Şimdi Ara

Bosch Car Servis 0w20 Yağ Yerine 5w30 Koymuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün Diyarbakırda bosch car serviste aracımın bakımını yaptırdım. (Benden önceki sahibi de bosch carda yaptırdığı için) aracım 2022 model 1.3 multijet Adblue olandan. Aracım henüz 15.000 kmde yılı geldiği için yaptırdım bakımı. Bosch car servisi arayıp fiyat aldığımda bütün parçalar Bosch olursa 4.000 tl olur dedi. Ancak oraya gittiğimde hava filtresini boschun üretmediğini onun yerine eurorepar markalı filtre takmak zorunda olduklarını söylediler ve mecburen kabul ettim. Sonra yakıt filtresi için 2 farklı marka olduğunu (grat ve bosch) grat markası olduğunda toplam maliyetin 3.250₺ olacağını eğer Bosch istersem 4.000₺ olacağını söyledi. Ben bosch olsun dedim daha kaliteli diye. Bahse konu servis çalışanı bosch marka kutunun içine grat markayı koyup getirdi. Ben farkedince hemen müdahale ettim ve tartıştık. Şikayet edeceğimi söylediğimde edebilirsiniz dediler. Bakım bittikten sonra eve gelip araştırdığımda aracıma 0w20 koyması gerekirken 5w30 koyduğunu farkettim. Hatta ilk bakımda da 0w20 kullanılmış (aynı ilde farklı bir bosch car servis). Hemen bosch cara şikayet oluşturdum. Haftaiçi arayacaklarını söylediler ancak ne yapmam gerekiyor? Yağı tekrar değiştirmeli miyim sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldweb -- 19 Ağustos 2024; 17:45:5 >

• Yani memlekette arkayı kollamayı biran bile elden bırakmamak lazım. Anlattığınız hikayenin aynısı Ankara'da bir Bosch Car servisde yaşadım. Kurucusunun insanları kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim sözünü unutmuş arkadaşlar. Dolandırcılığı kurumsal hale getirmişler.

Hiç uğraşmayın hocam gidin aracınızın bakımını güzelce yaptırın.

İlla uğraşacağım dersen;

1 - Avukat tut, bilirkişiye fatura incelettir ve yanlış yağ konulduğunu belgele.

2 - Firmaya ihtar çek ödediğin parayı yaptığın masraflarla geri iste.

3 - Bildiğin yere git diyecekler, ihtar ve bilirkişi raporuyla asliye ticaret mahkemesinde dava aç.

Bir sene dava süreci. (Dava sonucunda miktar itibariyle istinaf yolu kapalı olacaktır. Dava bittiğinde işin biter.)

Paranı alırsın.

Tüketici hakem heyetine başvurmakta bir seçenek. Onların verdiği kararla direk icraya gidebilirsin. (6 Ay civarı)

Birilerinin seni arayıp terbiyesizlik etmişler kusura bakmayın. Buyurun paranız. Buda kaybınız diyeceğini rüyanda dahi göremezsin. O sonucu unut.

Yağı da kesinlikle değiştir. Hatta flush yaptır. Ustaya söyle yardımcı olacaktır.

• think of idea kullanıcısına yanıt

Hocam cevabınız için teşekkürler muhtemelen öyle yapacağım yeniden yaptıracağım ama bunlarında yanına bırakmak istemiyorum. Zaten bosch car servis bugün beni aradı okadar yazdığım şeyden sadece bosch marka kutunun içinden çıkan farklı markaya takıldılar :) ben asla önermiyorum bosch car servisi

• Motoru çalıştırmadan yağı tahliye edin…
  • Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Motor zaten çalıştı hocam eve getirdim aracı

• goldweb kullanıcısına yanıt
    Ne kadar az kullanırsan o kadar iyi
  • Bosch car servis arabaya garanti veriyor yetkili serviste de geçiyor diyenler harf harf okusun bu yazılanları
    https://forum.donanimhaber.com/skoda-superb-1-5-tsi-act-150-ps-dsg-2021-model-kavrama-volan-kronik-sorunu--159232655

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 17 Ağustos 2024; 10:25:40 >
  • yanlış anlamazsanız, fiat yetkili servisten fiyat almış mıydınız bosch car a gitmeden? hatırladığım kadarıyla diğer markalara kıyasla uygun bakım fiyatları vardı. hatta madem garanti dışı kalmış önceki bakımdan, polen ve hava filtrelerini dışarıda yaptırıp, yağ ve yağ filtresi değişimi ile çok daha uyguna çıkardı.
  • kamyonlarkavuntaşır kullanıcısına yanıt

Hocam servisi arayıp sordum serviste hiç bakım yapılmamış ilk bakımı bosch car serviste yapıldı diye oraya götürdüm çok pişmanım servise gitmediğime

• goldweb kullanıcısına yanıt

2019-2020 yılarlında 2011 model paliomun bakımlarını serviste yaptırırdım. garanti ile uzaktan alakası yokken. bence bir an önce en yakın servisten randevu alıp sadece yağ ve yağ filtresi değişimi yaptırmanızı tavsiye ederim.

• onlarca konu var google da. değiştir diyen yok. bi sonrakinde doğrusunu koydur. yerli kaynaklarda da yabancı kaynaklarda da zarar verir diyen de yok.

Bosch Car Servis 0w20 Yağ Yerine 5w30 Koymuşwww.google.com.tr
    0w20 Ya� Yerine 5w30 - Google'da Ara
    https://www.google.com.tr/search?q=0w20+Ya%C4%9F+Yerine+5w30

Bosch Car Servis 0w20 Yağ Yerine 5w30 Koymuşwww.google.com.tr
    if you use 5w30 instead of 0w20 - Google'da Ara
    https://www.google.com.tr/search?q=if+you+use+5w30+instead+of+0w20

https://forum.donanimhaber.com/0w20-mi-5w30-mu-hangi-motor-yagi--143829903

https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=88859.0

Bosch Car Servis 0w20 Yağ Yerine 5w30 Koymuş

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

Koyan servisle bugün görüştüm hocam değiştirecekler fiyat farkını verin değiştirelim dediler

• Yepyeni araba ile yetkili servis yerine merdiven altı servise gitmek büyük cesaret.
  • bu kadar takıntılıysanız yetkili servise götürün. ayrıca diyarbakır sıcağında 5w30 daha uygun. bosch filtreninde aman aman bi farkı olacağını sanmam

• 5w30 üzerine para verip aynı yerde shell helix ultra 0w20 koydurdum. Tabi filtreyide değiştirdiler onuda ufi marka taktılar. Kesinlikle bosch car servis önermiyorum. Buda bana acı bi tecrübe oldu. Allahtan aracım zarar görmeden yanlıştan döndüm
  • Normal sanayiye gitseydin 10-40 koyarlardı.

Bosch'da 5-30 a kadar inebilmiş

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Sadece bu da değil 2 çeşit yakıt filtresi var dedi birisi grat marka diğeri bosch marka grat markaya 250 bosch markaya ise 1000 tl dedi ben bosch markayı seçtim. Servis elemanı getirip takarken filtreye bi baktım grat marka ama bosch kutusunun içinde :) şaka gibiler

• Geçmiş olsun.

Arabanızın bakımlarını yaptırırken malzemelerinizi kendiniz alın. İnternette bakım setleri var, balata var, diskler var vs. vs. Yağı ise firmanın kendi sitesinden alın. Örneğin ;

Bosch Car Servis 0w20 Yağ Yerine 5w30 Koymuşwww.liquimolyturkey.com
    0W20 - Liqui Moly Motor Yağları, Katkılar ve Servis Ürünleri
    https://www.liquimolyturkey.com/0w20
  • Adına güvenip Bosch car servise giderek hata yapmışsınız. Fiat yetkili servise gidip dönecektiniz bu kadar
  • Arkadaşlar yeni gelişme Bosch genel merkezi aradı ve bir tane ücretsiz bakım hediye etti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.