki 1 sene içinde bitiyor hocam. Ama bittikten sonra koyacağım adblue dışarda 1 sene beklettiğim adblue olacak sıkıntı. Bu sıvı hakkaten değişik bir şey hocam bekliyorsunuz kristalize oluyor falan havayla temas edince. Yani içindeki oranı arttırmak için hafif bi suyla karıştırıyım "bir şey olmaz" deseniz bile sistem affetmez algılar anında cidden.

Bu arada arabamda rölantide kaputta işlem yaparken turbonun ordan çıt çıt çıt şeklinde ses gelirdi bazen ben de anlam veremezdim. Sonradan iyice kulak verdim meğerse adblue enjektörü püskürtme işlemine başlamış pıt pıt pıt diye
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt

adblue'yu pompadan almamanız tavsiye edilir. depo temizliği, su miktarı vs. fark yaratır epey. shell vb. markalardan şaşmayın. pompa adblue'lar hakkında söylentiler var içindeki üre oranı az vs. diye. riske atmayın boşuna.

• VDA onayını araştırın gerçekten VDA onaylılar daha kaliteli. Fiyat farkı da oldukça çok oluyor. Şu an dükkana girişi litresi 20TL.

• sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Denk gelemedim hocam bulsam daha mantıklı olur hesaplı olur dediğiniz gibi
  • facepunchS F kullanıcısına yanıt
    Bencede hocamm ambalajlı fabrikasyon doldurulmuş ürün daha iyidir daha güvenilir geliyor banada. Ben kullanım kitapçığında istediği bi onay var sadece o onaylı koyun diyor bende o onayı barındıran adblue neyse onu alıyorum
  • facepunchS F kullanıcısına yanıt

Teşekkürler öneriniz için hocam. Bu adbluelerin güneş görmemesi gerekiyor. Benim daha önce aldığım bidonlar hep güneş görüyordu. Onların da çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum bu sebeple pompadan koymuştum. Gerçekten güneş görmediğine inandığım yer olursa oradan alabilirim tabi.

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

benim en son şubat 2019da koyulmuş adblue. hadi servis dışında da koyuldu desem olabilecek en yeni tarih 2019 Kasım. Yani en iyi ihtimalle 3 yıllık, büyük ihtimalle 4 yıla yakın depodaki adblue. şu an herhangi bir arıza uyarı vs yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 22 Ekim 2022; 0:26:56 >
  • benim bildiğim aytemizler pompadan doldurulan baya ucuza geliyordu. iyi forumlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.