Şimdi Ara

Honda HR-V mi ? Yoksa..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
1
Favori
3.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2010 model aracimi artık satıp yenileme vakti geldi inşallah. Yüksek, şehir içinde az yakan, güvenli ve iç mekani ferah olan bir araca ihtiyacim var. Uzun yol gitmiyorum, çok kilometre yapmıyorum.
    Ford, opel, citroen, Peugeot istemiyorum.
    Hr- v nin advance paketinin liste fiyatı 1787TL.
    Bu paraya bu araç mı alınmalı? Yoksa f/p dediğiniz değerlendirilmesi gereken başka marka model var mıdır dostlar?

• B segment arabaya 1800 TL vermeyin, qasqhai,Sportage gibi seçenekler var
    Km de yapmıyorum diyorsunuz,1lt az yakacak diye hondanin kazığına oturmak alemsiz bence
  • en1gma kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Önerileriniz doğrultusunda qasqhai ve sportage i arastirdim.. bol bol okudum.
    Qasqhai nin henüz çözülememiş bir uyari verme sıkıntısı var. Kronik olduğu söyleniyor.
    Kia sportage begenilmeyecek gibi değil. Onda da insanlar parça sıkıntısı yaşıyorlarmiş. Plastik basit bir parçanın bile bulunamadigindan aylarca beklediğinden söz ediliyor.
    Yazdiklarim tek bir yorumla ulaşılmış sonuçlar degildir.

Suzuki 4x4 cross arastiryorum şimdi? Var midir bununla ilgili fikriniz ?
  • fayda/maliyet açısından ikisi de diplerde modeller. Hrv ici guzel, motor teknolojisi cok guzel ama b suv icin çok pahalı bagaj kucuk, araba jazz ve city ile platform kardesi...ve de satis sonrasi hizmetleri musteriyi kaziklama odakli. Sx4 zaten 2010lardan kalmiscasina demode hem kozmetik hem altyapi anlaminda.

O paralara sorunsuzluk-dusuk tuketim arayan corolla cross bakmalı. Teknoloji arayan qasqai, sportage, tuscon gibi guncel c segmenti modellere yonelmeli. Hrvnin sx4'un ederi 1400dur maksimum.
  • maidonisse M kullanıcısına yanıt

Parça sıkıntısı her markada var Honda dahil, Sportage almanızın önündeki engel oysa araba almayın mevcut arabanızın bol parçası var,veya parçası her yerde olan egea cross alabilirsiniz

Uslubunuz ne kadar rahatsızlık verici..
    yazı diliniz buysa konuşma dilinizi düşünemiyorum dahi.
    Allah yanınızdakilere sabır versin
  • Sizin bir HRV alasınız gelmiş. Bence yazık günah o paraya ama istiyorsanız içinizden geçiyorsa alın geçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metufkcr -- 6 Haziran 2024; 19:1:47 >
  • O bagaj ve motor kombini ile alınmaz bence, en üst paketi için 1600 den fazla verilmemeli. Honda grubu isterseniz civic exe+ bakabilirsiniz. Crv nin 1.5 i gelene kadar en mantıklı aracı.

Sorun üslup değil,sözüm ona fikir almak için konu açıp sonrasında hrv alacağım siz de okeyleyin moduna geçmeniz,onay alamayınca da bu konuyu bırakıp başka konuya geçmeniz

Noter değil burası

• Hrv bence son tercih olmalı o bütçede

Yolda ne zaman hrv gördüm hatırlamıyorum, tercih edilen bi araç değil pek, parasını hak etmiyor.

Sportage, Tucson bakın derim.
  • @19can84 arkadaşımın da belirttiği üzere Corolla cross flame x pack paketine yöneldim.
    Sportage göze ruha hitap ediyor evet.. ama kaportasi ve parça sorunu yaşayanların yazdıkları beni düşündürüyor.
  • S cross, epey eskidi doğru. Ama 4 çeker olması avantaj. Şayet 4 çekeri 1.6 milyonun altına, 2 çekeri de 1.5 milyonun altına bırakırsa bayi o zaman düşünürdüm.
    Bir honda sever olarak ben de hrvyi aşırı pahalı buluyorum, değmez.
    Sportage fena araç değil beğeniyorsanız düşünülebilir. Parça sıkıntısı hemen tüm markalarda var, özellikle pandemi sonrası markalar stoklu çalışmaz oldu. Geçen hafta arkadaşımın dizel qq'si turbo yedi, bir ay dedi servis.
    Corolla cross olabilir ama bazıları için mtv sorun olabiliyor. Baz model 1.7 m civarında ama donanım olarak sizi tatmin eder mi, size kalmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YouGotThatRight -- 6 Haziran 2024; 18:59:19 >
  • parça sorununu daha eski model ve kupon araç düşünenler dahi bu kadar ön sıralara almıyordur.
    o bütçeye hrv kesinlikle araştırmaya dahi değmez. corolla cross demode zaten.

tucson ama benzinli diyorum.
  • Sportage hibrit almaya güç yetmiyor :/ benzinli olanda çok yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maidonisse -- 6 Haziran 2024; 19:12:15 >
    Hrv b segment değil hem boyut hem donanım olarak c ye yakın b+ denilebilir. Birde o araçlarla hrv arasında fiyat olarak çok fark var. Mesela qashqai nin skypack paketi hrv advance den pahalı ve hrv ye göre bomboş. Çocuk oyuncağı gibi multimedya koymuş adamlar. Dünya para ver bagaji elle aç adaptif cc olmasın komedi. Birde şehir içi 2 3 katı fazla yak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugrb81 -- 6 Haziran 2024; 19:16:25 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Honda araçlar çok az geliyor. Civic hrv yok. Gelende zaten hemen gidiyor çok tutuldu araç ama bulmak sıkıntı malesef.
    Corolla cross ta güzel araç arka suspansiyonlar bağımsız en önemli artisi ama onun da bagaji küçük hibrit olunca batarya çok yer kaplıyor maalesef. Hrv den 80 lt büyük diye hatırlıyorum bagaj ama iç mekan ferahliği arka koltuk diz mesafesi hrv de daha iyi diye hatırlıyorum. Bir de corolla cross cam tavan var artı olarak ama hrv den pahalı ve 1.8 motor mtv yüksek. İkisi de alinabilir araçlar tercih meselesi .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.