Şimdi Ara

Kilometre Silinmesi ( ACİL )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen sene mart ayında ikinci el bir corolla almıştık alırkende ustalara gösredik değişeni boyası filan var mı diye, bişe çıkmadı arabada. dün sıfır arabalara bakmak için biraz bi gezelim dedikyolumuz toyataya da düştü. arabaları inceledik sonra servisden baskı balata fiyatlarını bi soruyum dedim adam plakayı aldı bilgisayara girdi bakttım ordan arabanın herşeyi görünüyo dedim en son kaç km de bakıma girmiş adam 220,000 deyince başımdan aşağı kaynar sular boşaldı. biz arabayı güya 122,000 de almıştık ama dolandırılmışız.
    benim size sormak istediğim : sayacın kaç kilometre geri çekildiğini öğrenebilirmiyiz ?
    LÜTFEN YARDIM EDİN......

• Soyle tahmin edebilirsin, adamın servise kac km de bir gittiğine bak

Mesala
    01.2005 te gitmiş 120.000km
    07.2005 te gitmiş 150.000km
    01.2006 te gitmiş 170.000km
    07.2006 te gitmiş 220.000km

Oradan ortalama bir tahmin yapabilirsin ama bunu kesin saplamanın bir yolu yok yada aldıgın adama direk soradabilirsin
  • Bildiğim kadarıyla bazı markalarda ( örneğin BMW - Mercedes ) aracı servisinde bir makineye bağlayınca,aracın gerçek kilometresi görüküyor o makinede.Ama Toyota da nasıldır bilmiyorum.

Hatta BMW de kontak anahtarından " check " işlemi yapılınca bile belli oluyordu yanlış hatırlamıyorsam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: NERO START SMART

Arkadaşlar geçen sene mart ayında ikinci el bir corolla almıştık alırkende ustalara gösredik değişeni boyası filan var mı diye, bişe çıkmadı arabada. dün sıfır arabalara bakmak için biraz bi gezelim dedikyolumuz toyataya da düştü. arabaları inceledik sonra servisden baskı balata fiyatlarını bi soruyum dedim adam plakayı aldı bilgisayara girdi bakttım ordan arabanın herşeyi görünüyo dedim en son kaç km de bakıma girmiş adam 220,000 deyince başımdan aşağı kaynar sular boşaldı. biz arabayı güya 122,000 de almıştık ama dolandırılmışız.
    benim size sormak istediğim : sayacın kaç kilometre geri çekildiğini öğrenebilirmiyiz ?
    LÜTFEN YARDIM EDİN......

BÖYLE KM DÜŞÜREREK BİRNEVİ DOLANDIRICILIK YAPANLAR MALESEF VAR GEÇMİŞ OLSUN

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Soyle tahmin edebilirsin, adamın servise kac km de bir gittiğine bak

Mesala
    01.2005 te gitmiş 120.000km
    07.2005 te gitmiş 150.000km
    01.2006 te gitmiş 170.000km
    07.2006 te gitmiş 220.000km

Oradan ortalama bir tahmin yapabilirsin ama bunu kesin saplamanın bir yolu yok yada aldıgın adama direk soradabilirsin
    Servisdeki adam ,fazla üzülmeyin tüm bakımları servisde yapılmış dedi ama şimdi satmaya kalksak çok zarar edecez 16,000 e almıştık . toyota takasta 12,000 tl verdi ama km yi 129,000 demiştim. böyle olduğunu bilmiyordum tabi.
    işin ilginç yanı toyota bayisinin 2. el kısmında efsane kasa otomatik corolla 15,000tl idi biri, başkasıda 10,000 tl idi bizimki corolla sol olmasına rağmen 12,000 verdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: NERO START SMART

Servisdeki adam ,fazla üzülmeyin tüm bakımları servisde yapılmış dedi ama şimdi satmaya kalksak çok zarar edecez 16,000 e almıştık . toyota takasta 12,000 tl verdi ama km yi 129,000 demiştim. böyle olduğunu bilmiyordum tabi.
    işin ilginç yanı toyota bayisinin 2. el kısmında efsane kasa otomatik corolla 15,000tl idi biri, başkasıda 10,000 tl idi bizimki corolla sol olmasına rağmen 12,000 verdiler.

Alıntıları Göster
    quote:

Soyle dusun Allahtan kazası yok arabanın bilmediğin, KM pek muhim değil japon arabası sonucta uzulme

Bir dahakine servise + ustaya gosterirsin ama bence aldıgında adamı arayıp 2 kelime etmen lazım hatta istesene adamdan kaybını

Yaptıgın insalıga sıgarmı ben şimdi bu arabayı en az X.ooo lira asagı satıcam zararımı kim karşılıcak de bir

Hoş KM düşüren şerefsiz gel werim demez ama bence ginede konuş adamla

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

quote:

Soyle dusun Allahtan kazası yok arabanın bilmediğin, KM pek muhim değil japon arabası sonucta uzulme

Bir dahakine servise + ustaya gosterirsin ama bence aldıgında adamı arayıp 2 kelime etmen lazım hatta istesene adamdan kaybını

Yaptıgın insalıga sıgarmı ben şimdi bu arabayı en az X.ooo lira asagı satıcam zararımı kim karşılıcak de bir

Hoş KM düşüren şerefsiz gel werim demez ama bence ginede konuş adamla

Alıntıları Göster
    şimdi aldığımız adamı bulmamız biraz zor olur ama bakacam almamıza aracı olan biri vardı belki buluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Arkadaşlar geçen sene mart ayında ikinci el bir corolla almıştık alırkende ustalara gösredik değişeni boyası filan var mı diye, bişe çıkmadı arabada. dün sıfır arabalara bakmak için biraz bi gezelim dedikyolumuz toyataya da düştü. arabaları inceledik sonra servisden baskı balata fiyatlarını bi soruyum dedim adam plakayı aldı bilgisayara girdi bakttım ordan arabanın herşeyi görünüyo dedim en son kaç km de bakıma girmiş adam 220,000 deyince başımdan aşağı kaynar sular boşaldı. biz arabayı güya 122,000 de almıştık ama dolandırılmışız.
    LÜTFEN YARDIM EDİN......

BÖYLE KM DÜŞÜREREK BİRNEVİ DOLANDIRICILIK YAPANLAR MALESEF VAR GEÇMİŞ OLSUN
    ister mekanik olsun ister dijital , her türde km sayacını geriye dönük olarak
    ayarlayabiliyor Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz,mesleki ahlaktan yoksun sahtekar şe..sizler..

her araç için net bilgiler bulma şansı olmamakla birlikte ( 0 alındıktan sonra ya da belli bir
    km'den sonra yetkili servise gitmemiş olabilir) almadan önce yetkili serviste geçmişini
    sorgulatmakta fayda var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 24 Mart 2009; 14:18:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

ister mekanik olsun ister dijital , her türde km sayacını geriye dönük olarak
    ayarlayabiliyor Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz,mesleki ahlaktan yoksun sahtekar şe..sizler..

her araç için net bilgiler bulma şansı olmamakla birlikte ( 0 alındıktan sonra ya da belli bir
    km'den sonra yetkili servise gitmemiş olabilir) almadan önce yetkili serviste geçmişini
    sorgulatmakta fayda var..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar başka fikri olan var mı ?

• quote:

arkadaşlar başka fikri olan var mı ?

Alıntıları Göster
    Dayım bahsetmişti.

ÇOK çok iyi ustalar , motordaki bir yerin(şimdi aklıma gelmedi) aşınma payına bakarak Kilometreleri tahmin edebiliyorlarmış.

Ayrıca biz kazasız sanıp, taklalı polo almıştık zamanında. Tanımadığınız ustalara da güvenmeyiniz.

Size önerim, sahibinden.coma durumu belirten bir ilan verin, aracınızı öyle satmayı deniyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Transporter67..............

Dayım bahsetmişti.

ÇOK çok iyi ustalar , motordaki bir yerin(şimdi aklıma gelmedi) aşınma payına bakarak Kilometreleri tahmin edebiliyorlarmış.

Ayrıca biz kazasız sanıp, taklalı polo almıştık zamanında. Tanımadığınız ustalara da güvenmeyiniz.

Size önerim, sahibinden.coma durumu belirten bir ilan verin, aracınızı öyle satmayı deniyin.

Alıntıları Göster
    bizim arabanın değişeni filan yok da km si çok şimdi nerden baksan 250,000 e yaklaşmıştır. acaba kaç km dayanıyor bu motorlar ( vvt-i ). ?

• quote:

bizim arabanın değişeni filan yok da km si çok şimdi nerden baksan 250,000 e yaklaşmıştır. acaba kaç km dayanıyor bu motorlar ( vvt-i ). ?

Alıntıları Göster
    Araba almadan önce ustadan falan önce yetkili servise gösterin mutlaka. Serviste çıkar kilometresi.Serviste kaydı yoksa almayın zaten.
    İlanlarda araba plakalarını boçuna kapatmıyorlar. Ben 99 model 75.000Km de Hyundaimi sattım geçen sene.Korktuğum birşey olmadığı için plakasını kapatmadım. Arabamı alan beni aramadan önce arabamı plakasından hyundai servise ve kaskoya sordurmuş. Arabanın kilometresi orjinal olduğunu görünce aramış beni.

Ben araba alırsam hiç bir zaman plakası kapatılmış araba ilanlarına bakmam bile. Size de önerim bu. Bir de ustayı falan geçin.Araba alırken servise götürün. 40 tl gibi bir fiyata size arabanın raporunu çıkarıyorlar. Resmi evrak sayıldığı için bir yamukluk yapamazlar. Bu raporu damgalatın serviste resmi evrak olması için

• quote:

Alıntıları Göster
    motor ömrü yoktur
    sahibi aracın kullanmasıyla ömrünü belirler.

quote:

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

geçmiş olsun en az 500 bin gidiyor diye biliyorum ki sizinkinin bütün bakımları yetkili serviste yapılmış bence rahatlıkla 500 ü hatta daha fazlasını görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mervegül

motor ömrü yoktur
    sahibi aracın kullanmasıyla ömrünü belirler.

quote:

Alıntıları Göster
    Öncelikle Geçmiş Olsun..

FAKAT Servis kaydı olmayan araba almayın diye boşa demiyorum.. Az da olsa, adam yetkili servise gitmiş olsun gerekirse 6 ay önce olsun ufak birşeyini yaptırsın önemli olan adamın o senedeki kilometresi çıksın.. Adam sonuçta 6 ayda maximum kaç km yapmış olabilir ki ? 2. el alırken kesinlikle dediğim hususa dikkat edilmelidir..

Bu arada senin adam biraz ekstrem bir durum, aşırı kilometre yapmış 01-2006 ve 07-2006 arasında.. 50.000km

Kaç km geri çekilmiştir sorusuna gelirsek;

İyi bir usta motoru sökerek iyice incelerse ortalama bir bilgi verebilir fakat kesin birşey olucağını sanmıyorum.. Bende size ortalama bir hesap yapıyım verdiğiniz bilgilere dayanarak;

Siz arabayı 03-2008'de aldınız.. Verdiğiniz bilgilere bakarak adam senede 50.000 de gitmiş, 6 ayda 50.000'de gitmiş.. En iyisi 3 adet 6 aylık dilimin ortalamasını almak en sağlıklısı.. Buda 6 ayda ortalama 30.000 km civarı eder.. Araç 07.2006 da 220.000km deymiş, adam aynı hızla devam ettiyse araç için çok vahim.. 320.000km gibi birşey ediyor... Yani bana sorarsan bu adam 300.000'e yakın devirmiştir.. Motoruda rektefiyeye sokup size satmış sanırım.. Aracın motorunu bari şimdi iyice bir kontrol ettir, ettirki en azından elinde patlamasın..

EDİT: Bu arada aracın rektefiyeye sokulmuş olmasını düşünmemin sebebi,

ilk olarak 300.000km'deki bir araç kendini belli eder, acemi veya uzun süredir kullansada arabadan anlamayan biri olmadığı sürece bir terslik olduğunu anlar araçda.. Terslik demek tam doğru olmadı fakat, 120.000km'deki bir motorla 300.000km arasında fark olması kaçınılmazdır..

ikinci olarakda, KM düşürmek gibi bir şerefsizliği yapıcak olan adam, aracın bakımlarını zamanında yaptırmaz, kısacası araca gerekli özeni göstermez.. Bu şekilde kullanılan araç ise değil 300.000, 250.000 anca gider ve rektefiye ister ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRToX -- 24 Mart 2009; 23:30:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kubi lay

quote:

geçmiş olsun en az 500 bin gidiyor diye biliyorum ki sizinkinin bütün bakımları yetkili serviste yapılmış bence rahatlıkla 500 ü hatta daha fazlasını görür.

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki böyle şerefsizler çok.Geçmiş olsun demekten başka yapacak pek bir şey yok.Satın aldığınız kişiyle konuşsanız yan çizer kesin.

Bakımları düzgün yapıldı ve araç hor kullanılmadı ise daha çok gider o araç.250-300 bin km.de motor bitmez.Burada bir şey belirtmek istiyorum,yok Japon arabası,yok Alman arabası uzun km. yapar demek yanlış.Artık teknoloji gelişti,bugün her aracın ömrü uzundur.Bunu bir markanın başarısı olarak görmemek lazım.Geçen gün internette bir haber gördüm,adamın biri Şahin ile 1 milyon km. yapmış.Detayını okumadım,ama birçok kişinin "dandik" dediği Şahin bu kadar dayanıyorsa,kıyaslamayı siz yapın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Ne yazık ki böyle şerefsizler çok.Geçmiş olsun demekten başka yapacak pek bir şey yok.Satın aldığınız kişiyle konuşsanız yan çizer kesin.

Bakımları düzgün yapıldı ve araç hor kullanılmadı ise daha çok gider o araç.250-300 bin km.de motor bitmez.Burada bir şey belirtmek istiyorum,yok Japon arabası,yok Alman arabası uzun km. yapar demek yanlış.Artık teknoloji gelişti,bugün her aracın ömrü uzundur.Bunu bir markanın başarısı olarak görmemek lazım.Geçen gün internette bir haber gördüm,adamın biri Şahin ile 1 milyon km. yapmış.Detayını okumadım,ama birçok kişinin "dandik" dediği Şahin bu kadar dayanıyorsa,kıyaslamayı siz yapın artık.

Alıntıları Göster
    Motor omru kullanana baglidir dogru ama tek faktor o degildir. 10 yas'a kadar arabalari dusundugunuzde japon arabalarinin gercekten daha saglam araba yaptiklari gercektir. Ben 496bin kusur km yi bulan arkadasin arabasini surdum yag gibi de gidiyordu. Biraz da sans faktoru var.

• quote:

Orijinalden alıntı: benbenor

Motor omru kullanana baglidir dogru ama tek faktor o degildir. 10 yas'a kadar arabalari dusundugunuzde japon arabalarinin gercekten daha saglam araba yaptiklari gercektir. Ben 496bin kusur km yi bulan arkadasin arabasini surdum yag gibi de gidiyordu. Biraz da sans faktoru var.

Alıntıları Göster
    km sildiren adam demekki bayaga yol katetmıskı sıldırmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

km sildiren adam demekki bayaga yol katetmıskı sıldırmıs

Alıntıları Göster
    adam km sildirmeyi kafaya koyduktan sonra serviste de baksan anlaymazsın.Her 6 ayda bir servise gitmden önce 5k-10k arasında sildirip giderse ne olur 5 senede 50000 sildirmiş olur ve serviste motorun kaç km gittiğini gösteren bir sistem yoksa anlaşılmaz.

Onun için araba alırken bildiğiniz güvendiğiniz kişileren alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncays44

adam km sildirmeyi kafaya koyduktan sonra serviste de baksan anlaymazsın.Her 6 ayda bir servise gitmden önce 5k-10k arasında sildirip giderse ne olur 5 senede 50000 sildirmiş olur ve serviste motorun kaç km gittiğini gösteren bir sistem yoksa anlaşılmaz.

Onun için araba alırken bildiğiniz güvendiğiniz kişileren alın.

Alıntıları Göster
    Km silme hemde tahmin edilenden fazla oluyor. Ozellikle sirket arabalarini alan cakallar Allahtan korkmaz adi insanlar km sini dusuruyorlar sonra da satiyorlar.

Servisten anlasilir zaten servisteki cihaza da guvenmez isen nasil araba alacaksin. Arac kendide belli eder cok diri duruyor km si az olanlar.

Arac alirken,

1.) Benim gibi aractan anlamiyorsaniz yaninizda ilk onay icin bir bilen olacak neyseki benim kaportaci arkadas vardi.
    2.) Arac uzerinde anlastiniz fazla degil 50 tl kapora verin ve aracin Plakasi ve Sase numarasini alarak evinize gidin ertesi gun servise goturceksiniz.
    3.) Servise gitmeden once emniyet sayfasindan araci arastirin nasil gorunuyor ruhsaattaki isim aynimi?
    4.) Daha sonra yine plaka ve sase no ile Tramer.com a girin kasko ve trafik sigorta islemlerine bakin aracin basina bisey gelmismi?
    5.) Ornek arac vw grubundan, Bir yetkili servisi telde arayarak yeni arac aldiginizi bakim yaptiracaginizi fakat ne bakimlar yapacaginizi bilmedigini belirtin Plakadan onlar sorgularlar ve size ne bakimlarin yapildigini ve bundan sonra nelerin yapilacagini anlatirlar.
    6.) En son da servise gidin sokun makinaya baksinlar alttan ustten.

Bu sekilde alinan aracta sorun cikacagini sanmiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.