Şimdi Ara

Bu foruma tam olarak noldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden gırgır şamata eğlence yapılan ve bilgi edinilen bir yerken intihar, asosyallik, yok incellik, yok efendim black pill cart curt noldu anlamıyorum. Konu dışında eskiden Zampara Alper vardı mesela. Sorunlu çocuktu sakal çıkarmaya çalışıyordu falan o bile kendi halinle eğlenebiliyordu. Gerçekten korkuyorum artık Konu dışı'na tıklamaya. Nerede toksik, enerji düşürücü içerik varsa karşıma çıkıyor.

• Hangi zamanlardan bahsediyorsun bilmiyorum ama ben sana şöyle bir gerçekten bahsedeyim. Yaklaşık 13 sene önce veya daha da önce bu forumda Konu Dışı ve Konu Dışı Özel diye ayrım yoktu. Konu Dışı tekti ve insanlar gırgır şamata mizah ve bazen de ciddi konular için konu açardı. Konu Dışı Bölümü forumda o kadar yoğundu ki açtığını 1 konu başlığı 1 dk içinde 2. ve hatta 3. Sayfaya bile düşebilirdi. O kadar büyük bir yoğunluktan bahsediyorum kalabalık bir Whatsapp grubunun içinde gibiydiniz ve konular inanılmaz derecede eğlenceliydi. Bazı efsane üyeler bu zamanlardan çıkmıştır. Forumyn mizah bölümü vardı mesela. Ben mizah için oraya girmez sirekt Konu Dışı bölümüne zıplar her gün 1-2 saatimi burada harcardım. Gülmekten gözlerim yaşarırdı. Tabii o zamanlar forum kültürü var ve DH genel olarak birçok aktif ve kaliteli üyenin toplandığı bir platform. Böyle aktroll troll vs yok. İnsanlar daha samimi. Forum siyaset pisliğine bu kadar batmamış zaten o zamanlar siyaset bölümü de yok, hatta siyaset yasak. Ama siyasi konular açanlar oluyordu tabii. Ülke de siyaset bataklığına böyle batmamış. Güzel zamanlardı. Şimdi forum bambaşka, saçmasapan bir platforma döndü. Hem üyeleriyle hem yapısıyla hem editörleriyle. Forum şu an ve uzun zamandır da ölü.
    quote:

Orijinalden alıntı: MarilynMonHoe

eski aktiflikte azalmis kesinlikle

Eskiden konu dışında düzenli takılan yaş aralığı, sitedeki Eğitim ve Sınavlar bölümünde yer alan genel sohbet ve üniversiteye hazırlık forumlarına kaydı. Şimdi canlılık - troller ve makara yapan gençler bazında - daha çok oralarda. Eskiler ise olgunlaşıp bu bölümü takip etmeyi bıraktılar. Alışkanlıklar süratle değişiyor. Forumlar da bir yandan geriliyor. Burası gene de bayağı aktif. Hiçbir insan - ister moderatör olsun, ister yazılımcı, ister haber içeriği üreticisi, asla bu sitenin altından tek başına kalkamaz.

• eski aktiflikte azalmis kesinlikle
  • Biz burdayız sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MarilynMonHoe

eski aktiflikte azalmis kesinlikle

Eskiden konu dışında düzenli takılan yaş aralığı, sitedeki Eğitim ve Sınavlar bölümünde yer alan genel sohbet ve üniversiteye hazırlık forumlarına kaydı. Şimdi canlılık - troller ve makara yapan gençler bazında - daha çok oralarda. Eskiler ise olgunlaşıp bu bölümü takip etmeyi bıraktılar. Alışkanlıklar süratle değişiyor. Forumlar da bir yandan geriliyor. Burası gene de bayağı aktif. Hiçbir insan - ister moderatör olsun, ister yazılımcı, ister haber içeriği üreticisi, asla bu sitenin altından tek başına kalkamaz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • gsrn94 kullanıcısına yanıt
    Hocam varsa böyle başka o zamanlardan komik hikayeniz ya da ikonik kişiler (Dolarcı Blackankas dışında tabii ) anlatabilir misiniz? Merak ediyorum
  • buralar eskiden güzeldi. 2014 2015 yıllarında sarıyordu cidden. sonra bir anda çöpe bağladı. forum yönetiminin saçma hareketleri, ülke psikolojisi fln..

• 2014 den sonra çöp oldu. O yıllar bırakmıştım sonra sarmadı. Yıllar sonra ilk defa girdim. 4-5 ay önce konu açtım. Ciddi bir konuda, konuyu boş bırakmayan abiler var yine de.

• Aynen öyle kardeşim

• Ciddi bir konu açıldığında veya konunun konusu ciddi ise, o zaman birden bire bazı pek ortalıkta görünmeyen üyeler konuya atılıp meşaj atiyeler... Bu üyeleri diğer konularda göremiyorsunuz, onlara gıymet vermiyeler... Adamdan saymiyeler. Bu üyeler sadece ciddi konulara meşaj yazıyeler...Ben onlara hayalet üyeler diyom...

• dekareme kullanıcısına yanıt
    istemsizce güldüm hocam çok güzel yazmışsınız
  • 10 sene önce konu dışı çılgın bir gırgır merkeziydi. o zaman lise-üni yaşında olan gençler şimdi büyüdüler. aile kuranlar falan konu dışına artık girmiyo. farklı nedenlerle hayatın tokadını yiyenler ise burda dert yanıyolar.

altyapıdan oyuncu gelmiyo yani günümüz gençleri foruma değil daha yeni sosyal medya ortamlarıa gidiyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 8 Kasım 2023; 23:2:47 >
  • Hangi zamanlardan bahsediyorsun bilmiyorum ama ben sana şöyle bir gerçekten bahsedeyim. Yaklaşık 13 sene önce veya daha da önce bu forumda Konu Dışı ve Konu Dışı Özel diye ayrım yoktu. Konu Dışı tekti ve insanlar gırgır şamata mizah ve bazen de ciddi konular için konu açardı. Konu Dışı Bölümü forumda o kadar yoğundu ki açtığını 1 konu başlığı 1 dk içinde 2. ve hatta 3. Sayfaya bile düşebilirdi. O kadar büyük bir yoğunluktan bahsediyorum kalabalık bir Whatsapp grubunun içinde gibiydiniz ve konular inanılmaz derecede eğlenceliydi. Bazı efsane üyeler bu zamanlardan çıkmıştır. Forumyn mizah bölümü vardı mesela. Ben mizah için oraya girmez sirekt Konu Dışı bölümüne zıplar her gün 1-2 saatimi burada harcardım. Gülmekten gözlerim yaşarırdı. Tabii o zamanlar forum kültürü var ve DH genel olarak birçok aktif ve kaliteli üyenin toplandığı bir platform. Böyle aktroll troll vs yok. İnsanlar daha samimi. Forum siyaset pisliğine bu kadar batmamış zaten o zamanlar siyaset bölümü de yok, hatta siyaset yasak. Ama siyasi konular açanlar oluyordu tabii. Ülke de siyaset bataklığına böyle batmamış. Güzel zamanlardı. Şimdi forum bambaşka, saçmasapan bir platforma döndü. Hem üyeleriyle hem yapısıyla hem editörleriyle. Forum şu an ve uzun zamandır da ölü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 9 Kasım 2023; 2:13:45 >

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    quote:

Konu Dışı Bölümü forumda o kadar yoğundu ki açtığını 1 konu başlığı 1 dk içinde 2. ve hatta 3. Sayfaya bile düşebilirdi.

aynen 2010-2011 falan öyleydi. mıknatıs konuları falan açılırdı, işte mesela "kız elde etmenin garanti formülünü buldum" diye konu açıyo bakıyosun kıza mıktatıs takmış sonra kızı mıknatısla çekiyo falan gibi %100 aptalca konular ilkokullu falan diye cevaplar yazardık ama hoşumuza giderdi o salak mizah ortamı.

bide "BİM'den 1 liraya alınabilecek derlemeler" gibi BİM konuları çok açılıyodu. mesela meyve suyu, tuzlu bisküvi, çikolata ve sakız yazmış listeye, bu liste toplam 1 TL tutuyo. bu tarz birsürü BİM listesi paylaşılırdı. forum resmen BİM'e aşıktı

• 01001101 kullanıcısına yanıt

Ben 2006'dan beri forumu takip ederim ama 2008'de Konu Dışı cevherine dadanmıştım. Ondan sonra uzun bir süre müdavimi olmuştum. Mıknatıs konuları efsaneydi.   edwird vardı bol bol serin hikaye yazardı. Çok efsane konuları vardı. Konusuna ayrı konuya atılan yorumlara ayrı gülerdim. Vayyyyynett gibi bir nick'i olan eleman vardı, mesajlarına yarılırdım.   ZEUS__ gerçi siyasi görüşlerimiz pek uyuşmasa da mizah yönünden eğlenceli mesajlar atardı. İsmini cismini unuttuğum epey üye ve konu vardır ama hatırlamıyorum şu anda. Bir tek edwird ve vayynet aklımda kalmış. 2010'da mı ne İnci Sözlük patlaması yaşamıştık. İnci'nin caps akımı bu yıllardan sonra Konu Dışı forumunu etkisş altına almaya başlamıştı. Millet İnci'ye ve İnciciler'e laf ediyordu ama küfürlü bile olsa mizah seviyesi şimdiki neslin mizah seviyesine göre yüksekti. Ben İnci Caps'lerini seviyordum şahsen. Ondan sonra zaten yavaş yavaş forum kan kaybetmeye devam etti. Ulan çok iyiydi o yıllar forum be. Teknik konulardaki kalite, hobilerdeki kaliteler, kasa modifikasyonları, PS3 sticker işleri, Xbox'lardaki 3K'lar, insanlardaki samimiyet, sinema, dizi ve müzik konusundaki içerikler ve paylaşımlar, bilgi paylaşımı filan efsaneydi. Şimdi ortam Discord'lara sosyal medyalara kaymış ama yine de ben böyle bir ortam göremiyorum. Varsa da ben rastlamıyorum. Belki de bu ortamlar çok fazla platformlara bölündüğü için göremiyoruzdur. Forum hepsini aynı potada eritiyordu, belki de sebep buydu. Bilmiyorum.

• eskiden hersey güzeldi sadece tr değil yabancılarda öyle

• daha cyberpunk 2077 olacak dur

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

"Meyan" vardı asıl  

• Real RocknRolla R kullanıcısına yanıt

Meyan'ı ad olarak biliyorum da konu ve mesajlarına denk gelmemiştim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.