Şimdi Ara

Honda Civic kronik problemleri ve kullanıcı memnuniyetsizlikleri...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
3
Favori
22.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Not: Belki 20 sayfa konu (300 400 konu) okuyarak yaptığım Honda Civic kullanıcı araştırması sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Tek tük bireysel problemleri değil, bir çok kullanıcının ortak problemlerini yazmaktayım. Kullanıcılara ait linkleri direk olarak vermekteyim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Önemli Not: Linkleri görmek için linke tıkladıktan sonra adres çubuğunda t-eamhondaturkey yazan kısımda t ile e arasındaki çizgiyi kaldırmanız gerekmekte.

1. Frenlerdeki kronik ses, titreme – şişme yamulma problemi
    Kullanıcılar bu problem için araçların geri çağırılması gerektiğini düşünüyorlar. Garantiden diskleri balataları değişenlerde problem devam ediyor.
    Örnek konular:
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/fren_sisteminde_uretim_hatasi-t12767.0.html
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/2008_civic_frenlerine_cozum_yolu_bulan_varmi-t26709.0.html

2. Boya kalitesindeki problemler
    Aracın boya kalitesindeki problemler, boyanın çabuk kalkması ve atması bir çok kullanıcının dile getirdiği bir problem
    Örnek konu:
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/boya_kalitesindeki_facia-t17476.0.html

3. Direksiyon – ses problemi
    Ön tepe rulmanları kaynaklı ses problemi bir çok kullanıcı tarafından dile getirilen kronik bir problem. Garantiden değiştiriliyor.
    Örnek konu:
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/direksiyondan_gel_ses-t22397.0.html

4. Sunroof çökme problemi
    Sunroof’ta meydana gelen çökmeler, hatta bunun tavanın yapısını bozması aracın kronik bir sorunu olarak gösteriliyor, üretim hatası deniyor. Honda Türkiye bunu problem olarak kabul etmiyormuş.

Örnek konu:
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/sunroof_ta_cokme-t27692.0.html

5. Şehir içi yakıt tüketiminin fazlalığı
    Şehir dışında kullanıcılar gayet memnun, araç 5 litre civarı yakıyor. Zaten şehir dışı çok tüketen araçta kalmadı günümüzde. Ancak özellikle şehir içinde memnuniyetsizlik söz konusu. 9-10 litre gibi tüketimler görülüyor. Hatta İstanbul trafiğinde 12-13 litre görenler de mevcut.

Örnek bir konu:http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/2008_elegance_yakiti-t20502.0.html

Yukarıdaki, konuda semperfi nikli arkadaşın yazdığı çok iyi değerler bir önceki kasaya ait,
    Bu duruma dikkat çeken bir konuyuda açmıştım hatırlarsınız. Bir önceki kasaya göre tüketimi artmıştı aracın.

6. İzolasyon / uğultu / lastik / yol sesi – İç mekandaki sesler
    İzolasyon konusundaki şikayetler sık olarak görülüyor…
    Lastik sesi başta olmak üzere, yüksek süratlerdeki sesler, yanı sıra aracın içinden
    gelen sesler de şikayet konusu oluyor. Motor ısınmadan gelen tıkırtı sesleri de dile getiriliyor.

Örnek iki konu
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/ugultu_ve_lastik_sesi-t25332.0.html

http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/civic_ses_sistemi_ve_yol_sesi-t22903.0.html

7. İç mekan plastik kalitesi ve işçilik problemleri:

Kullanıcıları tarafından iç mekandaki plastik kalitesi vasat bulunuyor ve yeni araçlarda dahi zaman zaman problemler görülebiliyor. Tıkırtı konusunda da oldukça rahatsız olanlar mevcut.
    Örnek konu:
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/civic_in_iyi_sandigim_plastik_kalitesi-t25363.0.html

8. Akünün zayıflığı
    Akünün çeşitli durumlarda çabuk bitmesi belirtiliyor
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/araclarin_akusunun_zayif_olduguna_katiliyormusunuz-t21471.0.html

9. Fren Mesafesi
    Rakiplerine göre 3-4 metre sonra durması kullanıcılar içinde bir olumsuzluk ve eksiklik olarak dile getiriliyor.
    Konusu;
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/yeni_civicte_fren_mesafesi_problemi-t5164.0.html

10. Diğer gözüme çarpan memnuniyetsizlikler

Euro Ncap’tan alınan 4 yıldız
    Ses sisteminin hoparlör kalitesi.
    Amortisörlerin yumuşaklığı
    Tek bakımların (10-30-50. vs..) fuzuli olması
    Soğutmalı torpido ve bagaj açma düğmesi olmaması
    Yol bilgisayarının basit olması
    Servislerin ilgi ve alakalarının daha iyi olabileceği düşüncesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 4 Ağustos 2009; 15:20:30 >

• Sil bastan diyon yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Blue

Sil bastan diyon yani
    Valla hocam artık böyle yazdığım uzun mesajları kopyalıyorum ne olur olmaz Öteki konuda bir iki kişi konuyla alakasız birbirine girdi küfürler havada uçuştu, olan yine benim konuya oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainboww

Sil bastan diyon yani

Adam pes etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72878BAA5

quote:

Sil bastan diyon yani

Adam pes etmiyor

Alıntıları Göster
    Eğer bu yazdıkların doğru ise Civic i çöpe atsak yeridir. eğer bu kadar problem varsa ben kendi aracımı sevmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superxp -- 4 Ağustos 2009; 15:07:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72878BAA5

quote:

Sil bastan diyon yani

Adam pes etmiyor

Alıntıları Göster
    Hiç yakıştımı Hondaya,VW gibi Preminyon olmaya çalış hem VW kadar para iste hemde bukadar negatif olumsuzluk yaşat,olacak işmi bu ? demekki VW işkembeden para istemiyormuş

şaka bir kenara bu gerçekçi konuyu bu forum kaldırmaz benden söylemesi

linlklerde çalışmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: forbest
    linlklerde çalışmıyor...

Linkleri görmek için t-eamhondaturkey yazan kısımda t ile e arasındaki çizgiyi kaldırmanız gerekmekte
  • quote:

Orijinalden alıntı: 911GT3

quote:

linlklerde çalışmıyor...

Linkleri görmek için t-eamhondaturkey yazan kısımda t ile e arasındaki çizgiyi kaldırmanız gerekmekte

yok daha neler,hazıra konmak varken niye uğraştırıyorsun beni ve diğer üyeleri
  • quote:

quote:

quote:

linlklerde çalışmıyor...

Alıntıları Göster
    Çünkü adresi direk olarak yazamıyorum, o kısmı ****** olarak çıkıyor da ondan

• quote:

quote:

quote:

linlklerde çalışmıyor...

Alıntıları Göster
    valla bunları okuduktan sonra kendi
    aracıma daha bi hevesle binom civic adıvar başka bişisi yok.
    ama unutmamak gerekir ki adamalar aracı biz türkler için üretmedi
    yani tangır tungur yollar da ancak biz r 12 torosla memnun kalırız
    bunuda unutmamak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax_366

valla bunları okuduktan sonra kendi
    aracıma daha bi hevesle binom civic adıvar başka bişisi yok.
    ama unutmamak gerekir ki adamalar aracı biz türkler için üretmedi
    yani tangır tungur yollar da ancak biz r 12 torosla memnun kalırız
    bunuda unutmamak gerek.

Alıntıları Göster
    Niye böyle bir konu açtınız ki şimdi?
    Bu Civic'e karşı önyargınızdan mı kaynaklanıyor?
    Civic'iniz var da şikayetçi misiniz?
    Diğer arabalar içinde bu tip araştırmalar yapıp bizlerle paylaşacak mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 4 Ağustos 2009; 18:46:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: medonk

Niye böyle bir konu açtınız ki şimdi?
    Bu Civic'e karşı önyargınızdan mı kaynaklanıyor?
    Civic'iniz var da şikayetçi misiniz?
    Diğer arabalar içinde bu tip araştırmalar yapıp bizlerle paylaşacak mısınız?

Alıntıları Göster
    Bu ilk bastaki fren diski problemini arkadasımda yasadı 08 model aracında. Garantiyede sokmadılar. Ve 2 milyarı gecık para istemişlerdi sadece 2 diske.

Ve aracın bagzı yerlerındekı parcalar cok narin ve çıt kırıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Bu ilk bastaki fren diski problemini arkadasımda yasadı 08 model aracında. Garantiyede sokmadılar. Ve 2 milyarı gecık para istemişlerdi sadece 2 diske.

Alıntıları Göster
    bu topiği takiğ etmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idemo -- 4 Ağustos 2009; 19:08:15 >
  • quote:

Ben genellikle garantiden değiştirildiği için öyle yazmıştım. Bir kısmı diskleri garantiden değiştirmiş, balataların parasını kendi vermiş. Ancak değişimlerde bile sorun çözülmediğini okudum. Üretim hatası olduğu belirtiliyor.
  • quote:

quote:

Ben genellikle garantiden değiştirildiği için öyle yazmıştım. Bir kısmı diskleri garantiden değiştirmiş, balataların parasını kendi vermiş. Ancak değişimlerde bile sorun çözülmediğini okudum. Üretim hatası olduğu belirtiliyor.

Alıntıları Göster
    Şehir içi çok yakıyormuş gerçekten.Ben 9-9.5 lt/100 km tüketiyorum.

Ben Civic'e bakmıştım bir aralar,bagaj olayı en büyük eksi idi benim için.

Yalıtımdaki sorunları da gözümle gördüm.Diğerlerini bilmem.

• lastik gürültüsünden çok şikayetçiyim. araç bozuk yolda ilerleyince uğultudan çekilmez hal alıyor.

ÇÖZÜM: bozuk yollarda en az 4500 devirde kullanın ki motor sesi bu eksikliği görmezden gelmenizi sağlasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patch

lastik gürültüsünden çok şikayetçiyim. araç bozuk yolda ilerleyince uğultudan çekilmez hal alıyor.

ÇÖZÜM: bozuk yollarda en az 4500 devirde kullanın ki motor sesi bu eksikliği görmezden gelmenizi sağlasın

Bu sefer de benzin göstergesini görmemeniz gerekebilir
  • Motor ustası olan akrabamın 2007 model yeni civic'ini uzun süredir kullanırım. Araç 2007 den beri bizde ve şu sıralarda 70 bin km ye geldi. Kendisinin de, benim de gördüğüm sorunlardan yazdıklarınızla örtüşenler var. Örneğin;

quote:

1. Frenlerdeki kronik ses, titreme � şişme yamulma problemi

Akrabamın aracında da diskler defalarca değişti. İlk değişim garantiden yapıldı fakat sonrasında problem çıkarıldı. Frenler sık sık ses de yapıyor.

quote:

Aracın boya kalitesindeki problemler, boyanın çabuk kalkması ve atması bir çok kullanıcının dile getirdiği bir problem

Akrabamın aracında da özellikle de parçaların kenar kısımlarında boya atmaları oldu. Aracın rengi siyah. Belki bu yüzden fazla dikkatimizi çekti. Örneğin motorda çok az çalışılmıştır ama LPG montajında bile ustanın üstüne eğildiği sağ çamurluğun sivri kenarının boyası pul pul attı. Kapı kenarlarında da neredeyse tüm kapılarda atmalar var. Kaputla çamurluğun birleştiği çamurluğun sivri kenarına elinizdeki bir bezi hızla sürterek deneseniz boyanın attığını, alttan beyaz astarın çıktığını hemen görüyorsunuz. Boya kalitesi bence yetersiz.

quote:

3. Direksiyon � ses problemi
    Ön tepe rulmanları kaynaklı ses problemi bir çok kullanıcı tarafından dile getirilen kronik bir problem. Garantiden değiştiriliyor.
    Örnek konu:
    http://www.t-eamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/direksiyondan_gel_ses-t22397.0.html

Tepe rulmanı sesi bizde de geldi. Ama kendi ford c-max'imde de benzer sesler var. Her ne kadar c-max'de bu sorun 130bin km de başlamış olsa da...

quote:

Çok şükür sunroofla ilgilli problem yaşamadık ama işlevi kısıtlı bir sunroofu var. Alman araçlarındaki sunrooflar daha fonksiyonel.

Alıntı:
    Şehir dışında kullanıcılar gayet memnun, araç 5 litre civarı yakıyor. Zaten şehir dışı çok tüketen araçta kalmadı günümüzde. Ancak özellikle şehir içinde memnuniyetsizlik söz konusu. 9-10 litre gibi tüketimler görülüyor. Hatta İstanbul trafiğinde 12-13 litre görenler de mevcut.

Yakıt konusunda biz de şikayetçiydik ve LPG taktırdık. Şehirdışında uzun dişli oranları ile az yakıt tüketse de şehiriçinde otomatik vites hem çok hantal, hem de müsrif.

Alıntı:
    6. İzolasyon / uğultu / lastik / yol sesi � İç mekandaki sesler
    İzolasyon konusundaki şikayetler sık olarak görülüyor�
    Lastik sesi başta olmak üzere, yüksek süratlerdeki sesler, yanı sıra aracın içinden
    gelen sesler de şikayet konusu oluyor. Motor ısınmadan gelen tıkırtı sesleri de dile getiriliyor.

Özellikle yol ve lastik sesi yoğun. Ama bu sınıfta genel sorun bu.

quote:

Kullanıcıları tarafından iç mekandaki plastik kalitesi vasat bulunuyor ve yeni araçlarda dahi zaman zaman problemler görülebiliyor. Tıkırtı konusunda da oldukça rahatsız olanlar mevcut.

Malzeme kalitesini ben de beğenmiyorum ama fordlarla kıyaslayınca c segmenti için normal karşılıyorum. Zira benzer tıkırtılar focuslarda da var.

quote:

8. Akünün zayıflığı

İşte bizi illallah ettiren en büyük sorun. Araca 45 amperlik çok zayıf bir akü takılmış. Kontak kapalıyken bir saat cd dinleseniz araç marşta zorlanıyor. Akrabam paranoyak oldu bu yüzden. Defalarca teybi kontrol ediyor. Araç tam şarja geçmeden sis farlarını bile açamıyor. Olur da sis farını veya farları açık unutmuşsanız 2 saat sonra kapıları dahi açacak kadar şarj kalmıyor... Araç defalarca akü bitip marş almadığı için takviye edildi. Maliyet düşürülecekse bence bu aküden yapılmamalı...

quote:

9. Fren Mesafesi
    Rakiplerine göre 3-4 metre sonra durması kullanıcılar içinde bir olumsuzluk ve eksiklik olarak dile getiriliyor.

Japondur, ABS erken devreye girer deyip geçiştiriyoruz... Benzer şartlarda diğer birçok c segmenti araçla ABS hiç devreye girmeden kısa mesafede dururken civic'de diğer japonlarda da gözlemlediğim şekilde ABS erken devreye giriyor ve fren mesafesi uzuyor. Ben japonların almanların gerisinde kaldığı bu durumu japonların BOSCH ABS beyni yerine kendi üretimleri düşük maliyetli beyinler kullanmalarıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

quote:

Euro Ncap�tan alınan 4 yıldız

-Ses sisteminin hoparlör kalitesi biraz düşük. Katılıyorum.
    -Amortisör sorunu yaşadık. Garantiden değiştirildi...
    -Normalde 20 bin km de bir bakıma giren araç fuzuli iki bakım arası 10 bin bakımına sokuluyor. Ben bunu 6 yıl garantinin finansmanı şeklinde yorumluyorum.
    -Japonlar soğutmalı torpido ve bagaj üzeri açma düğmesi gibi ayrıntıları atlıyorlar maalesef...

Bunlar benim aracı kullandığım sürede ve sahibi olan akrabamın karşılaştığı sorunlar.

Ancak hala bunların c segmenti bir araç için normal karşılanabileceğini düşünüyorum. Zira focus için de benzer ama ayrıntılarda farklılaşan bir liste çıkarabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 5 Ağustos 2009; 2:04:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Motor ustası olan akrabamın 2007 model yeni civic'ini uzun süredir kullanırım. Araç 2007 den beri bizde ve şu sıralarda 70 bin km ye geldi. Kendisinin de, benim de gördüğüm sorunlardan yazdıklarınızla örtüşenler var. Örneğin;

quote:

1. Frenlerdeki kronik ses, titreme � şişme yamulma problemi

Akrabamın aracında da diskler defalarca değişti. İlk değişim garantiden yapıldı fakat sonrasında problem çıkarıldı. Frenler sık sık ses de yapıyor.

quote:

Akrabamın aracında da özellikle de parçaların kenar kısımlarında boya atmaları oldu. Aracın rengi siyah. Belki bu yüzden fazla dikkatimizi çekti. Örneğin motorda çok az çalışılmıştır ama LPG montajında bile ustanın üstüne eğildiği sağ çamurluğun sivri kenarının boyası pul pul attı. Kapı kenarlarında da neredeyse tüm kapılarda atmalar var. Kaputla çamurluğun birleştiği çamurluğun sivri kenarına elinizdeki bir bezi hızla sürterek deneseniz boyanın attığını, alttan beyaz astarın çıktığını hemen görüyorsunuz. Boya kalitesi bence yetersiz.

quote:

3. Direksiyon � ses problemi
    Örnek konu:

Tepe rulmanı sesi bizde de geldi. Ama kendi ford c-max'imde de benzer sesler var. Her ne kadar c-max'de bu sorun 130bin km de başlamış olsa da...

quote:

Çok şükür sunroofla ilgilli problem yaşamadık ama işlevi kısıtlı bir sunroofu var. Alman araçlarındaki sunrooflar daha fonksiyonel.

Alıntı:

Yakıt konusunda biz de şikayetçiydik ve LPG taktırdık. Şehirdışında uzun dişli oranları ile az yakıt tüketse de şehiriçinde otomatik vites hem çok hantal, hem de müsrif.

Alıntı:
    6. İzolasyon / uğultu / lastik / yol sesi � İç mekandaki sesler
    İzolasyon konusundaki şikayetler sık olarak görülüyor�

Özellikle yol ve lastik sesi yoğun. Ama bu sınıfta genel sorun bu.

quote:

Malzeme kalitesini ben de beğenmiyorum ama fordlarla kıyaslayınca c segmenti için normal karşılıyorum. Zira benzer tıkırtılar focuslarda da var.

quote:

8. Akünün zayıflığı

İşte bizi illallah ettiren en büyük sorun. Araca 45 amperlik çok zayıf bir akü takılmış. Kontak kapalıyken bir saat cd dinleseniz araç marşta zorlanıyor. Akrabam paranoyak oldu bu yüzden. Defalarca teybi kontrol ediyor. Araç tam şarja geçmeden sis farlarını bile açamıyor. Olur da sis farını veya farları açık unutmuşsanız 2 saat sonra kapıları dahi açacak kadar şarj kalmıyor... Araç defalarca akü bitip marş almadığı için takviye edildi. Maliyet düşürülecekse bence bu aküden yapılmamalı...

quote:

9. Fren Mesafesi

Japondur, ABS erken devreye girer deyip geçiştiriyoruz... Benzer şartlarda diğer birçok c segmenti araçla ABS hiç devreye girmeden kısa mesafede dururken civic'de diğer japonlarda da gözlemlediğim şekilde ABS erken devreye giriyor ve fren mesafesi uzuyor. Ben japonların almanların gerisinde kaldığı bu durumu japonların BOSCH ABS beyni yerine kendi üretimleri düşük maliyetli beyinler kullanmalarıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

quote:

Euro Ncap�tan alınan 4 yıldız

-Ses sisteminin hoparlör kalitesi biraz düşük. Katılıyorum.
    -Amortisör sorunu yaşadık. Garantiden değiştirildi...
    -Normalde 20 bin km de bir bakıma giren araç fuzuli iki bakım arası 10 bin bakımına sokuluyor. Ben bunu 6 yıl garantinin finansmanı şeklinde yorumluyorum.
    -Japonlar soğutmalı torpido ve bagaj üzeri açma düğmesi gibi ayrıntıları atlıyorlar maalesef...

Bunlar benim aracı kullandığım sürede ve sahibi olan akrabamın karşılaştığı sorunlar.

Ancak hala bunların c segmenti bir araç için normal karşılanabileceğini düşünüyorum. Zira focus için de benzer ama ayrıntılarda farklılaşan bir liste çıkarabilirim.
    12 ay ve 31000 km boyunca kullandım/kullanıyorum...

8. madde dışında ne bir şikayetim oldu, neden olan birisiyle tanıştım...

• quote:

Orijinalden alıntı: alikum

12 ay ve 31000 km boyunca kullandım/kullanıyorum...

8. madde dışında ne bir şikayetim oldu, neden olan birisiyle tanıştım...

Alıntıları Göster
    ne çok memnun olmayan varmış???
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.