Şimdi Ara

Bugun arabanin motorunu yikattim tamamen maceraymis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabam sanayiden cikti yikattim. Dedim tertemiz oldu madem su motorada su sikatim. Once yag pas sokucu gezdirdim sonra bastim tazzikli suyu ah basmaz olaydim. Araba ilk calisti tazzikli suyu vurunca elektrik kablolari yerinden oynamis araba mars yapiyorcfakat atesleme yapmiyor. E tabi 10km yurudum sonra yolda seyir halinde oksurup beni yolda birakti.
    Sag olsun usta geldi bujilere dedim belki kacmistir su kuruttum hala calismadi. Marsi aliyor fakat gaza basinca patliyordu.
    Usta elektrik kablolarini takti cikardi en son bi yeri takti cikardi pat calisti.suan problem yok allaha sukur. Baska problemlerde verebilirdi.
    Arkadaslara tavsiyem alin bir wd 40 alip temizleyin sonra bezleyin misler gibi parliyor. Ben macera aradim siz aramayin aksam aksam 50liradan olduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• motoru yıkatmak için wd 40 kullanırsanız çabuk geri kirleniyo onun yerine motoru yıkamak için saf su ve motor temizleyici kullanın bir şey olmaz saf su iletkenliği etkilemez.
  • İşi bilene yaptırırsanız macera olmaktan çıkıp asıl amacı olan temizlik oluyor.

• lada veganın motorunu yıkatmıştım sıcak suyla, adam hiçbir yerine koruma yapmadan direkt basmıştı suyu, sonra kontağı çevirmiştik trink tek seferde çalışmıştı, daha önce de vega yıkadığını ve hiç sorun çıkmadığını söylemişti usta...
    ancak uno'yu yıkadıktan sonra biraz uğraşmıştık...
    yani arabasına göre değişiyor...
  • tazyikli suyla yikamak bile bile lades olnak gibi.yeni araclarin elektronik aksami okadar fazlaki,illa biryere zarar verirsiniz.en guzei hafif nemli bezle silip fircaylada tozunu almak.

• Motor sadece benzinle yikanir. Motor sogukken cekersin yarim litre benzin yikarsin. Bir sure sonra buharlasir gider. Motora su tutmak nedir allah askina

• Tazyikli su tutulmaz motora. Motor nasıl yıkanır haberi olmayan yıkamacılarda motor yıkanmaz. Wd-40 hiç sıkılmaz. Hem yapış yapış olur hem de müthiş toz tutar. Sonra çıkarıcam diye uğraşırsınız. En doğrusu ilacı sıkıp bezle silmektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Motor sadece benzinle yikanir. Motor sogukken cekersin yarim litre benzin yikarsin. Bir sure sonra buharlasir gider. Motora su tutmak nedir allah askina

Kardeş benzinin litresi kaç para haberin var mı senin?

• Ben hiç yıkatmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

quote:

Motor sadece benzinle yikanir. Motor sogukken cekersin yarim litre benzin yikarsin. Bir sure sonra buharlasir gider. Motora su tutmak nedir allah askina

Kardeş benzinin litresi kaç para haberin var mı senin?

Wd40 15 lira, yarim litre benzin 2.5 lira

Sizin de matematikten haberiniz yok sanirim.

• yıllardır kullndğm araçların motorunu hiç yıkamadım
    en hassas elektrik donanımları,motoru ve aracı yöneten aşırı hassas ecu vb beyinler hep orada.
    Çok kötü görünürse yağ sökücüyle motorun dışı üst kapağı bloğu silinebilir
    Allah muhafaza ecuya bir su kaçsa tamiri mümkün değil
    çok para tutar belki de eski işlevini yerine getiremez
    kullandğm araçla örmeklendirirsem

motorun supap kapaklarını performamsa göre ayarlama
    esp trc abs hava yastıkları yönetimi
    yine farların durumu oto klima vsvs o kadar şeyi ayarlıyor ki
    ufak bir arızada bir çok donanım devre dışı kalabilir
    sonuç
    çok dikkatli olun
    hatta temizlemeyin

• Burada dikkat edilmesi gereken motor soguk olacak.Yag çözücü pas sökücü ne geremkiyorsa sıkıyor üstüne makine ile köpük atıyor lavor stm 150 makinemle yıkıyorum.Bu işlemi senede bir tekrar ediyorum.Burada püf nokta ilaçları sıkıp firçalamanız makine ile yıkamaniz 10 dk.bulmasin.Elimizi çabuk tutmalıyiz.Son olarak yıkama makinesinin tabancasını 35-40cm mesafeden tutmak ve aynı noktada kalmadan köpük kir ilaç ne varsa makinenin tabancasını gezdirerek yikamak.İşimiz biter bitmez KONTAGA basmak.kaputu kapatin titreşim ve motor ısısıyla buharlaşma ile motor kuruyacaktır.Son olarak plak 2r dedigimiz ürünü sürüp temizligin tadini çikartin.
    Benim aracim 5 yaşinda olmasına ragmen motor ilk günki gibi temiz ve yeni
    Ayrintili bilgiye detailing turkey forumdan ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

• quote:

mazotta aynı işi görür mü acaba ?

mazotla yıkayan görmüştüm hatta o usta da mazotla yıkanması gerektiğini üstüne basa basa söylemişti
  • Bu arada aracım 1,5 dci megane
    Yikama esnasında motorda hiçbir yeri kapatmiyorum.
    Yukarida yazilanlari uyguluyorum bir sorunlada karşılaşmadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

mazotla yıkayan görmüştüm hatta o usta da mazotla yıkanması gerektiğini üstüne basa basa söylemişti

En iyisi gaz yağı
  • quote:

quote:

Mazot yagli oldugu için baslangıçta güzel bir görüntü arz etsede toz alinca temizlenmesi çok daha zor olacaktir.
    Mazotla beenzinle araç yikama cola ile lastik parlatma bunlar eskide kaldı arkadaşlar.

• quote:

quote:

mazot yağlıdır ve pislik bırakır. benzinin tamamı bir süre sonra buharlaşır ve uçar gider. hiçbirşey bırakmaz. Bu özelliğinden dolayı aracın dışındaki asfalt lekeleri mazotla daha iyi çıkar.
  • quote:

quote:

mazot ilk gunlerde gayet iyi sonuc verir ama ilerleyen zamanda asiri toz tutabilir.arkadasin dedigi gibi benzin daha mantikli.ama en guzeli nemli bezle ve fircayla temizlemek.sonucta kaputun altinda kalan kisim.parlamasada cok sorun degil.

• teşekkürler hocam
  • wd 40 yağ değilmi motor yıkanırmı yağla oto yıkamacılar yıkamadan önce bazı parçaları kapatıyolar direk su tutmuyolar,tarla sular gibi motor yıkanmaz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.