Şimdi Ara

Sanırım kutusu açılmış anakart gönderdiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler. Hepsiburadadan 22 mayıs günü Msi z370 Tomahawk anakart siparişi verdim. Satıcı da hepsiburada diye gözükmekteydi. Dün elime ulaştı. Akşam eve geldiğimde önce kargo kutusundan çıkardım sonra anakartın kendi kutusuna baktığımda kutunun dışında herhangi bir jelatin yoktu. Kutuyu açtım anakart statik poşetinin içindeydi poşetin ağzını kapatan bant yerindeydi. Statik poşetinden anakartı çıkarmadım. Benim bildiğim kadarıyla bu ürünlerde kutunun dışı jelatin ile kaplı olur önce jelatini açmak gerekir. Durumdan şüphelenip Hepsiburada müşteri hizmetleri ile görüştüm durumu anlattım. Konuştuğum hanımefendi duruma şaşırdı. Kendisine de sordum ben mi yanlış biliyorum kutunun dışında jelatin olması gerekmiyor mu diye o da bana evet haklısınız dedi. Ürünlerimiz hepsiburada deposundan çıkıyor bu durum imkansız dedi. Ben buradan yalnızca iade işlemini gerçekleştirebilirim, paranız iade edilir ürün geri alınır dedi. Sorduğumda ürün değişiminin mümkün olmadığını sadece paramın iade edileceğini dilersem yeniden sipariş verebileceğimi söyledi fakat bu sefer de indirim bittiği için indirimden yararlanamayacağımı Söyledi. Elinden başka bir şey gelmediğini söyledi. Eğer dilerseniz ürünü kullanın herhangi bir problem olursa garantiye göndeririz msi ilgileniyor biz de oraya gönderiyoruz zaten dedi. Ayrıca kutunun içinden fatura veya garanti belgesine dair bir evrak çıkmadı. Bunu da sorduğumda ürünü satın aldığınızda mail adresinize faturanız gönderiliyor dilerseniz tekrar göndeririz kutuda fatura göndermiyoruz dedi. Birde işin tuhaf tarafı ben anakartı satın aldığında satıcı hepsiburada gözükürken sipariş geçmişimden satın aldığım ürüne tıkladığımda açılan satış sayfasında ürünün satıcısı başka birisi gözüküyor. Ama sipariş geçmişimde de ürünün satıcısı hepsiburada olarak gözükmekte. Şimdi ürünü iade etsem bu anakart bir daha ne zaman indirime girer bir fikrim yok. O zaman kadar sistemi toplayaamayacağım.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Merak ettiğim konu ise

Anakart kutularının dışında herhangi bir jelatin yok mu? Biz anakart satın aldığımızda kutuyu ilk açan kişi olduğumuzu nasıl anlayacağız? İade olan bir ürünü göndermiş olabilirler mi? Çünkü böyle durumlar çok oluyor ülkemizde bildiğim kadarıyla.

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HANR -- 25 Mayıs 2018; 20:15:52 >

• Boşuna panik yapma her firma dış kutuyu jelatinlemiyor.Önemli olan statik poşetin bandı.Bir kere açıldımı eskisi gibi yapışmaz.Bandı açmadıysan makro çekim yapıp buraya koy söyleyim sana açılmışmı diye.
  • anakart kutusunda jelatin olduğunuda ilk defa duyuyorum
  • MSI anakartların kutusunda jelatin veya güvenlik etiketi olmaz. Sadece -anakartın içinde olduğu- antistatik poşette küçük bir bant olur. Arka plaka ve SATA kabloları da poşetindeyse, işlemci yuvasındaki pinlerde sorun yoksa iade etmene gerek yok.

Hepsiburada artık ürün ile birlikte basılı fatura göndermiyor. Hepsiburada hesabında, ürünün sipariş detayı kısmından faturayı görebilir, çıktısını alabilirsin.
  • Öncelikle hepinize teşekkür ederim vakit ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için. Ben bandı daha önce hiç açmadım. Sanki sol taraftan açılmış gibi yapışkan izi var gibi. Diğer kablolarının bulunduğu poşetler kapalı.

Sanırım kutusu açılmış anakart gönderdilerSanırım kutusu açılmış anakart gönderdilerSanırım kutusu açılmış anakart gönderdiler

Birde iyice sağını solunu inceledim. İçeri girmeyi nasıl başardığını anlayamadığım küçük beyaz bir şey var.

Sanırım kutusu açılmış anakart gönderdilerSanırım kutusu açılmış anakart gönderdiler

O kadar şey görüp, duyunca iyice paronayak olduk artık hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HANR -- 25 Mayıs 2018; 21:47:21 >

• Merhaba.

Bosuna panik yapmissiniz. Anakart dis kutusunda jelatin olmaz. En azindan bizim ulkemizde olmaz. Sebebini su sekilde acikladilar; urun gumrukten cekilip stoga alindigi zaman Gumruk ve Ticaret bakanliginin izni ve satisa uygun olan ithalatci firma kasesinin uzerinde bulundugu kucik bir kitapcik yada kagit icine koyulur.

Sizin aldiginiz anakartta ayni yolu izlemis ve dis kutusunda varsa jelatini cikarilmistir.

Jelatin konusunu yukarida arkadaslar yazmislar, onemli olan anakartin uzerindeki statik posetin acilmamasidirki sizinkide orjinal gorunuyor.
  • Türkiye garantili anakartların dış kutusunda jelatin veya bant olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HANR

Öncelikle hepinize teşekkür ederim vakit ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için. Ben bandı daha önce hiç açmadım. Sanki sol taraftan açılmış gibi yapışkan izi var gibi. Diğer kablolarının bulunduğu poşetler kapalı.

Sanırım kutusu açılmış anakart gönderdilerSanırım kutusu açılmış anakart gönderdilerSanırım kutusu açılmış anakart gönderdiler

Birde iyice sağını solunu inceledim. İçeri girmeyi nasıl başardığını anlayamadığım küçük beyaz bir şey var.

Sanırım kutusu açılmış anakart gönderdilerSanırım kutusu açılmış anakart gönderdiler

O kadar şey görüp, duyunca iyice paronayak olduk artık hocam.
    Kardeşim statik poşetin açılmış.Bunu genellikle Vatan gibi firmalarda açıp gösterirler biraz ahbap olunca vs. bu HB depo satışı deniyor bilemiyorum.Benim önerim Inventus gibi firmalardan almanız. Kırmızı içine aldım. Sol tarafta bandın siyah izi kalmış, sağ tarafında yapışkanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 25 Mayıs 2018; 22:24:31 >

• Sikinti yok hocam. Hersey normal.
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam benimde o kafamı karıştırdı şimdi. Baya kararsız kaldım şuan. İade etsem yenisini alamam üstüne daha fazla verip bütçem kısıtlı. Olmadı kullanacağım artık. Bir problem olmaz umarım.
  • Özellike msi marka ürünlerde bu oluyor ekran kartı almıştım aynı şekilde 2. el miş gibi hissettirdi bilmiyorum hepsiburadayla alakası olduğunu sanmıyorum
  • Firmaların bu tür uygulamalarını anlıyorum da anlamadığım madem ürünün açıp içine Türkçe kullanım kılavuzu, garanti belgesi, vs koyuyorsun, yaptır kendine özel bir bant, bir kez açıldı mı bir daha yapışmayan cinsinden, onunla bantla tekrar. Alan da rahat etsin, sen de et. Birçok cep telefonu firması bu sistemi kullanıyor örneğin ama anakarta, ram'e felan gelince herşey Allah'a emanet.
  • amazon dan 2 tane anakart aldım 2 sinde de jelatin yoktu kartı poşetine koymuşlar kutusunda geldi öyle ekran kartı gibi kutunun üstünde güvenlik bandı yoktu demek ki yeni sistem bu.
  • MSI anakart ve ekran kartı kutularında jelatin kullanmaz. Yine bir boş heyecan konusu.
  • Örneğin şu arkadaş (https://forum.donanimhaber.com/msi-gtx-1060-6gb-gaming-x-ekran-karti-sifir--132444468 ) amazondan aldığı msi marka ekran kartını satıyor kutusu jelatin ile kaplı bulunmakta yani MSI ekran kartı kutularında jelatin kullanıyormuş demek ki.

Bu sadece bir örnekti internet de bunun gibi bir çok fotoğraf bulabilirsiniz. Zaten bende bunun gibi bir çok ürünün kutusunu jelatinli gördüğüm için kıl kaptım. Ayrıca bunun yanı sıra benim anakartımın statik poşeti muhtemelen açılmış bant izi var açıldığına dair poşetin üstünde fotoğraflarda bariz şekilde görünüyor. İnternet de bir çok insan ürünü kullanıp iade ediyor test amaçlı alıp iade edenler bile mevcut. İade olayını suistimal eden bir çok kişi bulunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HANR -- 27 Mayıs 2018; 21:24:20 >

• Ben gidip elden almıştım anakartı. Kutusunda jelatin yoktu.
  • Benim msi ekran kartı da böyle jelatinli gelmişti ama asus anakartların jelatini yoktu.
  • Türkiye garantili anakart-ekran kartı kutularında hiçbir zaman jelatin olmaz. (Sonradan çekmedikleri sürece, böyle bir firmaya rastlamadım.) Ancak yurt dışında genellikle jelatinlidir. MSI ise hiçbir zaman jelatin kullanmayan bir firma. Yani dış jelatin gözünüzü korkutmasın.

Ancak statik poşetteki bant açılmış gibi duruyor.
  • Malum site.Her şey olmuş olabilir.
  • MSI 970 Gaming AM3+ anakartimda jelatin vardı.

Not: 14 yıllık MSI Neo V 915PL kartım da jelantinli gelmişti

Amazondan aldığım GTX1060 jelantinsiz geldi

Vatandan aldigim Gtx760da jelatin yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 28 Mayıs 2018; 5:8:9 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.