Şimdi Ara

Hardiskte bad sektör sorunu - İlginç bir problem.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Hard diskimde bad sektör var. Ama işin ilginç olanı bir ay içinde bu 3. hardiskim. Ve 3 harddiskte %13-%14 aralığında bozuluyor. Bunu Win7'nin Hard Disk denetleme aracından yaparak anlıyorum. Bilgisayar bir anda donuyor. Hiçbir şey yapamıyorum. Ancak bilgisayarın fişini çekerek makineyi kapatabiliyorum. Fikri olan var mı bu konuda. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• 1 ay içinde 3 harddisk bozulduysa büyük ihtimalle güç kaynağı bozulmuş olma ihtimali yüksek. bildiğim kadarıyla genelde elektirkteki denegesizliklerden badsector oluşur.
  • kaliteli bir psu almanı öneririrm dostum. Olayı ucuz etin yahnisi şeklinde düşünmen iyi olur. Bir tane Al kaliteli al. ucuz alıp 2 sene kullanacağına, para varsa iyisini al 5 sene kullan derim. psu'dan çekmiş biri olarak
  • Merhaba,

Öncelik olarak üst mesaj da yazan arkadaşlara katılıyorum, ilk olarak kaliteli verimliliği yüksek bir power supply alman sistemin sağlığı açısından en doğru adım olacaktır.

Ek olarak benim önerim, sisteminiz de bir UPS kullanmanızdan yanadır. UPS elektirik kesintileri, ani voltaj dalgalanmaları gibi etkenlerden sisteminizi korur.
  • Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Yarın psu'yu değiştirecem. Ama olan benim hard disklere oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.