Şimdi Ara

Çok kötü dişim ağrıyor.Ne yapmam lazım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
19.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 sene önce kanal tedavisi olduğum diş enfeksiyon kapmış. Okmeydanı acile gittim 2 gün önce , doktor aksef 500 mg antibiyotik verdi. Etol Fort ağrı kesici vermişti bir de.Çok ağır bir ilaç diye içmedim.Onun yerine 2 gün boyunca toplam 4 tane apranax fort aldım.Doktora da söyledim. Etol fort çok zararlı kalp ve organlar için dedim.O yüzden içmediğimi söyledim.Doktor da Apranax fort da aynı falan dedi. Sabah ağrı kesici almamıştım.Ama çok ağrım olmamıştı.Öğlen dışarı çıkınca soğuktan çok ağrımaya başladı. Sonra eve geldim apranax fort içtim yine.Daha içmek istemiyorum.Bu akşam aksef antibiyotiğin 4. tabletini içicem.Sizce ağrılar azalır mı? 3 gündür uykusuzum.Bilen biri lütfen bir şeyler söylesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 2 Ocak 2017; 19:57:38 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Diş Ağrısına Çözüm: Pratik Öneriler

Diş ağrısı, günlük yaşamı olumsuz etkileyebilen, yoğun ve rahatsız edici bir ağrı türüdür. Diş ağrısı ile karşı karşıyaysanız, hızlı ve etkili bir şekilde rahatlama sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Ağrı Kesici Kullanın: Etol Fort 400 mg veya Apranax gibi reçetesiz satılan ağrı kesiciler, diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ancak, bu ilaçları doktorunuza danışmadan kullanmamanız önerilir.
    • Soğuk Kompres Uygulayın: Yüzünüze, ağrıyan dişinizin bulunduğu bölgeye soğuk kompres uygulamak, ağrı ve şişliği azaltmaya yardımcı olabilir.
    • Tuzlu Su ile Gargara Yapın: Bir bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz ekleyerek gargara yapmak, ağız hijyenini iyileştirmeye ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
    • Karanfil Yağı Kullanın: Karanfil yağı, doğal bir ağrı kesicidir. Bir pamuğa birkaç damla karanfil yağı damlatarak ağrıyan dişinize uygulayabilirsiniz.
    • Diş Hekimine Başvurun: Diş ağrınız şiddetliyse, kalıcıysa veya evde tedavi yöntemlerine yanıt vermiyorsa, derhal bir diş hekimine başvurmanız önerilir. Diş hekiminiz ağrının altında yatan nedeni teşhis edecek ve uygun tedaviyi önerecektir.
    • Aksef 500 mg Kullanımı: Aksef 500 mg, antibiyotik bir ilaçtır ve diş iltihabı gibi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Ancak, Aksef 500 mg'ın diş ağrısı için doğrudan bir etkisi yoktur.

Diş ağrısını önlemek için düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı, profesyonel diş temizlikleri ve dengeli beslenme gibi iyi ağız hijyeni uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kanal tedavisini 1 sene önce olmuştum.Enfeksiyon daha yeni çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PC Master Race

gittikçe azalıyordu(1-2hafta) benim. yemek yiyince ağrılmaya başlıyo

Sende de mi enfeksiyon oluşmuştu hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

quote:

tuzlu su ile gargara yap

yapma bu çürük diş olunca yapılıyordu pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURQUOIS3 -- 2 Ocak 2017; 20:1:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gecmez kardesim malesef ya dis yeniden acilip icindeki iltihap temizlnecek yada cektirceksin.aynisi bana oldu sonu cektirnekle bitti insallah sana aynisi olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam akşama doğru ağrıların artmaması için ne yapmalıyım.Şu an ağrım yok öğlen saat 15,00 da apranax fort almıştım.Etkisi 6-8 saat arası. İlacın etkisi geçince eğer ağrı tekrar başlarsa yine uykusuz kalmak istemiyorum.
  • diş ağrısının çaresi kafana sıkmaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktorun verdigi ilaci kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgucluu91

gecmez kardesim malesef ya dis yeniden acilip icindeki iltihap temizlnecek yada cektirceksin.aynisi bana oldu sonu cektirnekle bitti insallah sana aynisi olmaz

Hocam özelde doktora gittim bir kaç saat önce.Doktor geçer dedi ,ama okmeydanı acildeki doktor ben "geçer mi bunları kullanınca" diye sorunca ben onu bilemem dedi.Ama ilk okmeydanı acile gittiğimde ordaki doktor bunları iç toparlanırsın dedi. Gitgide daha iyi oluyorum.Bu sabah ağrı kesici almama rağmen büyük bir ağrı yoktu.Hafif bir sızı vardı.Ama soğukta artıyor.Bu hafta da final haftamız.Resmen bittim mahvoldum.Ders de çalışamıyorum.Umarım bu akşam geçer tamamen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greyzzz

quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

quote:

tuzlu su ile gargara yap

yapma bu çürük diş olunca yapılıyordu pardon

Tuzlu su enfeksiyona da iyi gelmez mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Doktorun verdigi ilaci kullan

Antibiyotiği zaten kesintisiz kullanıyorum. Ayrıca bugün gittiğim doktor seni iyileştirecek olan bu ilaç dedi.Ağrın yoksa ağrı kesici kullanmana gerek yok dedi.Ben de pek kullanmak istemiyorum ağrı kesiciyi zorunda olmadıkça. Apranax fort kullanınca boynuma ve başıma hafiften ağrı yapmaya başladı bugün.Ayrıca benim böbrekler de çok sağlıklı sayılmaz.O yüzden çok yük bindirmek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 2 Ocak 2017; 20:12:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgucluu91

gecmez kardesim malesef ya dis yeniden acilip icindeki iltihap temizlnecek yada cektirceksin.aynisi bana oldu sonu cektirnekle bitti insallah sana aynisi olmaz

Bugün özelde gittiğim doktor zaten o dişi kurtarmak mümkün değil dedi.İlaçlarını kullan aşağıdan randevu al diş çekimi için dedi. Hocam ilaçlardan sonra ağrı,enfeksiyon ve iltihap geçti diyelim.10 gün sonra diş çektirmeye doktora gitsem o arada tekrar sorun hortlamaz değil mi?
  • ağrıyı geçirmek için soruyorsan ağrıyan yere karanfil koy birebir ağrıya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryad Boudebouz

ağrıyı geçirmek için soruyorsan ağrıyan yere karanfil koy birebir ağrıya

Hocam önerin için teşekkürler.Onu denedim dün.Evet biraz uyuşturuyor ama ağrıyı tam kesmiyor.Tuzlu su ile gargara yapıyorum , onun da faydası oluyor.Ama geceleri uyutmuyor ağrı ve artıyor. Bu çok kötü bir şey.Yaradan kimseye diş ağrısı vermesin.Valla çok kötü bir şey.
  • https://youtu.be/6NuaG5QfLoc

Edit: Konuyu okumadım ama başlığı görünce aklıma bu geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp.adalar -- 2 Ocak 2017; 20:20:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Majezik hapı yut yoksa al hemen. 4-5 saatliğine kesiyor.
  • Antibiyotigi bitireceksin agrinin gecmesi icin bende 2 hafta once 2 gun agri cektim antibiyotik agri kesiciyle atlattim carsamba kanal tedavisine gidecegim hadi hayirlisi.

Arveles var agri kesici onu alabilirsin agir degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karanfili suyla birlikte kaynat 5dk. Ilık hale getir agzına alıp çalkala. Bana dua ediceksin Geçmiş Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Antibiyotigi bitireceksin agrinin gecmesi icin bende 2 hafta once 2 gun agri cektim antibiyotik agri kesiciyle atlattim carsamba kanal tedavisine gidecegim hadi hayirlisi.

Arveles var agri kesici onu alabilirsin agir degil.

Geçmiş olsun hocam.Sizin durum biraz daha farklı sanırım.Doktor neden antibiyotik verdi size? Enfeksiyon mu var dedi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknojix

Majezik hapı yut yoksa al hemen. 4-5 saatliğine kesiyor.

Hocam majezik mi iyi arveles mi? Aşağıda bir arkadaş da arvelesi önermiş.İnternetten okudum.Yan etkileri yine oldukça fazla.Diğer ağrı kesicilerle aynı yan etkilere sahip hemen hemen.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.