Şimdi Ara

Covid-19 Pozitifim. Atlatanlardan desteğe ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. ayın 26'sı sabah 4 de yüksek ateş, ishal, genel ağrı-halsizlik ile hastaneye başvurdum. örnek alındı aynı gün akşamüstü 5'de pozitif olduğum bilgisi geldi. Kalbimde ritim bozukluğu olduğu için hastaneye gidin dediler. Hastanede tomografi çekildi. Dr ufak 2 lezyon var seni etkilemez evden tedavi olacasın dedi. Favimol isimli favipravir etken maddeli ilaç verildi. Kullanımı ilk gün 8 tablet sabah 8 tablet akşam. Diğer 4 gün 3 sabah 3 akşam. bugun başladım ilaca. Ateş, halsizlik geçti çok şükür. Şuan sırt ağrım var, ishal devam ediyor. Öksürük ufaktan başladı ve ufakda olsa balgam geliyor. Yanlız az önce bi öksürüğümde sanki kan geldi pembe gibiydi. açıkcası çok tedirginim. bunu bu şekilde yaşayan varmı ? varsa sağlıkçı arkadaşlar bilgi verebilirimi ?

• Kardeşim çok geçmiş olsun. Bir hastane çalışanı olarak bende geçen hafta mesaiye başladım. 14gün koronayla mücadelem sonucunda elhamdulillah atlattım. 4 Ağustosta pozitif geldi test sonucum.
    İlk 7 gün ateş, halsizlik ,koku ve tat almama(hala tam alamıyorum) mide bulantısı , iştahsizlik ve şiddetli ağrılarım oldu zaman zaman. Fakat sonrasında Plaquenil(hidroksiklorokin etken maddeli) ilacı 5 gün kullandım ve 7.günden sonra semptomlarım hafiflemeye başladı. Bu süre zarfında bolca yeşillik(yeşil soğan , maydanos..vs), limon ve meyve tükettim. Ağzımın tadı zıkkım gibiydi ama öyle olmasına rağmen kendimi zorlaya zorlaya hem vitamin yapıcı şeyler tükettim hemde yemeğimi yedim. Fakat dediğim gibi şiddetli iştahsizlik olmasına rağmen kendimi zorladım.

Uzun lafın kısası, aşırı derecede sağlıklı beslenmeni öneririm bu süreçte. Ne bulduysa ye , bolca sıvı tüket. Ve balgam, öksürük gibi şikayetlerin olması gayet normal. Çünkü korona herkeste farklı şekilde semptom gösteriyor. Sabırlı ol. Sadece ilk 7 gün seni zorlar sonrası Allahın izniyle selamettir.

Son olarak şunuda söyleyeyim , olurda durumun ağırlaşır artık dayanılmaz bir hale gelirsense derhal 112'yi arıyorsun. Bu hastalığın şakası yok. Daha dün genç bir arkadaşımızı kaybettik. O yüzden dikkatli olmak lazım. Rabbim sana da , bize de , ümmeti Muhammedin hepsine hatta ne kadar hasta insan varsa hepsine el-şafii ismiyle şifa tecelli etsin inşallah. Geçmiş olsun.
    quote:

Orijinalden alıntı: Onix12

valla büyük ihtimalle düğünden. normalde hayatta böyle toplu işlere girmem. vefa borcum olan bir arkadaşım için 2 gün koşturdum ama çok dikakt ettim. kimseye yanaşmadım. kapalı ortamda durmadım. ama gel görki bizide buldu.

Alıntıları Göster
    Valla hocam en yapılmaması gereken eylemi yapıp gelip beni de buldu demen ilginç olmuş.

Lakin yaşın genç diye düşünüyorum, kaldı ki ilaç tedavisinden sonra 1-2 belirtin kaybolmaya bile başlamış.Senin yerinde olsam vitamin tedavisi alıp corona ile ilgili hiç karamsar birşey düşenmeden 15 günümü tamamlamayı beklerdim.Tv izle bilgisayar varsa film izle oyun oyna, haber sitelerinde gezme böyle bölümlerde gezme canını sıkma.
  • maske kullanma durumun nasıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

maske kullanma durumun nasıldı
    çok dikkat ettim. elimden kolonya düşmedi. eve her girdiğimde çamaşırları değiştirir telefonları anhtarları dezenfekte ederim.

• Geçmiş olsun. Bende dün pozitif olduğumu öğrendim. Sanırım herkesde farklı semptomlar gösteriyor. Benim ilk iki gün grip olacakmış gibi boğazım batıyordu. 3. gün öksürük başladı. Acile gittim soğuk algınlığı dediler. Grip ilaçları yazdılar test istedim yapmadılar. 7. gün tekrar acile gittim. Bu ilaçlar fayda etmiyor dedim. Öksürükden duramıyorum. Rontgen çekti acildeki doktor. Birşeylerden şüphelendi hemen test yaptı. Dünde pozitif olduğumu öğrendim. Banada evden tedavi dediler. Şuan öksürürken tüm organlarımdan hissediyorum. Yoğun beyaz renkli balgam var. Tek göz odada hep yatıyorum. Banada korokin 200mg ilaç getirdiler. Sabah 1 akşam 1 içiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YawuzS -- 27 Ağustos 2020; 19:57:24 >
  • Geçmiş olsun endişelenme
  • çok geçmiş olsun. genellikle hep kuru öksürük dedikleri için balgam oluşunca irkildim :)
  • Allah acil sifa versin dostm ikinizde tez zamanda atlatın
  • Hocam geçmiş olsun. Sizce virüsü nasıl kapmış olabilirsiniz? Tahmininiz var mı?
  • allah yardım etsin hocam beslenmene önem verip atlatırsın en kısa sürede
  • allah yardım etsin hocam beslenmene önem verip atlatırsın en kısa sürede
  • Çok fazla öksürdüysen normal ama için rahat edicek ise bir aile hekimine yada doktora danış derim. Geçmiş olsun benim kuzenlerde yakalandı ilk 4 günü fena oluyor sonra azalıyor etkisi Allah kolaylık versin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cant Let Go

Hocam geçmiş olsun. Sizce virüsü nasıl kapmış olabilirsiniz? Tahmininiz var mı?
    valla büyük ihtimalle düğünden. normalde hayatta böyle toplu işlere girmem. vefa borcum olan bir arkadaşım için 2 gün koşturdum ama çok dikakt ettim. kimseye yanaşmadım. kapalı ortamda durmadım. ama gel görki bizide buldu.
  • Çok geçmiş olsun arkadaşlar. Kestane bali. Tavsiye ederim. Akciğer dostu. Zencefille karıştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onix12

Alıntıları Göster
    Valla hocam en yapılmaması gereken eylemi yapıp gelip beni de buldu demen ilginç olmuş.

Lakin yaşın genç diye düşünüyorum, kaldı ki ilaç tedavisinden sonra 1-2 belirtin kaybolmaya bile başlamış.Senin yerinde olsam vitamin tedavisi alıp corona ile ilgili hiç karamsar birşey düşenmeden 15 günümü tamamlamayı beklerdim.Tv izle bilgisayar varsa film izle oyun oyna, haber sitelerinde gezme böyle bölümlerde gezme canını sıkma.

• Hocam nerden kapmış olabilirsiniz ? Çok dikkat eden kişiler böyle pozitif olunca biz de korkuyoruz şahsen.
  • Kardeşim çok geçmiş olsun. Bir hastane çalışanı olarak bende geçen hafta mesaiye başladım. 14gün koronayla mücadelem sonucunda elhamdulillah atlattım. 4 Ağustosta pozitif geldi test sonucum.
    İlk 7 gün ateş, halsizlik ,koku ve tat almama(hala tam alamıyorum) mide bulantısı , iştahsizlik ve şiddetli ağrılarım oldu zaman zaman. Fakat sonrasında Plaquenil(hidroksiklorokin etken maddeli) ilacı 5 gün kullandım ve 7.günden sonra semptomlarım hafiflemeye başladı. Bu süre zarfında bolca yeşillik(yeşil soğan , maydanos..vs), limon ve meyve tükettim. Ağzımın tadı zıkkım gibiydi ama öyle olmasına rağmen kendimi zorlaya zorlaya hem vitamin yapıcı şeyler tükettim hemde yemeğimi yedim. Fakat dediğim gibi şiddetli iştahsizlik olmasına rağmen kendimi zorladım.

Uzun lafın kısası, aşırı derecede sağlıklı beslenmeni öneririm bu süreçte. Ne bulduysa ye , bolca sıvı tüket. Ve balgam, öksürük gibi şikayetlerin olması gayet normal. Çünkü korona herkeste farklı şekilde semptom gösteriyor. Sabırlı ol. Sadece ilk 7 gün seni zorlar sonrası Allahın izniyle selamettir.

Son olarak şunuda söyleyeyim , olurda durumun ağırlaşır artık dayanılmaz bir hale gelirsense derhal 112'yi arıyorsun. Bu hastalığın şakası yok. Daha dün genç bir arkadaşımızı kaybettik. O yüzden dikkatli olmak lazım. Rabbim sana da , bize de , ümmeti Muhammedin hepsine hatta ne kadar hasta insan varsa hepsine el-şafii ismiyle şifa tecelli etsin inşallah. Geçmiş olsun.

• muratveb kullanıcısına yanıt
    Antibiyotik niyetine sabah akşam bir diş sarımsak yutsam faydali olurmu sizce?
  • geçmiş olsun hepinize, çember gitgide daralıyor. aylardır çevremde bildiğim insanlardan hiç vaka duymuyordum ancak son bir haftadır her yerden pozitif vaka haberi alıyorum. sabır ve şifa diliyorum tüm hastalara. asıl korktuğum : 'autumn is coming'
  • YawuzS Y kullanıcısına yanıt
    miden bulanır kusarsın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.