Şimdi Ara

Bu zamanda krediyle araç alınır mı faizlerden dolayı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle kendimle ilgili küçük birkaç bilgi vereyim. Şirket sahibiyim o yüzden kredi çekerken araca çıkan oran %80'e kadar çıkabiliyor artı olarak vadesi de 4 seneye kadar yayılabiliyor. (Şirket sahibiyim dedim de zengin sanmayın şahış şirketi, freelance işler yapıyorum)

Araç almak istiyorum çok lazım, zaman ve ulaşım konusunda büyük bir artısı var benim için. Şuan nakit olarak 200k' ya kadar çıkabilirim ama tabi ki bu fiyatlarda araç yok. Sizce kredi hakkımı kullanıp 600-700 bandında bir clio almam mantıklı mı çünkü kredi çekersem aylık 35k'ya kadar taksit ödeyebilirim imkanım var. Yoksa krediye girmek yerine biraz daha dişimi sıkıp dövize vs yatırıp para biriktirmemi mi tavsiye edersiniz? Bu durumda araç parası biriktirmem belki de 1 seneyi geçicek ve hatta biriktirdiğim zaman araç fiyatlarınında uçma ihtimali var. Ne yapsam işin içinden çıkamadım. Tavsiyelerinize açığım ayrıca araba modeli vs öneriniz varsa onu da alırım teşekkürler şimdiden

• 2.el araba almak için kredi çekmek bu faizlerde aşırı mantıksız hemde 4 sene clio için, paranı yatırımlarla değerlendirsen daha mantıklı 2.ele para verilmez biraz daha koy git sıfır al bir sürü kampanya var en azından bankaya faiz ödemezsin

• Çok zaruri ise mecbur yapacak bir şey yok. Bu faizler zank diye düşmez, düşecek diye oturup da aylarca bekleyip hüsran olması da var sonuçta. Ama arkadaşında dediği gibi ikinci el için tonla faize girmektense sıfıra gözü karartman daha mantıklı olur.

• yatırım tavsiyesi istemek gibi olmuş.

dolar artınca zaten araç fiyatı da artacak.

sizin arabaya ihtiyacınız var.

kredi ile alın geçin. Hem de: 1 nisan dan önce. acilen.

• Araçtan sağlayacağoınız kazanç ve fayda, ödeyeceğiniz bedele değiyorsa alınır. bunun muhasebesini yapabilecek tek kişi de sizsiniz.

• Bu kredi faiz oranları ile alınmaz.

• Bahsettiğiniz türden bir 2. el araç aylık 20K bandında kiralanabilir (kurumsal firmalardan)

Böylece hem peşinatı hem kalan 15K ları birikterekek değerlendirebilirsiniz. Muhtemelen 4 yıl sonunda 2. el clioyu sattığınızda kalacak para kadar biriktirmiş olursunuz hem de sermayeniz sizde kalmış olur.

Daha ucuza modeller de var. egea, 301 vs

https://turent.com.tr/araclar/?orderby=price&condition=Used&make=&min_price=&max_price=&transmission=&fuel_type=&s=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 25 Mart 2024; 10:33:1 >

• fabrizo kullanıcısına yanıt

Sıfır almak imkansız şuan bütçemde

• şuan almam,acil işim olursa araç kiralarım,ya da 350-450 arası modeli yüksek a segment alır yola devam ederim,en azından tarihi eserle uğraşmam

• UltimateRs U kullanıcısına yanıt

Mesela ne var hocam 350-400 modeli yüksek A segment dediğiniz?

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Fiyatlar uygun da kilometre düşük sanırım

• Ciri kullanıcısına yanıt

hyundai atos-i10

kia picanto

suziki alto gibi otomobiller,en azından modeli yeni olur, tabii tercih meselesi model yılı düşürüp başka şeylerde bakılabilir ama ben şahsen düşürmem,yeni yenidir kafasındayım

• Alacağınız evin, arabanın 1/3ü borçlanma üzerine olsun benden tavsiye. Diğer türlü yüksek faizli ve enflasyonun olduğu bir ekonomide elinizdeki paranın 2 katını borçlanmak çok mantıksız. İhtiyacınızı kiralama yoluyla çözmelisiniz.

• İhtiyaç varsa alınır. Böyle bir soru dahi sorulmaz. Belli ki ihtiyaç yok böyle bir soru sorulmuş. Araba alacak adam bir dk durmaz çeker 3 ayrı kredi arabasını alır.
    Bence almayın alacak olsanız konu açmazdınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.