Şimdi Ara

BMW F30 320 ied Yakıt Tuketimi Guncel Part 2

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaslar bmw 320 ied yakıt tuketimi ustune bir video cekmiş ve size yardımcı olması için yayınlamıstım
    ilgiliz için tessekur ederim
    ancak genel olarak ınsalların merak ettigi seyleri daha detaylı gostermek için yaptıgım yolcugulugu cektim
    sehir içinde akan trafikte kopruden baglanrak karsıya gectim size genel olarak videom fikir vericektir
    videomda belirtttigim gibi ayrıca sıkısık trafık ve yuksek hızlı kullanım durumundaki yakıt tuketimlerinide cekecegim
    artık bu arac kac yakıyor sorusuna tam cevapları sizle paylasmak istiyorum

anlayısınız için simdiden tesekkurler bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım
    yanlısım varsada simdiden ozur dilerim

https://youtu.be/P1c2ejQy_mU

• Paylaşım için teşekkürler, emeğinize sağlık.
  • ben tesekkur ederim
  • güzel paylaşım.
  • Bende paylaşımınıza ufakta olsa bir katkı da bulunmaya çalışayım.

1. tüketim verisi, Ankara şehir içi trafikte, trafiğin en yoğun olduğu saatler olan sabah ve akşam saatlerinde işe gidiş ve geliş verisidir. Genelde 70 ve altı hızlarda ve belli noktalarda dur kalklar ile ilerleyen trafikte agresif kullanım(sport ağırlıklı, comfort mod (eco kullanım yok) Ani gaz ve fren tepkileri ile kendi adıma maksimum yakıt tüketimini öğrenmek için, müsait olan 3-4 km lik yolda da 160-170 kmlik hız ile.) Tek yön mesafem 25 km.

Not: Depo her zaman aynı benzinlikte doldurulmuş olup, depoları doldururken pompacıya tabanca atınca bırak demediğim için hesaplamalarda +/- %2 lik bir yanılma payı olabilir. (Araç 320i sportline+ 2014 kasım üretim 11.500 km de)
    Depo full dolduktan sonra yapılan mesafe 475 km ve tekrar depo fullendiğinde 43.51 lt lik, 191.01 Tl lik yakıt aldı. Hesaplama neticesinde ort yakıt tüketimi : 9.16 lt çıkmaktadır. Araç bilgisayarında 8.5 yazmaktadır. Km de 40,21 kuruşluk bir meblağ çıkıyor.

2. Tüketim verisi, yine yukarıdaki ile aynı şartlarda ama ş.içi sakin kullanım (eco mod) verisidir.
    Yapılan mesafe 410 km, alınan benzin 33.03 lt ve 145.01 Tl dir. Hesaplama sonucu ort yakıt tüketimi : 8.05 lt çıkıyor. Araç bilgisayarında 7.6 yazmaktadır. Km de 35,33 kuruşluk bir meblağ çıkıyor.

3. Tüketim verisi uzun yolda yapılmıştır. Ankara- Karabük - Ankara arası, ort 120 km hız ile. Genelde comfort modda kullandım. Paylaşacağım verinin içerisindeki son 70 km lik kısım Ankara ş.içi verisi(yoğun olmayan trafik) 4 farklı günde yapılmış mesafedir.
    Yapılan mesafe 471 km, alınan benzin 30.98 lt ve 136,00 Tl dir. Hesaplama sonucu ort yakıt tüketimi : 6.57 lt çıkıyor. Araç bilgisayarında yazan da 6.6 lt idi. Km de 28,84 kuruşluk bir meblağ çıkıyor.

1.veri

2.veri

3.veri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckomando -- 17 Kasım 2015; 15:51:45 >

• Teşekkürler veriler için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dun yaptigim canakkale izmir arasi 390 km lik bir mesafe ortalmam 95 km yakit 5.3 litre ve aldigim benzin 90 tl(390 km yol yaptim)

• istanbul içi 16.000 de arac . bunun 2000 i şehirler arası. su anda 30 km hız ile 9.3 ortalamadıgım.

• Bende yakıtımı her seferinde fulletip fuel log programına girerim.
    Yakıt verimin büyük kısmı trafiksiz şehir içi yada şehir dışı olarak son 3500 km ortalamam,7,76 lt/100 km.
    Maxx 8,44 lt, min da 7,34 lt olarak kullanımım var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenekmen

Merhaba Arkadaslar bmw 320 ied yakıt tuketimi ustune bir video cekmiş ve size yardımcı olması için yayınlamıstım
    ilgiliz için tessekur ederim
    ancak genel olarak ınsalların merak ettigi seyleri daha detaylı gostermek için yaptıgım yolcugulugu cektim
    sehir içinde akan trafikte kopruden baglanrak karsıya gectim size genel olarak videom fikir vericektir
    videomda belirtttigim gibi ayrıca sıkısık trafık ve yuksek hızlı kullanım durumundaki yakıt tuketimlerinide cekecegim
    artık bu arac kac yakıyor sorusuna tam cevapları sizle paylasmak istiyorum

anlayısınız için simdiden tesekkurler bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım
    yanlısım varsada simdiden ozur dilerim

https://youtu.be/P1c2ejQy_mU

arkadaş çevrenizde bmw x1 varsa onuda bekleriz birde c180 kıyası anlatımınız çok güzel tşk ederim

• beypazarı ankara gidiş dönus 200 km..20 km si sehır ıcı ortalamam 5.8 lıtre..ortalama hız 76 km..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.