Şimdi Ara

Superonline Gigafiber Hız Düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Superonline 1000/50 GigaFiber kullanmaktayım. 2 aya yakın bir süredir kullanıyorum. Normal şartlarda 700-800 kablosuz olarak hız alırken geceleri özellikle hız 400 baremine kadar düşüyor. Her gece olmasa da çoğunlukla görüyorum bunu. Hatta bazı günler komple hız bu değerde oluyor. Bugün de mesela 400 gördüm full. Superonline kullanıp da buna benzer şeyler yaşayan var mı? Normal mi acaba?

• Ben sana daha önemli bir şey diyeyim yaşadığın hız problemi solda sıfır kalır

Superonline da sansür engelleme var bant genişliği daraltması vs uyguluyor
    Diğer iss lerde sorunsuz özgür kullanılan bir şey Superonline da kısıtlamalı veya vpn ile kullanılıyor kabaca özetledim

Speedtestlerde uçtuğunu kaçtığını bakma speedtest sonuçları yanıltır düşük Ping göstermesi çok gerçekçi çok doğru değil
    Gerçek deneyimler önemli oyun içerindeki Ping değerler paket kaybı vs önemli
    Adamı vurduğunu sanırsın bir bakmışsın sen ölmüşsün :)
    Hız Paketi 500 MB e kadar olan kullanıcıların hızları speedtestlerde uçar kaçar 500 MB üzeri kullanıcılarda dediğin gibi düşük hızlar çıkabilir mesela aslında dediğim gibi asıl ciddi sorun asıl mesele Superonline ın kendisi sansür engelleme vs hepsi var

Çok çok çok nadir şanlı kullanıcılar memnun
    Çoğunluk şikayetçi

Bakınız
    İlk 5 son 5 sayfayı okuyun az çok anlarsın ne demek istediğimi

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

Zaten kablosuz ile 800 falan sonuç çıkıyor Muş hiç çıkmasa modem kablo ediver vs gibi sorunlar olabilir denilirdi ama yine dediğim gibi Superonline nın kendisi sorun
    Keşke hızım 50- 100 MB falan olsun ama internetim kaliteli özgür olsun keşke diyeceksiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 20 Ağustos 2024; 23:33:56 >

• Sahilli S kullanıcısına yanıt
    Genel olarak hepsine katılıyorum hocam dediklerinizin. Beni sadece son zamanda bu rahatsız etti diye yazdım. Yoksa mesh sistemi kullanıyorum (verdikleri modem rezalet). Ana üniteyi bile modemi aradan çıkartıp kullanamıyorum. Tonla kısıtlamaları var. Ama bir kere bir hata yapıp aldık. Taahhütün bitmesini bekleyeceğiz.
  • superonline'dan olmayabilir, hız düşünce kablolu bir cihaz varsa ondan test yapın anlarsınız.

neden düştüğüne gelince, 5ghz radardan etkilenebiliyor, yakında havalimanı varsa ve gece trafik üstünüzden geçerse kanallar pasif hale gelebiliyor. ardaşık 4 kanal birleştirme kullanamazsa genişlik düşüyor. illa bu olmayabilir ama bunun gibi saçma bir durum olabilir. mesela komşunuzun bir cihazı gece etkiliyor olabilir vs. dandik telefon kullanan bir komşu sizin kanalları pasif hale getiriyor olabilir, gece kullandığınız bir cihaz, sahilde iseniz geçen bir gemi bile sebep olabiliyor.

router detaylı bilgi veriyorsa loglardan kendi arasında hangi frekans bağlanıyor, kaç kanal birleştiriyor vs bakmanız lazım. detaylı log varsa radar event var mı bakabilirsiniz...

edit: ha bir de dual-band bir mesh kullanıyorsanız, ana node bagli iken 800 alıyorsanız, diğer node'lara bağlı iken 400 alırsınız - diğer 400 ana node ile iletişim için kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 21 Ağustos 2024; 1:24:10 >

• nofearl N kullanıcısına yanıt
    evet mesh kullanıyorum. ama hızın düşmesini diğer ünitelerde kabul ediyorum. bu sabah 700dü ana ünite dibinde, diğer ünitelerin yaninda 300 civari. ama su an ünite dibinde de 400 falan. neyse yarin yine bakarim olmadi dediginiz gibi kabloyla bir test yaparim, tesekkurler
  • Hocam, GPON teknolojisinde tek kıldan gelen fiber son kullanıcı adresinde birden çok kullanıcıya bölüştürülür. Bu kıldan yaklaşık 2.5 Gbps trafik verilebiliyor kullanıcılara. Yani binanıza gelen kıl binanızdaki diğer kullanıcılara da bölüştürülüyor. Hatta kuruluma göre diğer binalara da olabilir. Yoğun kullanım anlarında bu hatta boş kapasite ne kadarsa onu kullanabiliyorsunuz.

Superonline gigabit kullanıcılarını da direk apartmanın paylaştığı hatta mı bağlıyor, ayrı bir kıla mı bağlıyor bilmiyorum ama böyle bir sorununuz varsa müşteri hizmetlerine kayıt bırakın. Belki olursa farklı bir kıla almayı falan deneyebilirler.

• EmreeSmskk kullanıcısına yanıt

2.4 ve 5 için SSID aynı mı? farklıysa, ya da node lar nispeten yakınsa kullandığınız cihaz hemen ana üniteye geçmiyor olabilir.

önce bir ethernet test yapın

evet aynı. yok üniteler arası geçişi kontrol ediyorum. ana üniteye bağlıyken de düşüş var. hoş şu an yine test ettim 700 üstü cikti. yani benlik bir problem yok heralde.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    su an yine test yaptık kablosuzda 700 üstü cikti hocam. benlik bir problem yok heralde. kayıt actirsam bile bir sey degisecegini sanmiyorum. daha önce de aradığımda söylemistim, cok kullanici olunca normal düsüs vs demislerdi.. en iyisi sabirla taahhütün bitmesini beklemek

Çok kullanıcı olunca düşüş puhahahaha ulen Superonline  

klasik işte mümkün olduğunca çok çok zorda olmadıkça uzak durulması gereken internet servis sağlayıcısı

müşteri hizmetleri bir şey yapamaz zaten klasik speedtest yapar sorun yok der geçer hangi sorun için aradığının önemli yok bak bu konuda abartmıyorum

ha bi de Wi-Fi kanalını değiştirirler kapat aç yaparlar o kadar

sen istediğin kadar oyunlar yüksek Ping var paket kaybı vs var de gündüz iyi akşam sorun var de mesela telegramdan canlı sesli sohbet yapamıyorum ama vpn açınca yapıyorum de veya COD oyununa vpn siz giremiyorum vpn açıyorum giriyorum de yapacakları diyecekleri şey speedtest yapıp sorun yok diyecekler  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 21 Ağustos 2024; 12:53:36 >

bence büyük ihtimal mesh ile ilgili. ethernet testi yapmak kesin lazım.

ethernet ile yakın superonline test sunucusundan 300-400 hız görürseniz bence şikayet açın.

ethernet ile 800-900 alırsanız, bir dünya ihtimal var. geçen hafta temizlikçi abla eski bir kredi kartını router üstüne koymuş, asus xt12 sürekli radar var sanıp kanalları kapatıyordu, node arası hız 4te birine düşüyordu...

meshle alakalı olduğunu sanmiyorum, hız düsükken testi verdikleri modem ile de yaptim onda da düsük cikti. ki ben zaten uzun bir süre o modemi kullandim zaten. hızda dalgalanma hep yaşadım. son 3 gündür mesh kullanıyorum sadece. ondanda cok memnunum zaten. tekrar hız testi yaptım su an 750 cikti..
    kablolu test icin cihazim yanimda degil, aksam yaparim büyük ihtimalle. ama sanki ilk baglandigi zaman yaptigimda kablosuzdaki değerlerden pek farklı bisi görememistim

ethernet ile sorun varsa superonline darlayın. sorunların %90ı sallamıyorlar ama hız yarı yarıya düşükse uğraşsınlar. gelip test yapıp sorun yok deme ihtimalleri olmaz.

anladim hocam teşekkürler, tekrar kablosuz hizim düsünce ethernetle bağlayıp deneyecegim.

Hocam Sol altyapısından vodafone kullanıyorum ama maks 200mbit veriyor. 500 ya da 1gbit için sol ya da destek veren başka iss geçmeyi düşünüyordum ama sol bulun sansür olayı yüzünden mileni belki düşüneceğim. Mileni de bu tarz bir sansür yapıyor mu? Vodafone yapmıyor çünkü. Ya da sol üzerinden gbit fiber destekleyen başka bir iss biliyor musun?

• Geceden kastınız nedir?

Akşam 8-9 gibi saatlerden sonra başlıyorsa çok normal. İnsanların yoğun olarak evde olduğu saatlerde, altyapı yetersizliği ve bandwith kısıtlama nedeniyle hız sorunları, bağlantı sorunları yaşamanız normal.

Eğer geceden kastınız 2'den sonrası ise işte bu durum oldukça absürd.

Zira SOL'ün en başarılı olduğu saatler, gece 2'den sabah 7'ye kadar olan saatlerdir. O sıralarda herkes uyuduğu için, "olması gereken" internet kalitesine yaklaşırsınız.

SOL, Türkiyede havanın hafifçe kararmasıyla birlikte Bandwith daraltmayı körüklemekte ve altyapısı da yetersiz kalmaktadır.

• Kerros kullanıcısına yanıt

ben iss tavsiyesi yapmıyorum. Superonline ı ise kimseye önermiyorum aldırmıyorum nedenleri sebepleri ortada araştırman görür olur anlar

Konu 'Superonline'da ping artıyor'

https://www.technopat.net/sosyal/konu/superonlineda-ping-artiyor.3391791

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 26 Ağustos 2024; 19:9:6 >

Yazdığınızın benimle ne ilgisi var hocam :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.