Şimdi Ara

At eşek eti neden problem ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anlamıyorum bilmediğim birşey varsa aydınlatın bildiğim kadarıyla at ve eşek etinin bilinen bir zararı yok, zengin protein kaynağı. Demir içeriği de diğer etlerden daha fazla. Hem otla besleniyorlar koyun inek ne yiyorsa bunlar da aynısını yiyor o halde sağlıklı koşullarda kesildiği sürece ne sakıncası var ki? Otçul toynaklı bir hayvan. Eti de zararlı değil, toksin miktarı diğer etlerden daha fazla değil, besin değeri yüksek, çoğumuz farkında olmadan löp löp afiyetle yemişizdir bu ne lan ne eti lan bu diyenimiz olmamıştır sanırım, o halde ee sorun ne?

not: dini gerekçelerle gelmeyin, mensubu olmadığım dinlerin öğretileri beni ilgilendirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0ADA69E37 -- 4 Eylül 2023; 10:7:53 >

• İnsanlar bindiği hayvanı kesmek istemiyor. Orta Asya Türk devletlerinde at eti yeniliyor. Hatta at eti daha pahalı.
  • Hasta veya yaşlı olanları kesildiği için sıkıntı olabilir

• ben kazakistanda cok at eti yedim.ama bunlar ciftliklerde guzel bakilip ,besleniyo...bizde sehir aralarinda pislik icinde yetistigi ,kesildigi icin problem oluyor
  • Ben at eti yiyorum. Kımız da içiyorum. Sorun saklanarak satılması. Bu bir at ettir diye satılması sorun olmaz sanırım.

• Alışkanlıklardan dolayı. Küçükken yeseydik bugünde yerdik. Günah,yasak takıntım yok ama domuz etini merak etmiyorum mesela. Deniz ürünü olarak ahtapot yengeç vs merak etmem.
  • Merak etme kral bişey olsaydı olurdu zaten hepimiz at eşek eti yiyoruz malum döner yemeyen yoktur heralde.

• Kültürel bir durum ve genellikle bu hayvanlar binek olarak kullanılıyor. Alışmışlık diyebiliriz.

• at eti yemek isteseydik orta asyadan göçmezidik.

• Ronon Dex kullanıcısına yanıt

Dana eti yemek için mi anadoluya geldik ?

• Kardeş kusura bakma ama açtığın bu konu tamamen İslam diniyle ilgili, sen ister inan ister inanma ama yaratıcım Allah biz Müslümanlaran at ve eşek eti yemeyin diyorsa vardır bir hikmeti deriz ve senin yaptığın gibi sorgulamayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yotundaşi -- 4 Eylül 2023; 11:49:23 >
  • her eti yerim köpek tavşan insan benim için farketmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Yotundaşi

Kardeş kusura bakma ama açtığın bu konu tamamen İslam diniyle ilgili, sen ister inan ister inanma ama yaratıcım Allah biz Müslümanlaran at ve eşek eti yemeyin diyorsa vardır bir hikmeti deriz ve senin yaptığın gibi sorgulamayız

tek tırnaklı çift tırnaklı hayvan diye bi ayet vardı sanırım. biliyorsan atabilir misin özelden ?

• Dana eti veya koyun eti olarak satılmadığı, açık açık at ve eşek eti olduğu belirtildiği sürece sorun yok kanımca. Çünkü aksi dolandırıcılık oluyor. Ben dana etinden olduğunu sandığım şeyin at eşek ya da başka bir şeyin eti olmasını istemem.
  • Dini gerekçelerle gelmeyin demişsin de tek gerekçesi din neyi merak ediyorsun anlamadım ki
  • Genelde at veya eşek kesiliyorsa sebebi hasta veya çok yaşlı olması bundan kaynaklı problem olabilir. Yoksa kimse sağlıklı atını kesip de satmaz.

• Konu sahibi arkadaşım keşke bunu anlayabilse

• ONY86 kullanıcısına yanıt

Hiç bilmiyorum

• Zaten yemiyoz mu? hahahah

Ya arkadaşlar burada bu kadar savunacağınıza zincir marketlerde satılan sucuk, salam, sosis, şnitzel gibi ürünlerin markalarına bakın eve gidip bir googleye yazın. Bu ülkede o kadar müslüman var eğer bu markaların üretimi ve tercih ettiği etteki problem dinle ilgili olsaydı çoktan ayaklanma başlardı. Hayvan eti yeme işi dini değil geleneğe dönmüş durumda.

Din kısmıyla ilgilenen yok işin herkes en çok müslüman, en birinci müslüman benim olma derdinde.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.