Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER alan varmı arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
10.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ MEGANE SPORT TOURER alan arkadaşlar varsa araç hakkındaki düşünceler nelerdir.Teşekkürler

• Renault için başarılı bir dizayn,son Megane II SW ile beraber önceki nesil Renault lardan alışılagelen dizaynların ötesinde çizgilere sahip.

Megane III ü incelemeye gittiğimde hb den ziyade s.t. in dizaynından etkilendiğimi söyleyebilirim
  • ben de bu aracı dusunuyorum ama kararsız kaldım. alan varsa paylasırsa fotograflar eklerse sevinirim
  • incelemek için gittim fakat hafta içi 4 adet gelmiş ve bitmiş belki bu hafta gelir dediler yani inceleyemedim arabayı sanırım forumdada alan yok
  • hic yok sanirim, bu araba satamayacak gene, oysaki cok guzel gorunuyor.
  • Dün aldım. Expression + Tekno Pk + açılır tavan. 28 km'deyim. Gayet memnunum. Öncesinde de Megane SW kullanıyodum. Özellikle vites ve süspansiyon çok gelişmiş durumda. İç ve dış görünümden bahsetmiyorum dahi.
  • Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullanın....

quote:

Orijinalden alıntı: Akca

Dün aldım. Expression + Tekno Pk + açılır tavan. 28 km'deyim. Gayet memnunum. Öncesinde de Megane SW kullanıyodum. Özellikle vites ve süspansiyon çok gelişmiş durumda. İç ve dış görünümden bahsetmiyorum dahi.
  • hayırlı olsun allah kaza bela vermesin..
  • Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanman dileğiyle
  • hayırlı olsun güle güle kullanın resimlerine baktımda cok dehset bi alet olmus gercekten bi megane coupe bi sport tourer ikiside muhtesem bayılıyorum
  • Çok teşekkür ederim. İnşallah hayırlı olur ve kazasız belasız kullanırım. Daha ilk resimleri webe düştüğünde gözüme kestirmiştim:) Memlektimde bir sedan alışkanlığı var ki kırmak zor. Oysa SW araçlar her açıdan daha kullanışlı ve fonksiyonel oluyor. Kaldı ki sport tourer in SW olduğunu anlamak için bile biraz dikkatli bakmak gerekiyor. Aklında azıcık da olsa SW almak olan biri mali durumu elverdiğinde kesinlikle alacaktır bu aracı. Satışlarının diğer markalara ve eski SW lere nazaran çok daha yüksek olacağını tahmin ediyorum.

Web sayfalarında belirtilmeyen bazı özellikleri var. Bir de merak edilenlere cevap verebilirim burdan.

Örneğin:

Ekonomik kullanım için vites değiştirme asistanı var. Yakıt tüketimini gözönüne alarak viter yükseltme veya düşürme için uyarıyor.

Özellikle ilk 1.000 km bu uyarılara uymak yakıt tüketimini düşürecektir.

Ön yolcu koltuğunda ağırlık sensörü var. Kemer ikazını oturan varsa yapıyor bu sayede.

Eskiden ismi follow-me-home olan farları yakma işi özelliklerinde yok gibi gözüküyor. Ancak kumanda üzerinde bu iş için bir tuş var. Bu tuş ikinci defa basana kadar ya da 30s tüm iç ışıkları ve farları yakıyor. Bu sayede otoparklarda bulunması kolaylaşıyor ve gece yol için aydınlatma sağlıyor.

Ön konsolun altında AUX girişi var. Herhangi bir MP3 çalar vs bağlayabiliyorsunuz.

Bakım periyodu 20.000 km veya 12 aya çıkarılmış. İlk kontrole seneye bu zamanlar gidicem inşallah.

Garanti; ya 2 yıl sınırsız km ya da 3 yıl 100.000 km.

Kasko en ucuz Axa Oyak'ta. 1270 TL çıktı.

Şimdilik bu kadar.

• hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akca

Dün aldım. Expression + Tekno Pk + açılır tavan. 28 km'deyim. Gayet memnunum. Öncesinde de Megane SW kullanıyodum. Özellikle vites ve süspansiyon çok gelişmiş durumda. İç ve dış görünümden bahsetmiyorum dahi.

Hayirli olsun, fotograf ve deneyimleriniz bizim icin önemli.
  • evet maalesef ülkemizdeki sw antipatikliği çözülemiyor umarım toros ve kartalın zamanındaki
    başarısını yakalar bu lüks sw ler..
  • Follow-me-home özelliği var arkadaşlar yeni farkettim. Araçtan inmeden uzunlara tıklarsanız 30s, ardarda tıklamalarda da 4 defaya kadar uzatabiliyorsunuz süreyi.

Yeniliklere devam:

* Motor kapağı (kaput) artık çengelli değil pnömatik sistemle açılıyor. Bagaj kapakları gibi. İstediğiniz yükseklikte durabiliyor.

* Aracı kumanda ile açtıktan sonra kartı takmadan yapabildiğiniz işlemler eskiye göre artırılmış. Örneğin radyoyu açabiliyorsunuz.

* Gündüz kullanım farları eklenmiş durumda araca. Şöyle ki, menüden bu özelliği açarsanız far sensöründen bağımsız olarak araç çalıştığı her durumda far grubunun en dış kısmında parklara benzer bir far yanık oluyor. Gör-görül prensibine uygun bi yaklaşım. Farlar açık hareket etmektense daha kullanışlı ve görüntü de daha şık.

* Tüm Renault araçlara ait kullanım kılavuzlarını ücretsiz indirebileceğiniz bir adres var:
    e-guide.renault.com

Maalesef Türkçe kılavuz henüz yok. Sport Tourer'ın İngilizce kılavuzunu direkt olarak şu adresten indirebilirsiniz (yaklaşık 13MB):
    http://www.e-guide.renault.com/837_3_ENG_K95/ressources/Download/NU837-3_ENG.pdf

Aracı almayı düşünenlere faydasının olacağını düşünüyorum. Şahsen ben bir ürün almadan önce kullanım kılavuzunu bulur ve okurum. Çok faydasını gördüm bugüne kadar.

* 6-ileri vitesin avantajını görmeye başladım araca alıştıkça. Özellikle İstanbul gibi yolların devamlı inişli çıkışlı olduğu yerlerde kısa vites aralıkları daha ekonomik sürüş sağlıyor. Vites değiştirme asistanına riayet ederek yakıt ekonomisi yapmak mümkün. 2005 Megane SW'de geçen ayki ortalama yakıt tüketimim 9 l/100km idi. Bu değer şehir içi. Ortalama hız 25-30 km/h yani. Bunda ise şu anda 10.2. Motorun henüz çok yeni olmasına rağmen değer gayet iyi. Birkaç 1000 km sonra eski SW nin altına inmesini bekliyorum. Boş 1350kg lık bir benzinli bir araç için bunlar makul değerler.

M3C'ye: Ben bunu konforlu bir aile arabası olarak kullandığım için herhangi bir şeyi modifiye etmeyi düşünmüyorum. Ama yorumun bile Renault'un böyle bir araçta spor havayı yakaladığının göstergesi;)

• Ben bu araca tam anlamiyla niyetlendim. Hele ki canlisini görüp inceleyince cok begendim. 105 bg dizel istiyorum ama fiyatlarin biraz düsmesi lazim suan istedigim listede 46.000 küsür görünüyor. en full unu istiyorum ama paketsiz alicam. Kismet olursa tabi. Yorumlarinizi bekliyorum. Alanlar varsa özellikle cok saglikli bilgiler verebilir.
  • aracın yolda gidişi nasıl acaba kullanan arkadaşlar bilgi verebilirmi? virajlarda yalpalama varmı son hız nedir ara hızlanmalar nasıl içeri ses alıyormu tabi birde en önemlisi süspansiyon sertliği. Ben şu anda focus II dizel kullanıyorum focus'u aratırmı diye tereddütlerim var.
  • Vites değiştirme asistanı spor modellerde duyulan bip sesi mi? araçta belli bir devirin üstüne çıkıldığında yada altına düşüldüğünde sizi sesli uyarıyor o mu? gerçi o bip sesi biraz daha polifonik tonda olsa iyi olurmuş, bazen rahatsız edebiliyor, kapatılabiliyor yada istenilen devire göre değiştirilebiliyor sanırım? Ama tabi aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyky

Vites değiştirme asistanı spor modellerde duyulan bip sesi mi? araçta belli bir devirin üstüne çıkıldığında yada altına düşüldüğünde sizi sesli uyarıyor o mu? gerçi o bip sesi biraz daha polifonik tonda olsa iyi olurmuş, bazen rahatsız edebiliyor, kapatılabiliyor yada istenilen devire göre değiştirilebiliyor sanırım? Ama tabi aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum...

megane modellerinde sesli değil de ışık ile uyarı var diye biliyorum
  • dün bayiye uğramıştım bu araçtan vardı. alanları açıkcası kıskanmamak elde değil.çok güzel bir araba.alanlara hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.