Şimdi Ara

INTEL 80GB SSD Cızırtı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Kasanın Icerısınden Hafıf Bır Cızırtı Sesı Gelıyor Kulagımı Dayadıgımda SSD den gelıyor gıbı gorunuyor hafif tiz cızırtı rahatsız edici derecede bu tür bir problem yaşayn varmıdır?

• Ssd nin içinde pek cızırtı edecek bir parça yok, ssd den geldiğine emin misiniz sesin.
  • evet benimde garibime gitti donanımcı sistemi yeni topladım 8350 işlemci overclock yaptım 4.48 e cıktı işlemci ondan sonra duymaya başladım işlemci sogutucusu ve ssd hdd arasından gelıyor tam ayırt edemedim o yüzden overclocktan dolayı felan olusmus olabılırmı onuda dusunmuyor değilim
  • başka hdd takma imkanın varsa o şekilde anlarsın biraz zor ssd ses olmaması gerk hepsi çip ve devre karttan oluşuyor mekanik bir şey yok OC sadece işlemciye yük bindiir harddiskte yük bindirmez işlemcinde sorun yaratmış olmasın OC
  • Ssd lerin içinde hareketli ve ses yapacak bir parça yoktur psu na Bi bakar mısın psu cızırtısı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün parçaları tek tek söküp uzay sisteminde deneyeceğim arkadaşlar kasanın içine kafamı soktugumda fan yankı yapıyor tam nereden geldiğini anlayamıyorsun
  • Bu diskin yazma okuma hızı hakkında hiç bilgi bulamadım. Derdin baska ama test yaptiysan bilgi verirsen sevinirim.

Bir de statik ses kasa içinde hoparlör varsa ses oradan geliyor olabilir mi acaba? Telefonlarda kulaklık kısmından cizirti gelme durumu olabiliyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkill -- 3 Kasım 2013; 10:56:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: painkill

Bu diskin yazma okuma hızı hakkında hiç bilgi bulamadım. Derdin baska ama test yaptiysan bilgi verirsen sevinirim.

Bir de statik ses kasa içinde hoparlör varsa ses oradan geliyor olabilir mi acaba? Telefonlarda kulaklık kısmından cizirti gelme durumu olabiliyor çünkü.

İlginiz için teşekkürler ilk öncelikle kasayı 2 gün önce topladım intel 860 lı bir sistemim vardı sattım amd 8350 topladım ısı problemide yaşıyorum yükte millet 40 derece görürken ben boşta 34 35 derece görüyorum anakartım m5a99 pro rev 2.0 buzzer takmadım anakartın üzerine birde akasa medusa fan aldım 200 tl ye bu ısıdan insallah başım ağrımaz amd tercih ettiğim için pişman olmam birde fan yükte 1300 1400 rpm çıkıyor ses rahatsız edici oluyor

• Cızırtı değilde yankılama gibi bir sesi fx 8350 yi 4.4 ghz e o.c. yapıp prime95 çalıştırdığımda işlemci 65-66 dereceyi aşınca cooler master hyper evo fandan duyuyordum, testi durdurunca anında kesiliyordu.
  • Zamânında bir anakartımın kapasitörlerinden de böyle ses geliyordu.

Anakartınızdan olabilir mi acabâ ?
  • Hocam problemi çözebildiniz mi ? Yani neyden kaynaklı ? Çünkü bende aynı SSD modelini almayı düşünüyordum.
  • SSD den gelmediğini anladım birşeyden geliyor ama yankı yapıyor fan anlayamadım
  • secard S kullanıcısına yanıt
    Peki hocam SSD performansı nasıl ?
  • SSD performansını biliyorsunuz bunun artısı İNTEL adı yani benim için fuzuli masraf oldu win 7 kullanıyorum win 8 alışamadım win 8 yüklediğimde deneme amaclı 8350 8 ram m5a99fx pro 3.5 sn de tuşa basınca açtı ayarlardan sonra artısıda bu yani win 8 de :)
  • secard S kullanıcısına yanıt
    3.5 sn mi Alıyorum
  • Kingston v300 kullanıyorum. Anlam veremediğim bir cızırtı sesi bu ssd de de var.

Çıkarıp normal hdd takınca ses gidiyor. Yani kesinlikle ssd kaynaklı.

Performans ya da smart değerlerinde hiçbir sıkıntı görünmüyor.
  • Vallaha bebim cpu fan kulelerinin arasindan geliyor cozemedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.