Şimdi Ara

Sınavdan sonraki vaka durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben dahil bir çok kişi sınavdan sonra vaka sayısının artacağını düşünürken siz şuanki vaka sayısını nasıl yorumluyorsunuz AÇIKLANAN rakamlarda bir artış yok çünkü

• Bence birçok kişi hastalığı geçirdiğinin farkında değil. Yoksa bana bulaşmamasinin imkanı yok.

Bazı arkadaşlarin veya kurumlarin zannettiği gibi devletin 10 kat yanlış rakam açıkladığını düşünmüyorum. Böyle bir şey teknik olarak mümkün olsa da pratikte çok zor. Bugün hastaneye gidip covid testi yaptıramayan adam bile yaygara koparıyor ve hemen duyuluyor. Hastanelerde dolup tasmadigina göre öyle sanıldığı gibi 20 kat fazla vaka yok. Evet, belki 2 kat fazladır ama bazılarının abarttigi kadar değil. Bu devirde bu tür şeyler gizlenemez. Test yapılmıyor, bunun etkisi yüksek çünkü birçok kişi hastalığı geçirip geçirmediğini fark etmiyor. Buradaki sorun aslında geçirip geçirmediğini bilmeyen için değil. Bu adamın bulaştırabilecegi kisiler. Eğer bunlar riskli gruptaysa ( çeşitli kalp hastaliklari, astım, 65+ yaşta olma) işte bu insanlar için durum kötü. O yüzden hastalığa yakalandığının farkında olmayanları bu insanlardan korumak lazım.

Burada amacım kimseyi savunmak değil, objektif düşünen herkes benimle aynı fikirde olacaktır. Devlet test sayısını arttırmali. Sadece belli semptomlari gösterenler degil. Yavaş yavaş herkese test yapılmalı ama tabii bu maliyetli bir iş.
  • Adı üstünde açıklanan hocam. Gerçekte olan değil.
  • respectable_man kullanıcısına yanıt
    Siz güncel vaka sayısının ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz peki
  • Sappy0 S kullanıcısına yanıt
    2 binlerde olduğunu düşünüyorum. Birçok uzman ölüm sebeplerinin dahi covid değil de başka şeyler yazıldığını söylüyor.
    İstanbuldaki geçen seneye göre ölüm oranlarına da bakabilirsiniz. Ortalama her sene aynı olan ölüm oranları bu sene artıyor ama ne hikmetse covidden değil de öylesine artmış
    Ben de testte negatif çıkıp tomografide virüs tespit edilen hastalar olduğunu duydum bunları verilere dahil etmedikleri için sayının az olduğunu düşünüyorum
  • Bence birçok kişi hastalığı geçirdiğinin farkında değil. Yoksa bana bulaşmamasinin imkanı yok.

Bazı arkadaşlarin veya kurumlarin zannettiği gibi devletin 10 kat yanlış rakam açıkladığını düşünmüyorum. Böyle bir şey teknik olarak mümkün olsa da pratikte çok zor. Bugün hastaneye gidip covid testi yaptıramayan adam bile yaygara koparıyor ve hemen duyuluyor. Hastanelerde dolup tasmadigina göre öyle sanıldığı gibi 20 kat fazla vaka yok. Evet, belki 2 kat fazladır ama bazılarının abarttigi kadar değil. Bu devirde bu tür şeyler gizlenemez. Test yapılmıyor, bunun etkisi yüksek çünkü birçok kişi hastalığı geçirip geçirmediğini fark etmiyor. Buradaki sorun aslında geçirip geçirmediğini bilmeyen için değil. Bu adamın bulaştırabilecegi kisiler. Eğer bunlar riskli gruptaysa ( çeşitli kalp hastaliklari, astım, 65+ yaşta olma) işte bu insanlar için durum kötü. O yüzden hastalığa yakalandığının farkında olmayanları bu insanlardan korumak lazım.

Burada amacım kimseyi savunmak değil, objektif düşünen herkes benimle aynı fikirde olacaktır. Devlet test sayısını arttırmali. Sadece belli semptomlari gösterenler degil. Yavaş yavaş herkese test yapılmalı ama tabii bu maliyetli bir iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 8 Temmuz 2020; 17:21:41 >

• zamandayolculuketmişadam Z kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam

• vaka sayılarının gerçek olmadığını düşünüyordum ama 2 gün önce anneannemi yüksek ateş şikayetiyle hastaneye götürdüğümüzde (ankara şehir hastanesi) işlerin ne kadar gevşek ve düzensiz olduğunu gördük. covid mi acaba değil de covid değildir diye yaklaşılıyor. bu da vaka sayılarındaki azlığı açıklıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FA0173588 -- 9 Temmuz 2020; 0:53:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.