Şimdi Ara

REKOR İŞLEMCİ SICAKLIĞI C2D 98 derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toshiba A100-912 model laptopta C2D 2.16 işlemciyle inanılmaz sıcaklıklar görüyorum.Makina alev gibi oluyo.YARDIM please!

Fan sorunsuz ve gayet devirli çalışıyo.

Ayrıca makina bu sıcaklıkta neden reset atmıyo?

REKOR İŞLEMCİ SICAKLIĞI C2D 98 derece

• Arkadasım biosda hangi sıcaklıkta reset atıp hangi sıcaklıkta uyarı verecegını ayarlıyorsun sen buyuk ıhtımal onları kapatmıssın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertDrx

Arkadasım biosda hangi sıcaklıkta reset atıp hangi sıcaklıkta uyarı verecegını ayarlıyorsun sen buyuk ıhtımal onları kapatmıssın.
    BIOS'ta sıcaklık gösteren bölüm yok.Masaüstü bilgisayarımda var ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR.METAL

BIOS'ta sıcaklık gösteren bölüm yok.Masaüstü bilgisayarımda var ama.

Alıntıları Göster
    Pardon laptop için oldugunu gormedım.

Ama sunuda soyleyebılırım bu heralde ulastıgın en yuksek sıcaklıktır ve com aşırı bır sıcaklık deıl laptoplar ıcın (Fazla ama o kadar da deıl )
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertDrx

Pardon laptop için oldugunu gormedım.

Ama sunuda soyleyebılırım bu heralde ulastıgın en yuksek sıcaklıktır ve com aşırı bır sıcaklık deıl laptoplar ıcın (Fazla ama o kadar da deıl )

Alıntıları Göster
    biosa girip sıcaklığı kontrol etmeyi denedinmi ? belki yazılım yanlış gösteriyordur. yada bilgisayarın sıcaklık algılayıcısı arızalıdır. makinanın o sıcaklığa dayanması inanılmaz...
  • ben bile ekran kartıyla max 95 gördüm sen bide işlemciyle 98 hll walla

ama buna bi çare bulman lazım çok fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLostHeaven

ben bile ekran kartıyla max 95 gördüm sen bide işlemciyle 98 hll walla

oha diz üstüler çok ısınır ama bu kadarda ısınmaz bende casper core 2duo 2.4 ghz var en fazla 77 derece yi buluyo bi sorun olabilir belki işlemci fanının rtrafı tozla dolmuştur servise götür içinde tozdan dokunmuş makina halısı çıkar belki

• quote:

Orijinalden alıntı: PeGaSuS@01

oha diz üstüler çok ısınır ama bu kadarda ısınmaz bende casper core 2duo 2.4 ghz var en fazla 77 derece yi buluyo bi sorun olabilir belki işlemci fanının rtrafı tozla dolmuştur servise götür içinde tozdan dokunmuş makina halısı çıkar belki

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

Walla bende ondan şüpheleniyom;bakalım yarın servise götürcem.Oyunlardan fln atıyo,kitleniyo fln.İnşallah kıllık yapmaz servisi.Toshiba'nın servisi ii diyolar,bakalım ne kadar iyiymiş?...

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLostHeaven

ben bile ekran kartıyla max 95 gördüm sen bide işlemciyle 98 hll walla

98 derece olamaz bir yanlışlık var 2 derece daha yükselse suyu kaynatır

Garantide ise bilgisayarı bir servise götür
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

Alıntıları Göster
    fahrenheit dır o 98 derece(celcius) imkanı yok olamaz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

Alıntıları Göster
    belki yeteri kadar yüksekte oturuyodur, su çoktan kaynamıştır

ŞOK ŞOK ŞOK

Hep arabalarda duyup gördüğümüz su kaynatma olayı , köyde laptopuyla oyun oynayan Hamdi nin de başına geldi;

Hamdi olayı şöyle anlattı; Laptopu söküp su soğutma takdıydım, argadaşımlan oyun oynarkene suyun fokurdamaya başladığını gordük. Argadaş bağırıvirdi layn Hamdi yaniyi bilgisayar gayniyi lan su! diyene. Mutfaktan goşup gettümüz buzları suya atmağ suretiylen üstesinden geldümüz olaydan sonra laptopu satıp yerine traktör almaya garar verdük.

Bu tip bir olayın tekrar yaşanmamasını diliyor Hamdiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiickimse -- 19 Ocak 2008; 1:21:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hiickimse

ŞOK ŞOK ŞOK

Hep arabalarda duyup gördüğümüz su kaynatma olayı , köyde laptopuyla oyun oynayan Hamdi nin de başına geldi;

Hamdi olayı şöyle anlattı; Laptopu söküp su soğutma takdıydım, argadaşımlan oyun oynarkene suyun fokurdamaya başladığını gordük. Argadaş bağırıvirdi layn Hamdi yaniyi bilgisayar gayniyi lan su! diyene. Mutfaktan goşup gettümüz buzları suya atmağ suretiylen üstesinden geldümüz olaydan sonra laptopu satıp yerine traktör almaya garar verdük.

Bu tip bir olayın tekrar yaşanmamasını diliyor Hamdiye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz

quote:

Alıntıları Göster
    Ben kendi işlemcimi 116 derecede bile çalıştırdım üstüne pcmak2004 yapmıştım sonra makina kendini otomatik kapatmıştı.Merak etme bişey olmaz ama uzun süre kullanırsan işlemciyi eline alırsın haberin ola.
    Rekor hala benim elimde ama bir daha denemem.Makina kapandığı zaman işlemci yanmıştı diye çok korktum vallahi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahaka90 -- 19 Ocak 2008; 1:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dahaka90

Ben kendi işlemcimi 116 derecede bile çalıştırdım üstüne pcmak2004 yapmıştım sonra makina kendini otomatik kapatmıştı.Merak etme bişey olmaz ama uzun süre kullanırsan işlemciyi eline alırsın haberin ola.
    Rekor hala benim elimde ama bir daha denemem.Makina kapandığı zaman işlemci yanmıştı diye çok korktum vallahi.

Alıntıları Göster
    HOOP DURUN ORda bakim rekormuş rekor bende 100 derece ile :) yavaş kırın heüeh

• quote:

Orijinalden alıntı: nixniz

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: nixniz

Dikkat 116 diyorum.Daha fazla çıkamadı kapattı makina kendini daha sonraki denemelerimde 109 dereceyi geçemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Orjinalden alıntı: nixniz

Dikkat 116 diyorum.Daha fazla çıkamadı kapattı makina kendini daha sonraki denemelerimde 109 dereceyi geçemedim.

Alıntıları Göster
    T7XXX işlemcilerinin maximum dizayn sıcaklığı 100 derece zaten. Intel'in bu değerleri sağlama alarak verdiğini düşünürsen. Bu işlemciler 120-130 derecelere dayanması lazım zira desktop işlemcilerde de maximum dizayn sıcaklığı 70 derece olanlar var ancak onlarla 100 dereceye yaklaşanlar var Nixniz gibi.

Benim işlemci sürekli BOINC ile %100 de çalışıyor ancak sıcaklığı 60-65 derece arasında geziniyor. Senin işlemcinide farkında olmadığın bir uygulama sürekli kullanıyor anlaşılan. Ben işlemci gerilimini düşürerek, sıcaklığı düşürmeyi başardım. İşlemcinin standart gerilim değeri tam yükte 1,25V idi bende. Ancak birkaç günlük deneme yanılmayla 1V da da stabil çalışabildiğini buldum. Bunuda RMClock diye bir program var onunla yaptım. Kullanımınıda burada anlattım.

http://resim.donanimhaber.com/m_18030233/mpage_1/key_/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

T7XXX işlemcilerinin maximum dizayn sıcaklığı 100 derece zaten. Intel'in bu değerleri sağlama alarak verdiğini düşünürsen. Bu işlemciler 120-130 derecelere dayanması lazım zira desktop işlemcilerde de maximum dizayn sıcaklığı 70 derece olanlar var ancak onlarla 100 dereceye yaklaşanlar var Nixniz gibi.

Benim işlemci sürekli BOINC ile %100 de çalışıyor ancak sıcaklığı 60-65 derece arasında geziniyor. Senin işlemcinide farkında olmadığın bir uygulama sürekli kullanıyor anlaşılan. Ben işlemci gerilimini düşürerek, sıcaklığı düşürmeyi başardım. İşlemcinin standart gerilim değeri tam yükte 1,25V idi bende. Ancak birkaç günlük deneme yanılmayla 1V da da stabil çalışabildiğini buldum. Bunuda RMClock diye bir program var onunla yaptım. Kullanımınıda burada anlattım.

http://resim.donanimhaber.com/m_18030233/mpage_1/key_/tm.htm

Alıntıları Göster
    Laptopun altındaki ve yanlarındaki fan çıkış ızgaralarını kapattıysanız sıcaklık yükselmiş olabilir. Zaten Toshiba laptop ile ilgili tüm sıcaklık çalışmalarını yapmıştır, merak etme bişey olmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

Laptopun altındaki ve yanlarındaki fan çıkış ızgaralarını kapattıysanız sıcaklık yükselmiş olabilir. Zaten Toshiba laptop ile ilgili tüm sıcaklık çalışmalarını yapmıştır, merak etme bişey olmaz...

Alıntıları Göster
    o kullandıgın intelin termal programi bendede asiri yuksek gosteriyor baska bir yazılım ile denemeni tavsiye ederim....o programa gore benim imzamdaki islemci oc li sekilde idle de 65 derece yuk altinda 85 derece....ama gercek degerler idle de 45-50 yuk altinda max 60-65 derece....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

o kullandıgın intelin termal programi bendede asiri yuksek gosteriyor baska bir yazılım ile denemeni tavsiye ederim....o programa gore benim imzamdaki islemci oc li sekilde idle de 65 derece yuk altinda 85 derece....ama gercek degerler idle de 45-50 yuk altinda max 60-65 derece....

Alıntıları Göster
    intel işlemciler default olarak 105 derecede reset atar. bendeki p4 prescoot 102-103 ü görmüştü sonra zaten reset atıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiickimse

ŞOK ŞOK ŞOK

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

ŞOK ŞOK ŞOK

quote:

Koray abi olayi o kadar guzel aciklamissin ki
    Tebrik ediyorum seni... Harikasin
    Idolumsun

• quote:

Orijinalden alıntı: istblacken

intel işlemciler default olarak 105 derecede reset atar. bendeki p4 prescoot 102-103 ü görmüştü sonra zaten reset atıyor.

Alıntıları Göster
    BEN 500 DERECE GÖRDÜM

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.