Şimdi Ara

Nişan evresinde sorunlar yaşıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben şuan nişanlıyım. Nişanlım 30 bin lira kredi çekip ailesine verdi. Onlardan para almıştım ve şuan zor durumdalar geri verdim diyor. Ama nişan yapana kadar böyle bit borçtan haberim yoktu. Ve bir problem daha. Benim kendi evim var tabi krediler vs var. İş yerimize biraz uzak kalıyor. Israrla kiraya çıkmak istiyor. Ben diyorum 1 yıl oturup borçları bitirelim sonra yakın yere tasiniriz ama anlamıyor. Sürekli sorun yaşıyoruz çıkmazın içindeyim. Sizce ne yapayım.

26 Mayıs 2022 23:27 Edit: siz haklı çıktınız dostlar. Herşey bitti nişanı attık. Taviz verdikçe daha fazlasını istediler ailesi işleri zorlaştırdı bende bitirme kararı aldım. Çok üzgünüm ama keşke böyle olmasaydı. Yıllarım emeklerim çöp oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nigya08 -- 26 Mayıs 2022; 23:28:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu sahibi arkadaşa bi tavsiye;

ülkemizde "bekara karı boşayan" anlayışın zıddı kutupta yer alan bir de "düzelir"ci tayfa vardır. bu kişilerin "her sorun düzelir" tarzındaki yaklaşımlarını yanlış anlamamak gerek.

şöyle ki; kadın erkek arası ilişki zamanla daha çok kaynaşılan değil, zamanla monotona doğru giden bi ilişki türüdür. yani, cicim ayları dediğimiz sevgi dönemi hemen herzaman ilk önce yaşanır, sonradan değil.

10 üzerinden puan vererek; cicim aylarına 10 puan, çocuk sahibi olduktan sonraki "tam monoton" döneme de 1 puan diyerek bi skala yapacak olursak:

10 ile başlayan ilişki, evlilik sonrasında 9-8-7 diye gider
    7 ile başlayan ilişki, evlilik sonrasında 6-5-4 diye gider
    4 ile başlayan ilişki, evlilik sonrasında 3-2-1 diye gider

eninde sonunda hepsi monotona bağlar ama kimisi 5~6 seviyelerinde monotona bağlar, kimisi 1'de hatta 0'da monotona bağlar.

senin temel amaç çocuk sahibi olmak ise, o zaman "düzelir"ci tayfa haklı, bu tarz sorunlarla birşey olmaz, her bir anlaşmazlıkta oturur konuşursunuz, belki soğukluk falan olur anlaşmazlıklarda ama evlilik devam eder, hiçbişey olmaz.

ama, sen yukarıda diyosun ki: "kız soğuk davranmaya başladı, sanki hiç ESKİSİ GİBİ MUTLU olamayacakmışız gibi hissediyorum" şimdi sen daha evlenmeden bunu diyosan, o zaman sen evlendikten sonra nispeten yüksek değerde ilişki katsayısı hayal ediyosun demektir. ben de sana diyorum ki, 5 katsayısı ile başladığın evlilikte 5 ile devam edebilmen çok ama çok zor bi ihtimal, 10 üzerinden minimum 5~6 seviyesinde bir evlilik ilişkisini hayal ediyosan, o zaman başlangıçta 10 üzerinden minimum 7-8'lik ilişki yaşıyor olmanız gerekir.

bilmem anlatabildim mi.

Nişanlıyken yüzük atanlardanım. Sorun tabi ki de takı ve çeyizdi. Benimle mi evlenecen yoksa altınlarla mı deyip resti çekmiştim. Hayatımda verdiğim en doğru kararmış. Bir ayağım Hollanda'da diğeri ülkemde. 30 u geçtim ve hiçbir yere tek kuruş borcum yok. Ve ömrü boyunca da bir kez bile kredi çekmek gibi amelelik yapmadım. Hatta kredi kartım bile yok. Maaşım ne yatıyorsa onunla alışveriş yapar çok zorunlu değilse hiçbir şey almam. Ki şu an hiçbir şeye ihtiyacım yok. Bekar hayatı yaşıyorum krallar gibi.

Bu yazdıklarımdan kendine pay çıkar.

Esenlikler.

• Dostum ne yapmam gerek diye düşünüyorsan aslında yapman gereken şeyi sende biliyorsun . Eğer olay evliliğe gidecekse kesinlikle evlilik sözleşmesi yap . Başın agirmasin ilerde .

• Evliliği 1 sene ertele hem senin evin kredisi biter hem de nişanlın kendi kredisini kendi ödemiş olur.

Evlilikten önce edindiğin mallar senindir bu yüzden kredi borcunu öde sonra evlen.

• evlilik sözleşmesi bir halta yaramaz öğrenin artık şunu(sadece mal ayrılığı/birliği konusunda seçim yapıyorsun ki hiçbir kız mal ayrılığını kendine yedirmez), o imzayı attın mı nanay o yüzden kafanda herhangi bir soru işareti olmadan at atacaksan yoksa yanarsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 11 Nisan 2022; 3:12:10 >
  • en sağlıklı ilişkiler sizi şu anki durumunuza kabul etmeye en yatkın olan kadınlarla yaşanıyor.

ilişkinin başında taviz vererek başlarsanız (taviz verdiğiniz konuda karşı taraf haklı olsa bile) sonra sizden yeni tavizler istenecek sürekli. nasıl başlarsa öyle gider.

ev olayına gelince. hali hazırda kendi evinin sahibi olan erkeklerden evlenme aşamasında evden çıkıp kiralık daire tutmasının istenmesi yaygın görülen bir durum. ancak, karşı taraf bunu isterken "komşu komşunun eşeğini türkü söyleye söyleye arar" mantığıyla ister. kadın erkekten bunu isterken erkeğin yaşayacağı zorlukları kafaya takmaz.

ayrıca, eğer kendi evinizden çıkıp işyerine yakın yerden daire kiralarsanız, düğünün ardından sizden evinizi satıp işyerine yakın yerden ev satın almanız istenecek. kabul etmezseniz de büyük ihtimalle beyniniz öpülecek. gözlemlerle sabit.

kaldı ki işyeri denen şey değişken birşey. şirket yerleşkesi değişebilir yada eşiniz iş değiştirebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 01001101 kullanıcısına yanıt

hiç bir kız şuan bi erkeği kabullenmiyor kadınlar yalnızlaştı ve istediği erkeği bulabiliyor günde 50 tane erkeğin ilgisi altındalar evlenmiş boşanmış dul kadın bile rahat istediği erkekler çevresinde hele iş hayatına atıldımı tamam

• aslında her iki tarafın da işyerine yakın olan bi muhitte oturma isteği anormal bir istek değil, ki ben normal evlilik görüşmelerinde bu talebin yapıldığını (yani erkekten kendi evinden çıkmasının istendiğini) gördüm, kabul eden erkekler de gördüm.

burada fark edilmesi gereken şey şu: bir talebi yaparken öne sürülen bahanenin mantıklı olması, sizin o talebi yerine getirmek zorunda olmanız anlamına gelmez.

ev değiştirmek çok yönleri olan ciddi bir karardır, ve tek bi kritere göre ev değiştirilmez.

kızın mantıklı gerekçesi varsa erkeğin de ev değiştirmemek için mantıklı gerekçesi var. zira ev değişiminde ve sonraki süreçlerde işyükü erkeğe binecek. o iş kiralık daire tutma ile kalmayacak, sonra evi satış süreci ve yeni ev satın alma süreci talep edilecek %99. erkek bugüne kadar evsahibi olduysa zaten bunları yaşamamak için evsahibi oldu.

dolayısıyla erkek bu talep karşısında kendisini baskı altında hissetmemeli. ister kabul eder, ister kabul etmez.

mesela ben aile yaşamına uygun şekilde geniş olan ama şehir merkezine mesafeli bir muhitte yer alan bi eve sahibim. ev fiyatları yükseldiği için evi satabilirim ama kız istedi diye evden vazgeçmem. başkası kızı çok seviyom deyip kızın isteğiyle evinden çıkarsa ona da saygım sonsuz, kendi kararıdır, ama ben yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 11 Nisan 2022; 9:25:58 >

hocam bu ilişkide farklı problemler var bayan arkadaş 30 bin tl kredi çekip ailesine felan vermiş ailesine bu kadar para veren bi insan yeni bir aile kuramaz bence bi erkek ailesine 30 bin verir ama bi kadının vermesi garip geldi bilmiyorum

• yol ver sıkıntılı bir tipe benziyor. hayatın boyunca sorun yaşarsın.

• Şöyle anlatayım ikimizde aynı işyerinde çalışıyoruz kamudayız. Yani emekli olana kadar ordayız. Benim ev işe çok uzak fakat yıllardır ben gidip geliyorum. Evlenince 1 sene oturalım borçları bitirir satıp yakınlarda ev alırız veya yine kiraya çıkarız sıkıntı yok diyorum. 3-4 tane kredi var hepsi 1 seneye bitiyor. Kiralık ev baktık 4 binden aşağı düzgün ev yok onlarda 1 kira 2 depozito istiyor emlakçıdan bulsam 1 kirada o istiyor. Kendi evime ödemek daha doğru değil mi istediğimin neresi yanlış

• Valla hocam doğulu değil ama kültürleri onlara benziyor. Bilmiyorum bana demiyor diyemez de ama son anda böyle borcu olduğunu söylemesi bana tuhaf geldi

• nigya08 kullanıcısına yanıt
    "isteğimin neresi yanlış"

şu cümlene dikkat.

Cem Yılmaz'ın "Kadın ikna etmek için yaratılmış" videosunu izle:
    Cem Yılmazyoutube
    Cem Yılmaz | Kadın ikna etmek için yaratılmış
    https://www.youtube.com/watch?v=81zxTuF3e7c

hocam burda istekte bulunan kişi sen değilsin. istekte bulunan kişi kız.

ama sen de bizim gibi erkek olduğun için olaya biraz safiyane yaklaşıp diyosun ki: "ben kızdan evimi terk etmemeyi istedim, isteğimin neresi yanlış"

evden ayrılmamak diye birşey istenmez. evden ayrılmak diye birşey istenir.

gerçi kiralık ev bile bakmışsınız, yani aslında sen durumu çoktan kabul etmişsin.

bu tarz durumlarda talep ilk geldiği anda hemen cevap vermelisin, sıfır gecikme ile: "ben evimin sahibi olabilmek için çok uğraştım ve evimden çıkıp tekrar kiralık ev arama-taşıma zorlularını yaşamak gibi bir plan ve düşüncem yok" demeliydin, yani kızın talebini kibarca ama net şekilde reddetmeliydin. kız mırrın kırrın ederdi ama sen ilk andan itibaren peşinen reddettiğin için seni bu konuda ikna etmenin imkansızlığını görüp durumu kabullenirdi bi noktadan sonra.

ev falan bakmışsınız artık iş işten geçmiş. sen zaten durumu kabullendiği göstermişsin ev bakarak. bu noktadan sonra sen ne dersen de, kız kolay kolay seni dinlemeyecektir artık.

şunu da demeden geçemeyeceğim; "evlilyiz ve aynı gemideyiz" kavramı yalan, bugün kızın vereceği yanlış bir karar sonucunda yarın maddi anlamda darda kalacak olursanız, fatura kıza kesilmeyecek, fatura herzaman evin adamına kesilir, kararı alan kız bile olsa yine de erkek başarısız adledilir..

bu yüzden, uzun vadede sorumluluğun sende olduğunun bilincine varmalısın. sorumluluk sende olduğu için de, karar verme noktasında karşı tarafa teslim olmamalısın.

şu yazdıklarım "bekara karı boşamak" oluyo, bunun farkındayım, burdan konuşması kolay, ama durumu açıklamak istedim. kira fiyatlarının çıldırdığı denirde kendi evini terk etmek büyük karar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 11 Nisan 2022; 16:18:6 >

• Nişanlıyken yüzük atanlardanım. Sorun tabi ki de takı ve çeyizdi. Benimle mi evlenecen yoksa altınlarla mı deyip resti çekmiştim. Hayatımda verdiğim en doğru kararmış. Bir ayağım Hollanda'da diğeri ülkemde. 30 u geçtim ve hiçbir yere tek kuruş borcum yok. Ve ömrü boyunca da bir kez bile kredi çekmek gibi amelelik yapmadım. Hatta kredi kartım bile yok. Maaşım ne yatıyorsa onunla alışveriş yapar çok zorunlu değilse hiçbir şey almam. Ki şu an hiçbir şeye ihtiyacım yok. Bekar hayatı yaşıyorum krallar gibi.

Bu yazdıklarımdan kendine pay çıkar.

Esenlikler.

Konuyu kapattık ev bakmıyoruz artık. Tamam senin dediğin gibi olsun diyor. Ama sürekli bana soğuk davranıyor. Sanki hiç eskisi gibi mutlu olamayacakmisiz gibi hissediyorum. Zamana bıraktım bende. Başta ev bakarız demiştim doğru ama onun kredisi hesapta yoktu ayrıca kira fiyatları uçmuş ve depozito vs çok yüksek rakamlara denk geliyor

hocam nişanlınızın 30 bin tl kredi borcunu sizmi ödeyeceksiniz yanlışmı duydum yoksa ? soğuk davranıyor ne demek ya hayırdır hocam evlenip bir ömür kuracağız insan nasıl soğuk davranabiliyor ben sizin yerinizde olsam şunu derim bana karşı çok soğuksun istemiyorsan beni devam etmeyelim

Bugün bu anında yanında olmayan insan, aile kurduğunuzda hiç yanında olmaz. Dikkat et hocam.

• Birisi şunu aldim şu kadar kazancım var diye konu açsa o da para mı şu kadar dolar ediyor diye yorum yaparsınız ama 30 bin lira çok para oldu bir anda nedense. Bir sinirlenmeden önce bir sor araştır neden vermiş niye vermiş. Ailemizden alırken para gözümüze çok gelmiyor verirken geliyor nedense, beni de ailem okutuyor şu zamana kadar dershanesine yurduna dünyanın parasını harcadılar 30 bin lira para değil bu devirde sorun etmeye değmez ev işini de halletmişsiniz ne güzel işte konuşup halledersiniz kimsenin gazına gelme bu sorunları herkes yaşar ama çözülür

• konu sahibi arkadaşa bi tavsiye;

ülkemizde "bekara karı boşayan" anlayışın zıddı kutupta yer alan bir de "düzelir"ci tayfa vardır. bu kişilerin "her sorun düzelir" tarzındaki yaklaşımlarını yanlış anlamamak gerek.

şöyle ki; kadın erkek arası ilişki zamanla daha çok kaynaşılan değil, zamanla monotona doğru giden bi ilişki türüdür. yani, cicim ayları dediğimiz sevgi dönemi hemen herzaman ilk önce yaşanır, sonradan değil.

10 üzerinden puan vererek; cicim aylarına 10 puan, çocuk sahibi olduktan sonraki "tam monoton" döneme de 1 puan diyerek bi skala yapacak olursak:

10 ile başlayan ilişki, evlilik sonrasında 9-8-7 diye gider
    7 ile başlayan ilişki, evlilik sonrasında 6-5-4 diye gider
    4 ile başlayan ilişki, evlilik sonrasında 3-2-1 diye gider

eninde sonunda hepsi monotona bağlar ama kimisi 5~6 seviyelerinde monotona bağlar, kimisi 1'de hatta 0'da monotona bağlar.

senin temel amaç çocuk sahibi olmak ise, o zaman "düzelir"ci tayfa haklı, bu tarz sorunlarla birşey olmaz, her bir anlaşmazlıkta oturur konuşursunuz, belki soğukluk falan olur anlaşmazlıklarda ama evlilik devam eder, hiçbişey olmaz.

ama, sen yukarıda diyosun ki: "kız soğuk davranmaya başladı, sanki hiç ESKİSİ GİBİ MUTLU olamayacakmışız gibi hissediyorum" şimdi sen daha evlenmeden bunu diyosan, o zaman sen evlendikten sonra nispeten yüksek değerde ilişki katsayısı hayal ediyosun demektir. ben de sana diyorum ki, 5 katsayısı ile başladığın evlilikte 5 ile devam edebilmen çok ama çok zor bi ihtimal, 10 üzerinden minimum 5~6 seviyesinde bir evlilik ilişkisini hayal ediyosan, o zaman başlangıçta 10 üzerinden minimum 7-8'lik ilişki yaşıyor olmanız gerekir.

bilmem anlatabildim mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 12 Nisan 2022; 9:40:12 >

kız istemiyor hocam belli bi kadın evleneceği adama daha evlenmeden soğuksa istemiyordur kızların evliliğe bakış açısı bizim gibi seviyorum evleneyelim değil evde kalırım kimse beni istemez aile evinden kurtulayım çocuk sahibi olmam lazım mantığındalar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.