Şimdi Ara

Toki ev başvurusu mantıklı mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
24.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • toki, sosyal konut projesi’nde önceki gün açıkladığı ödeme şartlarını dün değiştirdi.

sosyal konut projesi’nde kurayı kazananlar için taksit ödemeleri 13 eylül’de; 'konutun teslimini takip eden ay' olarak belirtilmişti. toki’nin internet sitesinde bu ifade “taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibarıyla başlatılacaktır” şeklinde değiştirildi.

yani daha önce evini aldıktan sonra taksit ödemesi başlayacakken son değişiklik ile kuradan bir ay sonra hak sahipleri taksit ödemelerine başlayacak.

@Heisenbergin asistanı @oklawa @shankssan @Agresif Orta Saha Melo @2guyS

• toki, sosyal konut projesi’nde önceki gün açıkladığı ödeme şartlarını dün değiştirdi.

sosyal konut projesi’nde kurayı kazananlar için taksit ödemeleri 13 eylül’de; 'konutun teslimini takip eden ay' olarak belirtilmişti. toki’nin internet sitesinde bu ifade “taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibarıyla başlatılacaktır” şeklinde değiştirildi.

yani daha önce evini aldıktan sonra taksit ödemesi başlayacakken son değişiklik ile kuradan bir ay sonra hak sahipleri taksit ödemelerine başlayacak.

@Yotundaşi @kkke_3319 @Esnaf_TV @Dark_Passenger47 @lecnotr

• Penguen Gunter kullanıcısına yanıt

Eğer doğruysa gram mantığı kalmamış. Elde konut yok 5 sene boyunca adamları fonlayacazda konut sahibi olacaz. Ulan zaten bu yola koyulsa millet bor harç ile 5 senede kendisi yapar konutunu 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar acaba hem nüfusa kayıtlı olduğumuz ilde hem de ikmetgahımızın olduğu ilde başvuru yapabilir miyiz?ayrıca şuan bulunduğum ilde ikametgahım 7 aylık görünüyor sözleşmeye kadar 1 sene dolar mı acaba?ancak yıllardır burada oturuyorum bana gelen mahkeme kağıtları falan var onları kanıt gösterebilir miyim?Yardımcı olacak olursa çok dua ederim.

Devlete güvenmeyeceksinde arsadan kaba inşaattan yer gösteren mütahitlere mi güveneceksin ?

• Ben katılırdım imkanım olsa eğitim hayatı bitince denk gelirse gözüm kapalı girerim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dark_Passenger47 kullanıcısına yanıt

Bol şans diliyorum.  Umarım hayırlı bir yer çıkar.

• -Nefer- kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim

• Agresif Orta Saha Melo A kullanıcısına yanıt

1 milyon TL kredinin ortalama ödemesi şu anda 25 ile 30 bin tl. 10 sene de. Yani 3.5 milyon a tekabül ediyor. 1 MİLYON a da pek bir ev kalmadı. Keşke başka yollar da alınabilir olsa da alsak. Ödeyebilen var ise bankadan kredi çekebilir. Aylık 25 30 bin tl.

• arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. geliri 18 bin tl üzerind eolan bir genç başvursa ne olur ?

kuraya katılma şansı mevcut mudur böyle bir durumda?

• Second sister kullanıcısına yanıt

Tek merak ettiğim konu bu.Her sene 2 kez aylık ödeme artarsa 850 bin diye girdiğimiz ev 20 sene sonra 1,5 milyona mal olur.20 sene sonra tapu aldığımızda da o ev 20 senelik eski bina olmuş olacak zaten değeri muadillerine göre düşük olacak.Ankarada şehir merkezinde de değil semt de iyi değil çakalı çukalı çok bahsedilen semtlerin.

Ödeme değişebilir ama maliyet sabit kalacak deseler mantıklı iş ama maliyet 2 katı olacaksa 90 ların kooperatif işine dönebilir.20 sene tapu yok 2 senede bitip bitmeyeceği belli değil 20 sene borç ödemek zaten yıpratıcı bir iş onun dışında 1 maliyet diye alıp 2 3 maliyetle çıkmış bile olabilirsin.

Tam bir muğlak ya açıklama da yok.20 sene çok uzun vade 5 10 sene sonra paranın değerinin yine düşük olacağını yada 20 sene boyu düşmeye devam edeceğini bilemeyiz.

Şu işi bilen biri açıklasa da ona göre hareket etsek

Sözleşmenin ne hangi aşamada imzalanacağı belli mi? İhale yapıldıktan ve lüzumu halinde kura çekildikten sonra olur sanırım.

**

• Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında "Hak Sahibi Belirleme" kurası çekilecektir.

• Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

• Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktı r.

**

• benim ikametgahımla nüfusa kayıtlı olduğum şehir farklı oturduğum yere başvuru yaptım sms geldi bankaya 500tlyi yatırmadım bu başvuruyu iptal edip nüfusa kayıtlı olduğum şehirde başvurabilir miyim ödeme yapmazsam başvurum otomatik iptal olur mu

• Şehit ailesi olarak başvurduk. Açıkçası bize tanınan imkanlar herkese tanınsaydı keşke ozman avantajlı olurdu diyebilirim.

(basvuru ucreti verilmemesi sabit taksit ve %10 peşinatın sonra oturuken ödenmesi vs gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaTuranizmo -- 22 Eylül 2022; 22:53:59 >
  • Az önce 500 TL' yi gönderdim...

• perşembenin gelişi çarşambadan bellidir..

Kapı gibi teslim edilmemiş 2019 projesi dururken, 2023 projesinden medet ummak ahmaklık alameti midir bunun takdirine sizlere bırakıyorum. 2019’da vadedilen ve çekilişi yapılıp, hak sahipleri belirlendiği halde hala temeli atılamayan, temeli atılıp inşaatı yapılamayan, ihalesi yapıldığı halde müteahhitleri işi bırakıp kaçan ucuz TOKİ konutları projesi dururken, şimdi 500 bin yeni konut yapılacağına 3 milyon kişinin inandığı ve para yatırdığı söyleniyor... Yanlış anlaşılmasın. 3 milyon ahmak ülkemizde yaşıyor demiyorum

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Şincik poqu yedin mi desem bilemedim. Ben sana altaylının yazısını bırakayım ve kaçayım 

" 2019’da vadedilen ve çekilişi yapılıp, hak sahipleri belirlendiği halde hala temeli atılamayan, temeli atılıp inşaatı yapılamayan, ihalesi yapıldığı halde müteahhitleri işi bırakıp kaçan ucuz TOKİ konutları projesi dururken, şimdi 500 bin yeni konut yapılacağına 3 milyon kişinin inandığı ve para yatırdığı söyleniyor."

Yani 3 milyon kişi önceki göz göre göre kumar oynuyor, ya tutarsa diye...Erdoğana güvenen dolar agaları babaları 3 lira iken tepe tepe bozdurarak hayatlarının en büyük zararlarını yaptılar. Erdoğana güvenmek yerine, sokaktaki tanımadığın birine güvenmek yeğdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 21 Eylül 2022; 17:22:54 >
  • 500 tl başvuru ücreti. Kurada kaybedince ne oluyor geri alınıyor mu? Aylık taksitler ve ne kadar artacakları gibi bilgiler niye yok toki web sitesinde?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    Belki düzenliyorlar eve yeni süpriz şeyler eklemeye çalışıyollar belki içini iyice temizliyorlar belki çiçek ektiler onun çıkmasını bekliyollal bizim için nerden biliyon sölsene

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bana mantıksız gelıyor memur zammı asgarı ucret zammından fazla olursa ve işten cıkartılıp insanlar iş bulamazsa ne olacak?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.