Şimdi Ara

Aracımla Almanya Fransa Ve İtalya'yı Gezmek İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
3.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ay izin aldım iş yerimden.
    Biraz paramda var canımda sıkılıyor diyorum bas gaza biraz avrupa turu yap diyorum.
    Ailem veya arkadaşlarımla gitmeyi düşünüyorum arkadaş olursa en fazla 3 kişi oluruz.
    Hem gitmişken güzel bir alışverişte yaparım.
    Yanlız bundan önce hiç arabayla yurtdışına çıkmadım o kadar yol gideceğim.
    Bilgili arkadaşlar yollar hakkında bilgi verirse çok iyi olur.
    Birde ortalama 170-220 arası gitmeyi düşünüyorum yollar bu hızda gitmeye müsaitmi ?

Yolculuk Kararı Verirsem 5 gün içinde çıkmayı düşünüyorum.
    Birde yanıma ortalama kaç euro almam gerekir ?(Mazot İcin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Math. -- 30 Temmuz 2013; 22:06:35 >

• Yurtdışı yolculuğu yapan yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Math.

Yurtdışı yolculuğu yapan yok mu

var... ben bir kere amerikaya bir kere arabistana gittim.. ama kendi arabamla gitmedim.. o yüzden yorum yapamayacağım..

bu arada 5 günde vize pasaport işlemleri nasıl olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 30 Temmuz 2013; 22:12:43 >
  • avensis42 kullanıcısına yanıt
    Amerika Ucak Bileti Gidiş Dönüş Kaca Patladı ?
    Hangi Hava Yolu Şirketi İle Gittiniz ?
  • Malum Temmuz ayı Almanya'nın tatil ayı ve bitmek üzere; birçok gurbetçi yollarda olacak. Onlara takılsan Almanya'ya kadar gidersin zaten. Şaka bir yana içinde Türkiye'nin de oldugu Sygic Avrupa Navigasyonu 70 tl bir adet iPad alıp yüklersen epey yardımcı olur.Hayırlı yolculuklar.
  • quote:

Amerika Ucak Bileti Gidiş Dönüş Kaca Patladı ?
    Hangi Hava Yolu Şirketi İle Gittiniz ?

2004 yılında tam hatırlamıyorum ama 900 dolara türk havayolları ile gittim.. 6 ay kadar kalmıştım dönüş parasını ben vermemiştim..
    abim 14 yıldır dallasta yaşıyor. onun yanına gitmiştim..
    niye sordun ki..

fake falan mı sandın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 30 Temmuz 2013; 22:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakallıyan

Malum Temmuz ayı Almanya'nın tatil ayı ve bitmek üzere; birçok gurbetçi yollarda olacak. Onlara takılsan Almanya'ya kadar gidersin zaten. Şaka bir yana içinde Türkiye'nin de oldugu Sygic Avrupa Navigasyonu 70 tl bir adet iPad alıp yüklersen epey yardımcı olur.Hayırlı yolculuklar.
    Avrupa'nın %60'nı arabayla gezdim ne bilmek istiyorsun ayrıntılı olarak yaz ..
    bu ara o senin vize işlerini ben bilmem ... ben çift vatandaş olduğum için sorun yaşamamıştım pek ..
    zaten bulgaristanda falan sınır kaldı .. almanya hollanda fransa isveç arasında sınır kapısı yok )

neyse sen ne bilmek istiyorsun onu yaz

almanyada hız sınırı yoktu diye biliyorum .. ben 160 ile sağ şeritde gidiyordum ... yanımdan sayamadığım kadar porsche geçmişti ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Juhziz- -- 30 Temmuz 2013; 22:24:56 >

• Biz hanimla gidecektik bayaa arastirdik
    Simdi aklimda kalanlarla yarim yamalak bilgi vermeyeyim. Aracla yurtdisina cikmis kisilerin yazdigi bloglar var onlari oku. Cok faydali oluyorlar. Bu yuzden foruma hic sormamis ol cok guzel anlatim tarzi ne yenilir ne icilir hangi ulkenin adetleri nedir gibi konu hakkinda turkce yazilmis bloglari oku.
  • Benide götür abi yanında
    Yok hayır fake sandığımdan değil
    merak ettim
  • quote:

Yok hayır fake sandığımdan değil
    merak ettim

siz türkiyede mi yaşıyorsunuz.. daha doğrusu bu yolculuğa türkiyeden mi başlayacaksınız.. daha önce ab ye girişiniz var mı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 30 Temmuz 2013; 22:29:53 >
  • -Juhziz- kullanıcısına yanıt
    Almanya ve Fransayı kendimde biliyorum kalmıştım(1 hafta)
    Almanya'Da Hannover e kadar gideceğim bir tanıdık var yanına uğrarım birde fuarlar falan oluyor çok fazla hannover de şimdi varmı yok mu bilmiyorum varsa onlarıda gezerim hem
    Hız olarak zaten tahminen 200 ün altına düşmem yolları begenirsem 250 ye kadar yolu var
    Ben yanıma 12.500 Euro almayı düşünüyorum
    Ortalama yakıt ne kadar tutar yani o yolları bilsem kafamda çıkartırım lakin yolları bilmiyorum siz biliyorsunuz
    benim arac ortalama kaç litre yakar kaç euro yakıt parası tutar ortalama(sadece almanya gidişte)

• A7 var ve butce cikartiyorsun??

Kredi karti diye bisey var.
    Ben yurtdışına çok çıktım gerek iş gereği gerek gezmek için hatta maç izlemek için bile gittim.
    Ab girişim var.
    Vize sıkıntım yok.
    Direk pasaportumu alıp istediğim ab ülkesine 3 ay içinde giriş çıkış yapmak şartıyla gidebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

A7 var ve butce cikartiyorsun??

Kredi karti diye bisey var.

Faiz diye birşey hiç duymadın mı ?
    Kredi kartımı yanıma alacağım tabiki ama zaten param var neden boşuna faiz yiyeyim ki
  • Hocam araba ile almanya ya gitmek için bulgaristan sınırdan geçmek lazım diye biliyorum orada yol ayrımı var
  • Kendi aracimla Istanbul dan Romanyaya gittim gecen sene.
    Istanbulda Turing`e gidip,
    - 1 yillik uluslararasi ehliyet(300tl idi sanirim ilk basvuru)
    - seyahat surenizi kapsayan uluslararasi sigorta (1 haftalik 20 euro ) yaptirmaniz gerekli.

Gececeginiz ulkeler schengen ulkesi olacaksa sorun yok, tek vize ile halledersiniz.
    Ama benim ornegimde soyle bi enayilik olmustu, tek girisli 1 haftalik Romanya vizesi ile Bulgaristan uzerinden gittim, Bulgaristan`i transit gectim sadece vignette denilen bizim hgs gibi etiketlerden aldim 7 euro ya, donuste Romanya cikisi Bulgar kapisinda demesin mi adam senin vize tek giris, gecemezsin!!! Ertesi gun ise gitmem gerek, sinirda kimi arayimda kurtulayim falan derken, bagajdan bi sise AYRAN verdim guc bela gectim.

Bunun disinda Bulgaristan vb ulkeleri gunduz gecmeye calisin. Almanya tarafina dogru otobanlari varmis ama romanyaya bizim E5in 85 yilindan kalma yollarla 14 saatte gittim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

Kendi aracimla Istanbul dan Romanyaya gittim gecen sene.
    Istanbulda Turing`e gidip,
    - 1 yillik uluslararasi ehliyet(300tl idi sanirim ilk basvuru)
    - seyahat surenizi kapsayan uluslararasi sigorta (1 haftalik 20 euro ) yaptirmaniz gerekli.

Gececeginiz ulkeler schengen ulkesi olacaksa sorun yok, tek vize ile halledersiniz.
    Ama benim ornegimde soyle bi enayilik olmustu, tek girisli 1 haftalik Romanya vizesi ile Bulgaristan uzerinden gittim, Bulgaristan`i transit gectim sadece vignette denilen bizim hgs gibi etiketlerden aldim 7 euro ya, donuste Romanya cikisi Bulgar kapisinda demesin mi adam senin vize tek giris, gecemezsin!!! Ertesi gun ise gitmem gerek, sinirda kimi arayimda kurtulayim falan derken, bagajdan bi sise AYRAN verdim guc bela gectim.

Bunun disinda Bulgaristan vb ulkeleri gunduz gecmeye calisin. Almanya tarafina dogru otobanlari varmis ama romanyaya bizim E5in 85 yilindan kalma yollarla 14 saatte gittim.
    10.000 km yol yapsanız, Araç ortalama 10 lt yakıt tüketse, mazotun litresini ortalama 1.5 €'dan alsanız 1500 € yeter mazot için.

• 1. A7 ve benzeri araç kullanan hiçbir tanıdığım 1 ay izin kullanamadı. İşlerinin yoğunluğu fırsat vermedi. Ayrıca hiçbirinde "izin kullanmak" diye bir kavram olmadı. Kendilerine izin verdiler. Yani işlerinden fırsat buldukça gezmeye çalıştılar.
    2. A7 sahibisin ve aracının ne kadar yakacağını buraya soruyorsun.
    3. Kredi kartının toplam borcunu her ay tam olarak ödemezsen faiz denen olay devreye girer. A7 kullanan birinin de kredi kartı borcu olmasına ihtimal vermiyorum. Kredi kartı kullanmasını bilirsen hem kolaylık hem de güvenlik. O kadar nakit taşımanın anlamı yok.
    4. Daha önce yurtdışına defalarca çıkan birinin banka kartı ile herhangi bir bankanın atm'sinden para çekileceğini bilmesi gerekir. O kadar nakit para taşımak anlamsız.

Sorularınıza gelince, Almanya'da araç kullanmak çok rahat, çünkü herkes kurallara tamamen uyuyor.
    Fransa'da da kurallara uyuluyor, ama İtalya trafiği hala berbat. 20 sene önce de berbattı, hala berbat. Otobanları keyiflidir.

• _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    1.6 euro litresi
    1600 euro eder gelirkende fulleriz en yakın yerden malum türkiyede 4.60
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.