Şimdi Ara

Scirocco,Rcz,Gt86 Üstüne (Sciroccodan sıkılmadık mı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle araçları değerlendirirken,model model objektif bakan biri olduğumu belirtmeliyim,lütfen anticilik fanlık yapmayın,objektif olabilmenizi rica ediyorum.
    (tartışma yaratmak amacıyla değil,fikir alışverişi sebebiyle açılmıştır)

Nedense sokakta scirocco görmekten çok sıkıldım,açıkcası o kadar iyi bi araç olduğunuda düşünmüyorum,yada ben araç konusunda kendini tatmin etmiş,doygunluğa erişmiş biri olarak,bana yetersiz geliyo olabilir,yoksa amacına uygun bi araba,ne bekliyoruz ki,ön çeker,dsg,kapanamayan esp,5-8 derecelik arkayı açma alt tarafı,bana tipiyle performansıyla,hele hele,otomatik alındığında,sadece 150-160'a cruise controlle sabitleyip düz gidiceksiniz,bu aracın bende bıraktığı izlenim bu.

Rcz bana kalırsa,şasi olarak sciroccodan kesinlikle daha özenle yapılmış bi araç olarak görüyorum,aracın sürüş pozisyonu helede manuel alındığında,onunla virajlı yollarda sprint koşmaktan yorulmuyosunuz,hatta çokta zevkli olabiliyor,direksiyondan ziyade şasiyi tanıma fırsatınız olabilirse,araçla gerçekten çok farklı şeyler yapabiliyorsunuz,daha cok dikkat cektiğini düşünüyorum,özellikle son kasanın,gerçekten farklı bi çizgi yarattılar,özgün hafif siklet sporcusu,sizi çok eğlendirebiliyor,içi ve donanımlarıyla elbetteki sciroccoyla kıyaslanamaz.

Evet,geldik gt86 (brz),cidden hani yan makinası deriz ya,arkadan çekiş,atmosferik boxer motor,cansız devir hiç yok dicek kadar performanslı motor,o özlemini duyduğumuz 80-90 ların 2000 binlerin sporcu yeni nesil japonu,gerçekten,sürüş anlamında bu ikisinden de çok farklı yerde bi makina gözümde,donanım olarak diğerleri tabiki daha da dolu olabilir,sürüş keyfi mutheşem olan bu sporcuda,espyi kapadıktan sonra,bi siz,bide yatayına yatan boxer motorun sesi,sizi hazzın doruklarına çıkarmaya yetiyor.

sizler bu 3'ü arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz?

tercihim mi,söylemeye gerek yok sanırım,Gt86 Mı Daha Ucuz Ve Marka Kimliğine Daha İnandığım Brz

• Brz alırım farkı yaşarım. Özellikle mavi ve kırmızısı...
  • Tabi zaten Toyota da 70 bine Gt86 satılıyor ama bizim insanımız almıyor değil mi ?

Bugün niyeyse bi Gt86 fanlığı başladı . Bu aracın piyasası 55-60 bin TL oldu da benim mi haberim yok ?

Dış tasarım olarak RCZ çok önde bana göre ancak iç tasarım olarak Scirocco ( Mavi ve xenonlu ) önde . Beyaz , sarı farlı olanlardan elbette sıkıldık .
  • Zaten Scirocco ile RCZ ve GT86/BRZ'yi karşılaştırmak bence saçma. Birbirlerinden çok farklı araçlar. Biri Hothatch (2.0 TSI R haliyle), diğeri Supersport'lara erişemeyenler için bir basamak, oyun makinesi. Sonuncusu GT86/BRZ günümüzün Drift Makineleri diyebileceğimiz nitelikte oyuncaklar
  • Gt86 gereksiz pahalı. Ben olsam (keşke olabilsem ) Brz alırdım. Ama Scirocco'da yabana atılmaz.
  • Mini cooper s alır geçerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neeceeeeeep ▲

Mini cooper s alır geçerim.
    Brz ve gt86 güzel arabalar ama fiyatı çok pahalı. Scirocco mavi veya kırmızı renkle çok hoş duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Brz ve gt86 güzel arabalar ama fiyatı çok pahalı. Scirocco mavi veya kırmızı renkle çok hoş duruyor.

Alıntıları Göster
    Scirocco'nun tek özelligi görünüşü başka bir esprisi yok. Malzeme kalitesi golften çok uzak . Sırf spor araç diye o arabaya 80 bin tl verilmez. Meksika üretimi bir araç jetta gibi. Ben rcz alırdım.
  • Brz tabiki
  • Gt86/BRZ manuel kırmızı. Adam olana cok bile öp basina koy...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Brz tabiki
    Scirocco kısıtlı bütçe ile sıfır km spor görünümlü ve gazlamaya azda olsa gelecek bir araç alacak olanlar için uygun bir araç GT86 Zaten alınmaz BRZ'ye bütçesi yetenler için çok iyi araç ama yinede fiyatı birazda daha uygun olabilirdi.RCZ İçin yorum yapmayacağım sevmediğim bir araç onun haricinde GT86 ve Scirocco'nun arası olarak Cooper S Alınır ve Şehir içinde GT86/BRZ'ye bile toz yutturur 160 Scirocco ise her türlü yol şartında stoplarını bile izleyemez
  • BRZ ve GT86 70000TL edecek araçlar. Ama fiyatını yüksek tuttukları için kimse almıyor.

125000 TL BRZ için çok yüksek bir fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

BRZ ve GT86 70000TL edecek araçlar. Ama fiyatını yüksek tuttukları için kimse almıyor.

2008 Model honda City ne kadar eder sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Needfordrive

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

BRZ ve GT86 70000TL edecek araçlar. Ama fiyatını yüksek tuttukları için kimse almıyor.

2008 Model honda City ne kadar eder sizce?

SAHİBİNDEN.COM sitesinden bakın.
  • senersongur kullanıcısına yanıt
    2005-2009 arası s2000 ler 80000-100000 arası ediyorken, brz veya gt86 70000TL etmelidir demek mantıklı mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdmforever

2005-2009 arası s2000 ler 80000-100000 arası ediyorken, brz veya gt86 70000TL etmelidir demek mantıklı mı sizce?
    Rcz kaç defa kullandınız hiç bu kadar konforsuz bir araç görmedim içine süt koy direk yağ olur arka koltuk dersen hiç yok scirocco belki araba değil ama rcz hiç değil 2 kişilik amortisörü olmayan 1.6 - 6 ileri - 156 hp diğeri 1.4 210 hp 7 ileri arada dağ taş kaya var ya hepsini geçtim konfor var hamile kadını rcz ya bindir 3 km gitmeden çocuk düşer viraja 150 ile girip fantezi yapacam diye arabada yayık gibi yaylanmak ne kadar mantıklı. gt86 ya lafım yok olamaz ama bence aynı segment değil onun rakipleri 350z z3 z4 s200 rx8
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

Rcz kaç defa kullandınız hiç bu kadar konforsuz bir araç görmedim içine süt koy direk yağ olur arka koltuk dersen hiç yok scirocco belki araba değil ama rcz hiç değil 2 kişilik amortisörü olmayan 1.6 - 6 ileri - 156 hp diğeri 1.4 210 hp 7 ileri arada dağ taş kaya var ya hepsini geçtim konfor var hamile kadını rcz ya bindir 3 km gitmeden çocuk düşer viraja 150 ile girip fantezi yapacam diye arabada yayık gibi yaylanmak ne kadar mantıklı. gt86 ya lafım yok olamaz ama bence aynı segment değil onun rakipleri 350z z3 z4 s200 rx8

Alıntıları Göster
    esp kapanmıyor derken, kapanması lazım. gt86 ve bu dedikleriniz baya alakasız araçlar, rcz ye gelecek olursak arka koltuğu yok gibi bir şey, iç tasarım bana göre gerçekten çok kötü ve düşündüğünüz gibi bir spor araba da değil. Scirocco golfün tek kapılısı gibi düşünülebilir, farklı görünümlü günlük kullanıma uygun yormayan bir araba. bindiğiniz arabayı merak ettim bu arada.
    https://www.youtube.com/watch?v=L9sOynaQ63A
    şu videoyu iki arabayı da gayet çok defa kullanmış biri olarak çok objektif buluyorum, izlenebilir bence scirocco ve rcz kıyaslaması olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 HiT u DowN -- 23 Mart 2015; 5:36:08 >

• S2000 diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan Ross

S2000 diyorum
    Hiç biri imkanım varsa 125i veya A45 AMG alırım Scirocco zaten vergi avantajından dolayı bu kadar satıyor.
  • Giulietta 1.75 motor olana bak birde istersen dehset birsey
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.