Şimdi Ara

(TM3)TERCİH SONUÇLARI (20-24 temmuz düşünüyorum) İLE TAHMİNLER KARŞILAŞTIRILACAKTIR. YORUM YAPANLARI BEKLERİZ.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
7
Favori
12.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncekikle bu konu hukuk tercih edecek adaylar için en önemli etken haline geldi.Bu nedenle tahminimizi ve sebeplerini paylaşırsak diğer arkadaşlar da faydalanabilir.Amaç hukuk tercih edip gelirmi gelmezmi ikilemine düşen arkadaşlara (benim gibi) yardımcı olmak.

Bence özellikle ist ve ank ünv lerinin çok kontenjan düşürmesi ilk 10.000 deki arkadaşları orta derecede etkileyecektir.Ancak normalde geçen senelerde bu azaltılan kontenjana yerleşen adaylar bu sene yerleşemeyecekleri için sıralamalarda bir kayma olacağını düşünüyorum.Bu kayma 16.000-17.000 lere kadar gelir diye düşünüyorum.Ama iyi sıralamalardaki adaylar sıralama düşük olsa da hukuk derlerse bu olur.Yani bir aday ist yada marmaradan sonra hukuk yerine başka bir bölümü iyi üniversitede okumak istemezse.Kısacası hukukun alternatifini yazmazsa.Geriye kalan üniversitelerde kont artışı olduğu için etkileneceğini düşünmüyorum.İlk 17.000 deki sıralamalar için 10.000 e kadar 1.000 oynayacağını 10.000-17.000 aralığındaki üniversitler içinse 1.500-2.000 arası bir oynamanın olacağını düşünüyorum.

TERCİHLERİNİZDE BAŞARILAR.
    İNŞALLAH İSTEDİĞİNİZ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞİRSİNİZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmekliKomiser -- 19 Temmuz 2015; 1:58:03 >

• Up
  • Açıkçası bu konuda çok farklı yorumlarla karşılaştım. İlk 20 bindeki sıralamaların 1 max 2 bin kişi oynayacağını söyleyen oldu, 3-4 bin diyen oldu. 20 bin sonrası için hele 4-5 binlik oynamadan bahsedenler var. Yerinde sayacak diyenler de. Kısacası ülke olarak şuan karmaşık durumdayız :)
    Benim tahminime gelince 1.5 2 bin kişi fark eder en fazla. ( umarım bu kadar bile olmaz)
  • İnşallah dediğiniz gibi olur hocam.Sebeplerinide öğrenebilirmiyiz acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmekliKomiser -- 10 Temmuz 2015; 16:01:10 >
  • Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmekliKomiser

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam.Sebeplerinide öğrenebilirmiyiz acaba ?
    Büyük bir çoğunluk pdr psikoloji isteyenlerin hukuka kayacağını düşünüyor bu yüzden 5 binlik ilerleme olabilir diyorlar. İnşallah yanılıyorlardır.
    Bu sabah gittim dersaneye 25 binim adam bana 35 binlik yeri yazdırmaya kalktı. Bu kadar oynamaz dedim. Oynayacak diye ısrar etti. Bu kadar uçuk tabiki olmaz bana göre. Ön sıralardaki hukuklarda kontenjan azalttılar. 20 bin altında olanlarda arttırdılar. Dengeler gibi gözükse de ön sıralarda kaymalar olacağı için arka sıralarda bundan etkilenip bence 1.5-2 binlik sapmalar yaratacak. İlk 20 bini ve 20 bin üstünü böyle düşündüğümüzde kanıya varıyorum. Ne kadar doğrudur bilemem. Rehberlikçilerden daha iyi yorumladığım kesin :D

Bu arada, Polis akademisinden gönderilenlerdensin sanırım?

• bir market fistigin yaninda findik satmaya basladi diye kimse gidip findiga yonelmez. madem pdr yazcaklar hukuka kayacak, onceki yillardaki yuksek puanli psikoloji-pdrlerde okuyanlar da hukuk yazardi ama yazmamislar. talep meselesi bu.
  • rainsy kullanıcısına yanıt
    Valla inşallah rehberlikçilerin dediği gibi olmaz çünkü banada uçuk geldi.

Polis akademisinden değilim bu arada . Yorumların için çok teşekkür ederim.
  • Danıştay yürütmeyi durdurup Hukuk geri Tm2 ye geçince benzer bir sıralama olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedimseniygs

bir market fistigin yaninda findik satmaya basladi diye kimse gidip findiga yonelmez. madem pdr yazcaklar hukuka kayacak, onceki yillardaki yuksek puanli psikoloji-pdrlerde okuyanlar da hukuk yazardi ama yazmamislar. talep meselesi bu.
    Tamamen katılıyorum sana. Eğer kayarlarsa zaten boğaziçi psikolojinin sıralaması falan ne olur acaba
  • yedimseniygs Y kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun ama vardır bence pdr düşünüp hukuka gidecekler.Sonuçta bu seneden önce öyle bi imkanları yoktu tm3 lerin şimdi var.Bi düşünürler bence.Ayrıca düşünmeseler bile sadece kontenjan azalışları büyüyerek 12.000-17.000 aralığını fazla etkilemezmi?Ama inşallah dediğin gibi olur.Bizde rahat rahat gireriz.
  • batubinikk kullanıcısına yanıt
    Eğer geri çekme durumu olursa dediğin gibi geçen seneye göre yaparız ama bu sene en büyük etken puan türünün değişmesi değil bence.Kontenjanlar en çok kafa karıştıran sebep bu sene.
  • quote:

Doğru söylüyorsun ama vardır bence pdr düşünüp hukuka gidecekler.Sonuçta bu seneden önce öyle bi imkanları yoktu tm3 lerin şimdi var.Bi düşünürler bence.Ayrıca düşünmeseler bile sadece kontenjan azalışları büyüyerek 12.000-17.000 aralığını fazla etkilemezmi?Ama inşallah dediğin gibi olur.Bizde rahat rahat gireriz.
    Öyle bir şey olacağını sanmıyorum merak etme :) İnsanların morali bozulsun diye her yerden çıkıp laf yapıyorsunuz.
  • pdr tercih edecekler hukuka gitsin tamam. ama bu sefer de daha az mfci hukuka gitme avantajina sahip. dengelenir bu iki durum sayesinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainsy

Öyle bir şey olacağını sanmıyorum merak etme :) İnsanların morali bozulsun diye her yerden çıkıp laf yapıyorsunuz.
    Dediğim gibi 1.5 2 binlik oynama ortak görüş ve bence ideal. İnşallah öyle olur hocam :)
  • Benim anladığım kadarıyla 1.500-2.000 normal gibi yani uçuk rakam söyleyenler biraz tutarsız konuşuyor.Ama rehberlikçilerde riske girmek istemedikleri için bol keseden söylüyorlar bence.
  • quote:

Benim anladığım kadarıyla 1.500-2.000 normal gibi yani uçuk rakam söyleyenler biraz tutarsız konuşuyor.Ama rehberlikçilerde riske girmek istemedikleri için bol keseden söylüyorlar bence.
    İşin uzmanları onlar yinede yanılıyor olabiliriz. Yakın zamanda öğreneceğiz hocam dualarımız 1.5 bin :)))))
  • rainsy kullanıcısına yanıt
    Haklısın.İnşallah hocam bende heyecanla bekliyorum.
  • 5.500 den fazla oynarsa çukurovaya giremem böyle bir şey olursa ben iptal beyler
  • ötedeoyna kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ne yaptın sen ya. Öyle birşey olursa yer yerinden oynar.Yani şok olalım tercih sonu tamam ama 3.000 le şok olalım en fazla.5.500 imkansız bence.Yani oynaması için en iyi pdr-psikolojilerin 18.000 sonrasına kalması lazım.Sen girmiş kabul et kendini tatilin keyfini çıkar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.