Şimdi Ara

Kaybolan Araba Anahtarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımın anahtarını kaybettim. İkinci anahtarı kullanıyorum şu anda. Kasko poliçesinde, 2.500 TL ye kadar kayıp anahtar klozu var. Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekir? Kaybolan anahtarın aracıma erişimini tamamen engellemek mümkün mü?
    Ek bilgi: aracım Suzuki swift 2016 model. Anahtar sustalı değil, eski tip anahtarlardan.

• Bu durumda Kilit sistemi değiştirilebilir.

Buda kontak, kapılar ve bir de bagaj dahil tüm kilit ve anahtarların değiştirilmesi anlamına geliyor.

Araci bilmiyorum heralde imo vardir.

Sadece Arac beynindeki İmo dan eski anahtarı silmeyi de sanirim yapıyorlar bu şekilde araci calistiramaz ama metal anahtar ile araç içine girebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 21 Kasım 2021; 1:38:15 >
  • Yedeği yoksa alternatif çözüm yetkili bayisine gitmen oradan yardımcı olunuyor.

Yedeği olsaydı iyi bir anahtarcıya bir tane daga yaptırabilirsin derdim.

• bamorex kullanıcısına yanıt

Yedeğinden yeni anahtar yapınca kaybolan anahtar otomatik olarak iptal mi oluyor?

• Kaskoya başvurursanız komple kilit sistemi değişir 2500 tl üstünü ödersiniz. Bende bir kaç defa kaybettim hiç komple değiştirmedim yedek çıkardım kullandım.
  • bamorex kullanıcısına yanıt
    Yedeği var. Zaten şu anda yedeği kullanıyorum.
  • m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis kilit değiştirmeden yeni anahtar çıkarmaz mı?
  • kartal1492 K kullanıcısına yanıt
    kendiniz ödeme yaparsanız çıkartırlar
  • Kaybolan anahtarı engellemek için kilit sistemini değiştirmek gerekir o da çok masraf olur. Naçizane tavsiyem yedek anahtardan yeni bir kopya çıkartmak olurdu. O durumda herhangi bir ücret ödemezsiniz.
  • Yetkili servise gidin eski anahtarı beyinden silip yenisini getirtirler ama yeninin gelmesi biraz zaman alır ve hasar kaydı işlenmez ama kasko indiriminden yararlanamazsınız
  • Eğer anahtarı ele geçiren kişinin aracı bulma ihtimali varsa tüm sistem yenilenir, yoksa (şehirdışı seyahatte kaybetme, denize düşürme vs.) yedek anahtar yapılır, yeni yapılan anahtar beyine tanımlandığından kayıp anahtar bulunursa mekanik işlemleri yapar (anahtarla kapı- bagaj açma) fakat şifreli işlemleri (motor çalıştırma, kumandadan kapı açma) yapmaz.

Her iki durumda da yetkili servise gidip beyan dilekçesi vereceksiniz, onlar kasko şirketi ile prosedürü halledecek ve işlemi yapacak.
  • servise gidip bilgi alın sizi yönlendireceklerdir.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Orjinal Anahtarların üzerinde fabrika üretim seri numarası vardır.

Yedek anahtardaki numarayı fabrikaya gönderirler ve yenisini o koda göre üretip gönderirler size

Siz servise bir miktar para ödersiniz ama ne kadar tutar bilemem.

Yedek anahtarınızı kullanmaya devam edersiniz sıkıntı olmaz.

• sigortam.net
    Araba Anahtarının Çalınması ve Kaybolması Durumları
    https://www.sigortam.net/araba-anahtarinin-kaybolmasi
  • Beavis34 kullanıcısına yanıt

"hasar kaydı işlenmez ama kasko indiriminden yararlanamazsınız" Bu ne demek anlamadım? Kasko da belirli bir limite kadar Anahtar bedeli var, bunu kullanırsanız kasko bozulmuyor tıpkı "Cam" değiştirme gibi, neden kasko indiriminden yararlanmayasınız?

• Servisten fiyat bilgisi geldi. İşçilik dahil 3.600 TL. Eski tip, tekli anahtar için çok yüksek bir fiyat sanki.
  • tefennili kullanıcısına yanıt

kaskoda her şeyin limiti var da hasarsızlığı bozan var bozmayan var. çekici hizmeti poliçede belirtildiği kadar yılda 1 veya 2 kez ücretsiz, cam değişimi 1 kere ücretsiz ama anahtar bu şekilde değil, hasarsızlığı bozan bir durum.

eski patronun aracı çalınmıştı, aracı bulduk ama anahtarı yoktu. kaskodan sadece 1 adet anahtar yaptırıldı. eski anahtar beyinden silindi. bmw 525 xD

üstündeki manuel anahtarla kapılar açılabilir ama çalıştırılamaz bu şekilde

Sadece anahtar mı kopyalanacak yoksa kilit sistemine de bir işlem yapılacak mı?
  • UmutBG U kullanıcısına yanıt
    Yalnızca anahtar kopyalanacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.