Şimdi Ara

DSG ile Arıza-Sorun Yaşayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
12.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumlarda artık bir şehir efsanesi olmuş olan "DSG bozuldu 18000tl masraf çıktı" tarzı söylemlerin ne kadar gerçek olduğunu biraz olsun anlayabilmek için böyle bir başlık açmaya karar verdim. Gerçekten DSG ile sorun yaşayan, ağzı yanan varsa deneyimlerini bizimle paylaşmasını diliyorum.
    Böylece kulaktan dolma varsayımlar yerine gerçekler üzerinden yorum yapma şansımız olur.
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muccio -- 11 Temmuz 2011; 0:24:36 >

• Şimdi siz bu konudan "gerçek" bir sonuç çıkabileceğine inanıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eac

Şimdi siz bu konudan "gerçek" bir sonuç çıkabileceğine inanıyor musunuz?
    Bunu açıkçası bende merak ediyorum ve sorun yaşayan arkadaşlar mümkünse fanatiklik yapmadan servisteki fatura kayıtlarını yüklesinler.
  • quote:

Açıkçası DSG arızası yaşayan, tamir ettiren, değiştiren bir kişi bulursam tatmin olurum. Demek ki bu bir kişi her foruma girip DSG yi kötülemiş derim.
    İşin şakası bir yana, DSG de bir kul yapısı, gerçekten sorun yaşayan birisi deneyimlerini paylaşırsa oda bir lütuf olur benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muccio

quote:

Açıkçası DSG arızası yaşayan, tamir ettiren, değiştiren bir kişi bulursam tatmin olurum. Demek ki bu bir kişi her foruma girip DSG yi kötülemiş derim.
    İşin şakası bir yana, DSG de bir kul yapısı, gerçekten sorun yaşayan birisi deneyimlerini paylaşırsa oda bir lütuf olur benim için.

Alıntıları Göster
    Yakın bir dostum 2009 aralığında aldığı S-tronic A3 ünün şanzımanından sesler geldiğini servise birkaç kez bildirmesine rağmen gerekli ilgi ve alakayı göstermedikleri için aracını satmayı düşünüyor. Açıkçası şanzımandan ses gelmesi ve sağdan soldan duyduğumuz yüksek meblalar bizi de korkutuyor. Yine de aklımın bir ucunda şehir içinde rahat kullanabileceğim dsg şanzımanlı br polo gti var. Cesaret edebilirsem ben de almayı planlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF033 -- 11 Temmuz 2011; 0:48:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BF033

Yakın bir dostum 2009 aralığında aldığı S-tronic A3 ünün şanzımanından sesler geldiğini servise birkaç kez bildirmesine rağmen gerekli ilgi ve alakayı göstermedikleri için aracını satmayı düşünüyor. Açıkçası şanzımandan ses gelmesi ve sağdan soldan duyduğumuz yüksek meblalar bizi de korkutuyor. Yine de aklımın bir ucunda şehir içinde rahat kullanabileceğim dsg şanzımanlı br polo gti var. Cesaret edebilirsem ben de almayı planlıyorum

Tam olarak nasıl bir ses geldiğini, vites değişimlerinde ya da aracın gidişinde sorun yaşatıp yaşatmadığını ve özellikle servisin bu ses için ne diyerek ilgilenmediğini de paylaşırsanız memnun olurum.

Şu ana kadar kuru sistem tabir edilen 7 vites DSG lerde fazla duyulmayacak şekilde gelen ses kullanıcılar arasında duyulmuş ve VW mühendisleri bunun normal olduğunu, sistemin çalışmasından kaynaklı doğal bir ses olduğunu söylemişti. Tahminimce arkadaşınız aracındaki ses genelde bahsedilen bu ses. O nedenle özellikle vuruntu ya da vites değişimlerinde problem olup olmadığı ve servisin hangi tehşisi koyarak ilgilenmediğini öğrenmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muccio -- 11 Temmuz 2011; 0:56:26 >

• quote:

quote:

Tam olarak nasıl bir ses geldiğini, vites değişimlerinde ya da aracın gidişinde sorun yaşatıp yaşatmadığını ve özellikle servisin bu ses için ne diyerek ilgilenmediğini de paylaşırsanız memnun olurum.

Şu ana kadar kuru sistem tabir edilen 7 vites DSG lerde fazla duyulmayacak şekilde gelen ses kullanıcılar arasında duyulmuş ve VW mühendisleri bunun normal olduğunu, sistemin çalışmasından kaynaklı doğal bir ses olduğunu söylemişti. Tahminimce arkadaşınız aracındaki ses genelde bahsedilen bu ses. O nedenle özellikle vuruntu ya da vites değişimlerinde problem olup olmadığı ve servisin hangi tehşisi koyarak ilgilenmediğini öğrenmek isterim.

Alıntıları Göster
    Yeni yazılım gelecek onu yükleyince geçer diyerek oyaladıklarını biliyorum. Yarın biraz detaylıca öğrenip buraya yazarım.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    2010 golf tsı dsg var yakınımda,aslında sorun yaratıcak bir sey değil,ama 10.000 km ye kadar yanlıs hatırlamıyorsam 4-5 defa arza lambası söndürmek için götürdü dsg ile ilgili demişti bana ama daha sonra bir sorun cıkarmadı...

• quote:

Yeni yazılım gelecek onu yükleyince geçer diyerek oyaladıklarını biliyorum. Yarın biraz detaylıca öğrenip buraya yazarım.

Peki ya gerçekten yazılımla alakalı ise? O zaman arkadaşınızın yaptığı servisi haketmediği yere itham altında bırakmak olmaz mı?
  • quote:

quote:

Peki ya gerçekten yazılımla alakalı ise? O zaman arkadaşınızın yaptığı servisi haketmediği yere itham altında bırakmak olmaz mı?

Alıntıları Göster
    Funkmaster bu konuda daha detaylı bilgi verebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Alıntıları Göster
    Güzel ve yerinde bir konu olmuş, korktuğum tipte mesajlar da gelmeye başlamış ama izleyelim bakalım... Ciddi bir sorun çıkıp kanıtlandığı takdirde inanın bende en az forumdaki anti-vw timi kadar memnun ve tatmin olacağım

şaka bir yana, gerçek alıcı kitlesi için de epey faydalı bir konu haline dönüşebilir eş-dost-akraba efsaneleriyle dolmazsa..

• quote:

Kendisi cevaplayana kadar ne şekilde bir sorun yaşadığından bahsedebilir misiniz?
  • DSG şu ana kadar en iyi oto. Şanzıman
  • quote:

quote:

Aldığından beridir yani 1.5 senedir yazılımla sorunun önüne geçemediklerine göre vardır altında bir şeyler diye düşünüyorum. Biz şanzıman değişimi yapılmasını da istedik bu küt diye ses çıkartmalardan dolayı ama hiç oralı olmadılar. Dediğim gibi yarın kendisiyle bir konuşayım size haber vericem detaylı olarak.

• quote:

quote:

Kendisi cevaplayana kadar ne şekilde bir sorun yaşadığından bahsedebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    "DSG'nde ariza var".........
    bir dost.....

dsg olayi su ana kadar bu frekansta gidip geliyor, konunun acilmasi iyi olmus, fatura ibraz zorunlulugu olmasi gereken bir unsur...

• quote:

quote:

quote:

Aldığından beridir yani 1.5 senedir yazılımla sorunun önüne geçemediklerine göre vardır altında bir şeyler diye düşünüyorum. Biz şanzıman değişimi yapılmasını da istedik bu küt diye ses çıkartmalardan dolayı ama hiç oralı olmadılar. Dediğim gibi yarın kendisiyle bir konuşayım size haber vericem detaylı olarak.

Önceki mesajım da da bahsettiğim gibi VWAG mühendislerinin açıklamasına göre bu şanzımanlar yağsız çalıştığı için bu tarz seslerin normal olduğunu söylüyorlar. Fakat arkadaşınızı rahatsız edecek şekilde, araçta müzik dinletmeyecek kıvamda bir ses ise durum farklı olabilir.

Eğer benim bahsettiğim ses durumu ise, yazılımla bile düzeltilmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi eğer arkadaşınız radyo dinlemeyen, sessiz sürüş seven sürücülerden ise konforunu etkileyebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Önceki mesajım da da bahsettiğim gibi VWAG mühendislerinin açıklamasına göre bu şanzımanlar yağsız çalıştığı için bu tarz seslerin normal olduğunu söylüyorlar. Fakat arkadaşınızı rahatsız edecek şekilde, araçta müzik dinletmeyecek kıvamda bir ses ise durum farklı olabilir.

Eğer benim bahsettiğim ses durumu ise, yazılımla bile düzeltilmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi eğer arkadaşınız radyo dinlemeyen, sessiz sürüş seven sürücülerden ise konforunu etkileyebilir.

Alıntıları Göster
    Forumda şanzımanı garanti kapsamında değişen bir kullanıcı mevcut.
    Nickini hatırlamıyorum,ikinci el kısmında ilanı da var.Satılığa çıkarmış aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Güzel ve yerinde bir konu olmuş, korktuğum tipte mesajlar da gelmeye başlamış ama izleyelim bakalım... Ciddi bir sorun çıkıp kanıtlandığı takdirde inanın bende en az forumdaki anti-vw timi kadar memnun ve tatmin olacağım

şaka bir yana, gerçek alıcı kitlesi için de epey faydalı bir konu haline dönüşebilir eş-dost-akraba efsaneleriyle dolmazsa..

Açıkçası bu konuyu açarken tek düşündüğüm sizin de söylediğiniz gibi bilgilenmek. Gerçekten sık arıza çıkaran bir şanzımansa bunu öğrenmek. Değilse bile şimdiye kadar karşılaşılan problemleri paylaşmak.

Fanatizmi egoları bir kenara bırakıp gerçekten birbirimize yardım etmek için kullanacağımız bir başlık olması dileği ile...

• quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Forumda şanzımanı garanti kapsamında değişen bir kullanıcı mevcut.
    Nickini hatırlamıyorum,ikinci el kısmında ilanı da var.Satılığa çıkarmış aracı.

Aracın hangi model olduğunu hatırlarsanız kendisiyle iletişime geçip tecrübelerinden yararlanabilirsek çok mutlu olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

"DSG'nde ariza var".........
    bir dost.....

dsg olayi su ana kadar bu frekansta gidip geliyor, konunun acilmasi iyi olmus, fatura ibraz zorunlulugu olmasi gereken bir unsur...

Alıntıları Göster
    Valla araba alacakken internetten araştırırsan işin yaş.
    Biri der orası şöyle biri der burası böyle. Hah tam sorunsuz arba buldum dersin Şikayetvar isimli siteye bakarsın sayfalarca şikayet.

Şimdi DSG de bu hale geldi. En iyisi kafana DSG almayı koyduysan gidip alacaksın tecrübe edeceksin.
    Zaten garanti süresince bir problem yaşarsan tamir ettirip satar kurtulursun. (Ki araba VW olunca şanzımanı yok bunun söktük desen koşa koşa alan çıkar )

Ayrıca türk forumlarında gözlemlediğim bir şey var.
    Mesela türkiye'de Audi'sinden Mercedes'ine tıkırdamayan araba yok.
    Her marka model için "tıkırdıyor", "rahatsız edici tıkırtılar", "direklerden gelen ses", "dashboard arkasından gelen ses", "kapılardan gelen tıkırtı" şeklinde yorum bulabiliyorsunuz.

Tıkırdar tabii. Sen arabanı alıp Polonezköy'ün balta girmemiş orman yoluna piknik yapıcaz diye sürersen tıkırdar. Yekpare üretilmiyor ya bu meret !

Yani Marka/model şikayeti bitmez türkiye'de.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.