Şimdi Ara

Sağdan Direksiyonlu BMW 320D --Müthiş bir keyif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngiltere de eğitime gitmiştim. dönüşte 320d e90 kasa aldım.. sağdan direksiyon olduğu için önce çok tereddütüm vardı ama bu zamanla geçti.. öncelikle kullanımdan başlaım ,zannedildiği gibi zor değil.. ha şoförlüğünüze güvenmiyorsanız diyecek bir şeyim yok ama az biraz kendinize güveniniz varsa inanılmaz bir deneyim..

trafikte bir bakan dönüp bir daha bakıyor.. gecenlerde polis cevirmesine girdim antalya da .. evrakları verdim, gümrük giriş çıkışını kontrol ediyorlar.. öğrendiğim kadarıyla 3 ay da cezası varmış..yani 3 ay daha binip cezasını ödeyebiliyorsunuz..250 dolarmıs.. sürem dolduğnda gümrükten çıkarcam başka bir arkadasa ingiltere de satış yapıp tekrar içeri gircem.. biraz meşakkatli gibi görünse de bu fiyata bu zevke değer diyorum

özellikle gürcistan yada bulgarstan almadım,sağdan direksiyonlu kullanmanın keyfi başka oluyo.. kendinizi sağa yaslayıp devam ediyorusunuz.. çok şeritli yolda ise en sola geçip çizgileri baz alıp kullanıyorsunuz..

birçoğunuz ayıplayacak ama en güzel özelliği ,özürlü otoparkına sorunsuz koymanız.. ingiliz ruhsatınız özürlü belgesi diye park görevlilerine ikna etmek..

ve etrafınızkdaki almanyadan mı geldin,kıbrıstan mı geldin ,abi nerelisin sorularına alışıyosunuz.. bir şekilde insanlarda merak uyandırıyorsunuz..

• Sollama da napiyorsunuz ?

Ya hak diyerek mı çıkıyorsunuz ??

Özürlü degil engelli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 10 Mayıs 2015; 13:14:54 >
  • Sen kimi kandırıyorsun delikanlı,özürlü otoparkı...

Bazen Büyük Britanya'ya gitmek de yetmiyor demek ki..
  • Keske gelmeseydin oralardan zahmet edip de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Sen kimi kandırıyorsun delikanlı,özürlü otoparkı...

Bazen Büyük Britanya'ya gitmek de yetmiyor demek ki..
    Sağdan direksiyonlu bir araçla sollamayı nasıl yapıyorsunuz Türkiye'de ? Bunu bende hep merak etmişimdir gerçekten.
  • quote:

birçoğunuz ayıplayacak ama en güzel özelliği ,özürlü otoparkına sorunsuz koymanız.. ingiliz ruhsatınız özürlü belgesi diye park görevlilerine ikna etmek..

İnsanligi da sol koltukta biraktiniz galiba? Tekerlekli sandalyeye mahkum birisi gelip otoparkin en ucuna sizin yuzunuzden birakinca hic mi vicdaniniz sizlamayacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberk23

quote:

İnsanligi da sol koltukta biraktiniz galiba? Tekerlekli sandalyeye mahkum birisi gelip otoparkin en ucuna sizin yuzunuzden birakinca hic mi vicdaniniz sizlamayacak?
    daha güzel bir keyif direksiyonu arka sağ yolcu bölümünde olan direksiyon . Fantazide sınır yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberk23

quote:

Soldan direksiyonlu araçların standart belirlendiği bir ülkede, sağdan direksiyonlu bir aracı keyifli bulmak, onunla hava atmayı ve park görevlisine ingiliz ruhsatını gösterip engelli parkına koymayı maharet sanmak...

İnsanların engeli dışardan görünür olmak zorunda değil ki...

Belki göremiyoruz ama bu arkadaşta o park yerine aracını park etmeyi hak ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 10 Mayıs 2015; 14:01:55 >

• Türkçe bilmeyen biri İngiltere'ye gitmiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Türkçe bilmeyen biri İngiltere'ye gitmiş...

at yalanı, öpeyim inananı..

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Soldan direksiyonlu araçların standart belirlendiği bir ülkede, sağdan direksiyonlu bir aracı keyifli bulmak, onunla hava atmayı ve park görevlisine ingiliz ruhsatını gösterip engelli parkına koymayı maharet sanmak...

Belki göremiyoruz ama bu arkadaşta o park yerine aracını park etmeyi hak ediyor.

Çok ince,ama anlayana. Güzel yorum
  • Eğitime gidip beyni orada bırakıp gelme örneği bu arkadaş.
  • Sağdan direksiyonlu araçla sollama yapmak sorun değildir. Forumda abartılır hepsi bu.

Bizim yollarda da soldan direksiyonlu araçlarımızla sollama yerine bazen sağlama yapılıyor. O nasıl sorun olmuyorsa, sağdan direksiyonla da sollama rahatça yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Harika bi yorum cidden anlayana..
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Sağdan direksiyonlu araçla sollama yapmak sorun değildir. Forumda abartılır hepsi bu.

Bizim yollarda da soldan direksiyonlu araçlarımızla sollama yerine bazen sağlama yapılıyor. O nasıl sorun olmuyorsa, sağdan direksiyonla da sollama rahatça yapılır.

Hahahah hastayım su yorumlarına
  • quote:

Sağdan direksiyonlu araçla sollama yapmak sorun değildir. Forumda abartılır hepsi bu.

Ulukışla yolunu kullanarak Ankara dan Mersin'e gelsene hem de hava kararirken yeni yolu da kullanma haydi gel bakalım madem sorun degil
  • ilgi çekmek için 5.20D almana gerek yoktu,ben geçen sene yolda sağdan direksiyonlu bir rover gördüğümde bile 5 dakika incelemiştim
  • ilgi çekmek için 5.20D almana gerek yoktu,ben geçen sene yolda sağdan direksiyonlu bir rover gördüğümde bile 5 dakika incelemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Ulukışla yolunu kullanarak Ankara dan Mersin'e gelsene hem de hava kararirken yeni yolu da kullanma haydi gel bakalım madem sorun degil

Geliriz sorun değil.

Bizim forumda bazı şeyler abartılır. Yok efendim sağdan direksiyonla nasıl sollama yapılacakmış. Böyle şehir efsanelerine gülüp geçiyorum.

Mesela İngiltere'ye Fransa, Hollanda vb diğer Avrupa ülkelerinden binlerce araç giriyor. Tatil, gezme vb amaçlarla soldan akan trafikte rahatça sağlama yaparak yol alıyorlar. Burada da tam tersi olacak hepsi bu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Geliriz sorun değil.

Bizim forumda bazı şeyler abartılır. Yok efendim sağdan direksiyonla nasıl sollama yapılacakmış. Böyle şehir efsanelerine gülüp geçiyorum.

Mesela İngiltere'ye Fransa, Hollanda vb diğer Avrupa ülkelerinden binlerce araç giriyor. Tatil, gezme vb amaçlarla soldan akan trafikte rahatça sağlama yaparak yol alıyorlar. Burada da tam tersi olacak hepsi bu.

Alıntıları Göster
    Belge göstermene gerek yok ben engelli olduğuna ikna oldum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.