Şimdi Ara

Westone 3 Earphones İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sennheiser CX 500 ile başladığım yine aynı marka sennheiser IE6 devam ettiğim ve sonunda Westone 3 ile şimdilik sonlandırdığım kulakiçi kulaklık maceramda ufakta olsa edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istedim.Tabii ki bir ürün değerlendirilirken en önemli kriterin fiyat performansı olduğu göz ardı edilemez bir gerçek olsa da bu kriteri şimdilik atlarsak ses kalitesi olarak kullandığın bu ürünler arasında farkların başında (IE6 ile Westone 3 ) müziklerdeki detaydı.
    Müzikleri dinlerken kullandığım mp3 player iriver IFP-799 ile nokia 5800 xpress cep telefonu ve genelde dinlediğim referans şarkılarımda Jamiroquai hemen hepsi- Nelly Furtado(Say it right-Promiscuous) ile diğer kayıt kalitesi iyi olan şarkılar oldu.Westone 3 dikkati çeken en çarpıcı özellik müzikteki her ses renginin çok dengeli olmasıydı.IE6 özellikle bass konusunda westone 3 ün gerisinde kesinlikle kalmadığı fakat mid seslerde geride kaldığı dikkatimi çeken başka bir farktı.Sizlerin de çok iyi bildiği başka konuda kulağınıza en uygun pad in seçiminin çok önemli olduğu, burada ben biraz zorlandım ama sonunda bir tanesini tutturdum. İki kulaklıkta çalınan şarkılarda arkada gelen seslerde özellikle Nelly Furtado-Promiscuous şarkısında arkadan gelen ve müziğe inanılmaz renk veren seslerde iki kulaklık arasında fark ortaya çıkıyor ama IE6 da fena değil hakkını yemek istemem bu kullaklığın.
    Sonuç itibariyle ülkemizden garantili olarak 350 TL civarında bulabileceğiniz IE6 ile yurt dışından 750 TL civarında temin edebileceğiniz Westone 3 arasında müziği detaylandırma açısından fark olduğu kesin olsa da bu iki ürün arasındaki fiyat uçurumu gerçekten fazla.Tiz seslerde İki ürün arasında belirgin bir fark bulamadım açıkcası ama westone 3 kulaklığında daha önce değindiğim gibi parçalar çok çok dengeli çalıyor (yağ gibi kayıyor :) ), o bakımdan uzun süre dinlemeniz halinde bile sizi rahatsız etmiyor mp3.Fiyat konusunda sorununuz yoksa ve en iyi kulakiçi kulaklık istiyorum diyorsanız Westone 3 bakacağınız ürünler arasında başta olmalı.(Rakibi shure SE530-PTH arkadaşımda var ve dinleme şansım oldu bu arada bu ürün çok daha pahalı westone3 e göre.)Ama 350 TL civarında IE6 alırsanızda çok iyi bir kulakiçi kulaklık sahibi olacağınızı kendime göre düşünüyorum.
    Tabii ki birçok marka ve bu markalara has ses özellikleri var bu ürünlerde, o bakımdan kulaklık alırken hoparlör alırken insanın kulak zevkinin farklılık göstereceği unutulmaması gerek diğer önemli bir ayrıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercument76 -- 12 Mart 2009; 0:09:25 >

• Bu tur prof. urun incelemelerini bulmak zor oluyordu forumda
    Elinize saglik, buyuk bir kitleye hitap etmese de faydali olacak bir yazi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real RocknRolla

Bu tur prof. urun incelemelerini bulmak zor oluyordu forumda
    Elinize saglik, buyuk bir kitleye hitap etmese de faydali olacak bir yazi
    peki cx500 ile ie6 arasında fiyat fayda açısından değerlendirme yaparsanız.150 tl fazla vermeye gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayaz77

peki cx500 ile ie6 arasında fiyat fayda açısından değerlendirme yaparsanız.150 tl fazla vermeye gerek var mı?

Alıntıları Göster
    Selamlar,
    Teşekkür ederim ToffieBoi,

Ayaz77,
    Bence bu konularda fiyat performansı önemli bir kriter ama bu kadar fiyat farkı değer mi dersen aradaki fark insanın ağzını açık bırakacak derecede değil ama fark olduğuda aşikar bir durum.En azından ses yalıtımı cx500 e göre çok iyi ve bu durum müziği daha net dinlemenizi sağlıyor.Bass daha derin ve tizler daha canlı cx500 e göre.Özellikle IE6 ya slikon dışında süngerimsi padler (foam) aldınmı kulağa tam oturmasını ve ses izolasyonunu sağlamış olursun bu da verimi arttıran başka bir unsur.Ama bunlar benim kişisel görüşümdür.Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: ercument76

Selamlar,

Ayaz77,
    Bence bu konularda fiyat performansı önemli bir kriter ama bu kadar fiyat farkı değer mi dersen aradaki fark insanın ağzını açık bırakacak derecede değil ama fark olduğuda aşikar bir durum.En azından ses yalıtımı cx500 e göre çok iyi ve bu durum müziği daha net dinlemenizi sağlıyor.Bass daha derin ve tizler daha canlı cx500 e göre.Özellikle IE6 ya slikon dışında süngerimsi padler (foam) aldınmı kulağa tam oturmasını ve ses izolasyonunu sağlamış olursun bu da verimi arttıran başka bir unsur.Ama bunlar benim kişisel görüşümdür.Kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    @ERCUMENT

Sen bide onu custom mold la deneyeceksin tadından yenmez o zaman....her konuda stoğa 2 basar..

• quote:

Selamlar,

Ayaz77,

Alıntıları Göster
    @ercument76

SE530 arasında çok fark var mı acaba? Fiyatlarını bir kenara bırakırsak birbirlerine karşı hangi konuda üstünler yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canozpinar -- 12 Mart 2009; 16:26:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nurixY

@ERCUMENT

Sen bide onu custom mold la deneyeceksin tadından yenmez o zaman....her konuda stoğa 2 basar..

Alıntıları Göster
    Selamlar nurixY

Denemedim ama senin ve diğer yorumlar bu yönde, bir kendimize gelelim o zaman siparişi veririz.
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

@ercument76

SE530 arasında çok fark var mı acaba? Fiyatlarını bir kenara bırakırsak birbirlerine karşı hangi konuda üstünler yazarsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Selamlar canozpinar,

Bunu söylemek çok zor seninde bildiğin üzere bu iki ürün kulakiçi statüsünde zirve ama SE530 sahibi arkadaşımın ve benimde farkettiğim shure de tizler çok az daha iyi gibi westone 3 de basslar daha derin-iyi gibi geldi bizlere.Kolay gelsin..
  • quote:

Selamlar canozpinar,

Bunu söylemek çok zor seninde bildiğin üzere bu iki ürün kulakiçi statüsünde zirve ama SE530 sahibi arkadaşımın ve benimde farkettiğim shure de tizler çok az daha iyi gibi westone 3 de basslar daha derin-iyi gibi geldi bizlere.Kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    şUNU SÖYLEMEK İSTERİM Kİ W3 uçlara göre çok hasaslık gösteriyor.Ben kutu içerisindeki klipsch in beyaz sert slikonunu denediğimde hayal kırıklılığına uğramıştım ..o bakımdan uç konusunda w3 çok hassas.

shure olives ın midleri çok iyi ama tizleri problemli

mesela uzun comply de sibilance çok az ama değerlerinde bariz hissettim.

w3 ün bana göre fit sorunu var nozzle çok kısa kalmış.ayrıca um2 de kullanmdım aama onunki uzundu.kulak zarına detay sorunu yaşanabilir ama bu custom tips le aşılacak birşey....

özel uç yaptırınca baslar daha gövdeli birazcık daha sahne ve mid ve tizlerde kayda değer bi gelişme hissettim...

http://www.head-fi.org/forums/attachments/f103/14426d1235134175-westone-3-impressions-appreciation-thread-p1010621.jpg

http://www.head-fi.org/forums/attachments/f103/14430d1235134206-westone-3-impressions-appreciation-thread-p1010631.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 12 Mart 2009; 18:41:28 >

• quote:

şUNU SÖYLEMEK İSTERİM Kİ W3 uçlara göre çok hasaslık gösteriyor.Ben kutu içerisindeki klipsch in beyaz sert slikonunu denediğimde hayal kırıklılığına uğramıştım ..o bakımdan uç konusunda w3 çok hassas.

shure olives ın midleri çok iyi ama tizleri problemli

mesela uzun comply de sibilance çok az ama değerlerinde bariz hissettim.

w3 ün bana göre fit sorunu var nozzle çok kısa kalmış.ayrıca um2 de kullanmdım aama onunki uzundu.kulak zarına detay sorunu yaşanabilir ama bu custom tips le aşılacak birşey....

özel uç yaptırınca baslar daha gövdeli birazcık daha sahne ve mid ve tizlerde kayda değer bi gelişme hissettim...

http://www.head-fi.org/forums/attachments/f103/14426d1235134175-westone-3-impressions-appreciation-thread-p1010621.jpg

http://www.head-fi.org/forums/attachments/f103/14430d1235134206-westone-3-impressions-appreciation-thread-p1010631.jpg

Alıntıları Göster
    Evet nurixY çok doğru tespit, ilk başlarda bende pek anlayamamıştım ama sende belirtince iyice anlam verdim bu w3 uçlara göre çok hassas tepki veriyor ve sesin rengi değişiyor.Bende şu an ki slikon ucu kendime göre ayarladım ama sonra senden bu konuda rehberlik isteyebilirim.Ama şunu belirteyim dinledikçe bu kulaklık coşuyor.

• quote:

Evet nurixY çok doğru tespit, ilk başlarda bende pek anlayamamıştım ama sende belirtince iyice anlam verdim bu w3 uçlara göre çok hassas tepki veriyor ve sesin rengi değişiyor.Bende şu an ki slikon ucu kendime göre ayarladım ama sonra senden bu konuda rehberlik isteyebilirim.Ama şunu belirteyim dinledikçe bu kulaklık coşuyor.

Alıntıları Göster
    Ben ne zaman göreceğim acaba westone 3 ü ... inceleme için teşekkürler.

• quote:

Selamlar canozpinar,

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ercument76

Selamlar canozpinar,

Teşekkür ederim cevap için. Birşey daha sormak istiyorum. Kablosu Shure'a göre nasıl acaba? UM2'yi sabaha kadar kulağımda tutsam bir rahatsızlık olmuyor ama bendeki E500'ü hayatta uzun yolda falan kullanamıyorum kablosu çok kalın olduğundan resmen yara yapıyor kulağımın arkasını.

• quote:

Selamlar,

Ayaz77,

Alıntıları Göster
    bilgilendirme için teşekkürler. cx 500 e göre tizler ve baslar daha iyi diyosun yani.bu yorumu daha önce duysaydım şu an ben de ie6 kulanıcısı olurdum

quote:

Selamlar,

Ayaz77,

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayaz77

bilgilendirme için teşekkürler. cx 500 e göre tizler ve baslar daha iyi diyosun yani.bu yorumu daha önce duysaydım şu an ben de ie6 kulanıcısı olurdum

quote:

Selamlar,

Ayaz77,

Alıntıları Göster
    Selamlar Ayaz77,

CX500 ün keyfini çıkar, ileride w3-shure veya denk kulaklıklara geçersin, kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

quote:

Selamlar canozpinar,

Teşekkür ederim cevap için. Birşey daha sormak istiyorum. Kablosu Shure'a göre nasıl acaba? UM2'yi sabaha kadar kulağımda tutsam bir rahatsızlık olmuyor ama bendeki E500'ü hayatta uzun yolda falan kullanamıyorum kablosu çok kalın olduğundan resmen yara yapıyor kulağımın arkasını.

Alıntıları Göster
    Selamlar canozpinar,

Evet atladığım diğer bir detayda kablo incelemesiydi.İlk aldığımda kabloyu görünce hayalkırıklığına uğramıştım.Nedeni kablonun çok hafif ve sanki biraz yüklenince kopacak gibi olmasıydı.IE6 ve senin E500 ün kablo yapısı hemen hemen aynı fakat E530 kullanan arkadaşımında senin gibi şikayeti olunca ve diğer yurtdışı yorumları okuyunca w3 kblosunun çok rahat olduğu kanısına vardım.Bir de kullanmaya başlayınca olayı daha iyi anladım.W3 ün IE6 ve E530 a göre kablosunun hafif ve konforlu olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.
    Bu arada W3 ürün kutusu ise bu ürüne yakışmayan tarzda, IE6 nın kutusu gerçekten çok kullanışlı ve kullaklığı taşımak için aksesuarları olan çok ergonomik bir yapıya sahip.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Uzun comply(sünger olanı) eğer temiz tiz ve derin baslar isitiyorsan tavsiye ederim ama customun yerini hiç bir uç alamaz..

Birde w3 ile dinlerken ALAC formatında dinliyorum dandik mp3 lerden kulaklıktan bişey beklenmaz .

kayıpsız formatı tercih etmeni öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurixY -- 13 Mart 2009; 18:17:59 >

• quote:

quote:

Uzun comply(sünger olanı) eğer temiz tiz ve derin baslar isitiyorsan tavsiye ederim ama customun yerini hiç bir uç alamaz..

Birde w3 ile dinlerken ALAC formatında dinliyorum dandik mp3 lerden kulaklıktan bişey beklenmaz .

kayıpsız formatı tercih etmeni öneririm...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler nurixY kolay gelsin..

• quote:

Teşekkürler nurixY kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    PM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ermac6

PM

Alıntıları Göster
    Selamlar Ermac6,

Ancak şimdi cevap yazabildim, iş-güç sevgiler..
  • quote:

Selamlar Ermac6,

Ancak şimdi cevap yazabildim, iş-güç sevgiler..

Alıntıları Göster
    benim de elime yeni gecti sayilir w3.

@nurixy, senin aksine ben nedense sibilance a rastlamadim, tum uclari denedim. flac formatindaki sarkilari dinledim simdiye kadar. belki formattan kaynaklanabilir, bilemiyorum?!

@ercument76

kulakligi gule gule kullan. inceleme guzel olmus ellerine saglik.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.