Şimdi Ara

PASSAT-MONDEO-YENİ LAGUNA-YA DA 2.EL E CLASS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kısmetse arabamı yenilemeyi arzu ediyorum. Bu noktada defalarca paylaşım yapılmasına rağmen bendeniz de acizane bilgi paylaşımını rica ediyorum. Ortalama 60.000 YTL değerinde olan bütçemi orta segment yeni bir araç alarak değerlendirmek istiyorum. Tercihim dizellerden yana olacak. Öncelikli olarak belirttiğim gibi orta segment yeni bir araç amma velakin ikinci el E Class lar da ilgimi çekmiyor değil. Fakat yeni her zaman yenidir demekten de kendimi alamıyorum.

Şu an 2001 Model Laguna RXT kullanıyorum. Bir önceki arabam Passat TDI idi... Genelde orta sınıf ve büyük arabaların bulunduğu sınıfın altında tercihim olmadı. Sebebi 200 cm boy ve 130 kg ağırlıktan mütevellit malumu üzere

Uzun yol kullanımım ağırlıkta olduğu için özellikle konfor kriteri benim için önemli. Sonra fiyat performans ve serviste oldukça önemli. Bu noktada herkes bir şeyler söylüyor ama samimiyetten uzak ve fanatizm empoze eden açıklamalar beni bizar ediyor. Oysa ki bilgiyi paylaşmak ve doğru kanalize etmek ne kadar güzel. Herneyse mevzuyu fazla uzatmayacağım.

Mondeo henüz yeni çıkmış olmasına rağmen oldukça dikkat çekti. Özellikle siyah renk bu araca çok yakışmış fakat kabinde bir tezatlık var. Sanki hem oldukça modern hemde bir o kadar alaturka esintileri var. Açıkcası iç kısım çok hoşuma gitmedi. Fakat iç hacim gayet geniş ve dillere destan yol tutuşu beni oldukça cezbediyor. Servis ve yedek parça noktasında müşterisini fiyatları hariç üzmüyor. Açıkçası test sürüşü yapmadım ama bir önceki kasadan ve dergilerin testlerinden bir nebze öngörü oluştu.

Passat malumu üzere bu sınıfın lideri. Ben 2 yıl kadar bir önceki kasa TDI sahibi oldum. Açıkçası çok memnun kaldın mı dersen hayır derim ama takdir edersiniz ki Allah göstermesin paraya ihtiyacın oldu ha dedin mi satmak istersen elden çıkarabilmek oldukça kolay. Kemikleşmiş bir müşterisi var sonuçta. Bu arabanında bence en büyük artısı bu. Uzun yolda ki konforu vasat ve sık arıza yapması artı buna bağlı olarak yetkili servislerde iş bilmez bir çok kişiyi barındırması ve yine parça işçilik gibi unsurlarda afaki rakamlar talep etmeleri bu aracın olumsuz özellikleri. Haricinde performanslı TDI motorları, viraj performansı, kabin genişliği ise takdire şayan... Aslında seçenekler içinden Passat ı çıkarmak istiyorum ama nedense vazgeçemiyorum. Garip bir durum. Hoş şimdi yeni kasasını almayı düşünüyorum ve onunla hiç uzun yol yapmadım ama bu kadar insan tercih ettiğine göre vardır bir bildikleri diyorum. Konya'da yaşıyorum ve burada her 10 araçtan biri Passat tır...

Laguna'nın şu an ilk versiyonunu kullanıyorum. 1993 yılından 2001 yılına kadar üretilmiş ama ona rağmen konfor olarak bariz üstün. Özellikle 2001 Passatımdan sonra 2001 Laguna alarak bu farkı daha iyi hissettim. Ne bileyim sürücüsüne beni kullan saatlerce kullan der gibi bir hoşluk var arabada. Bu araba Konforu, yakıt tüketimi, performansı ve sorunsuzluğu ile öne çıkıyor... Ama iç hacim genişliği, viraj performansı ve yedek parça fiyatları ile hanesine eksi yazdırıyor... Mevzumuz tabi ki eski Laguna değil. Ben Mart ayında ülkemize intikal edecek olan Laguna III için sabırsızlanıyorum. Bu araç için Renault çok ciddi açıklamalar yapmış. Sınıfında referans kabul görecek bir dizi yeniliklerden bahsettikleri gibi iç kısmının fotoğraflarını incelediğim kadarıyla gerek tasarımı gerek malzeme kalitesi oldukça güzel. Dışı için ise ne deyim bilmem ki... Lifback tasarım malesef ülkemizde çok kabul geren bir kasa değil. Bence Lagunaların bu piyasa da en çok kaybetmesinin nedeni de dış tasarımı...

E Class... Söze gerek yok. O çok güzel bir araç. Ama ikinci el olarak almaktan başka alternatif yok. Ve en son tercihim bu yönde olacak. Arabamı nasip olursa Mart - Nisan ayı gibi yenileyeceğim. O yüzden acelem yok. Şimdiden ufak tefek araştırmalar ile en uygun kararı vermek istiyorum... İlgilenen arkadaşlar teşekkürlerimi kabul etsinler lütfen...

• 60.000 ytl bütem var demişsiniz.

67000 civarına toyota avensis 2.0 d4d executiv de düşünülebilir kanımca. pazarlıkla sizin fiyat aralığınıza yaklaşabilir.

oldukça donnımlı ve iyi bir motoru var.

sizin saydıklarınızdan ise temizi bulunabilirse şayet elbette mersedes e serisi hepsinden daha kalitelidir.

hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

60.000 ytl bütem var demişsiniz.

67000 civarına toyota avensis 2.0 d4d executiv de düşünülebilir kanımca. pazarlıkla sizin fiyat aralığınıza yaklaşabilir.

sizin saydıklarınızdan ise temizi bulunabilirse şayet elbette mersedes e serisi hepsinden daha kalitelidir.

hayırlı günler.
    2. el E veya C serisi.
    hiçbir konuda seni üzmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

60.000 ytl bütem var demişsiniz.

hayırlı günler.
    Az km yapmış ve sorunsuz bir E serisi tartışılmaz bile....
  • quote:

Orijinalden alıntı: herby

Alıntıları Göster
    Yeni kasa passat'da herhangi bir sorun yaşamadım ve genelde vw'de yaşamadım.Şimdi bir kaç kişi belki bu lafıma hadi len der niye çünkü araç tsı motor aracın yeni olduğu belli ama hayır ben bundan önce
    1.6fsı passat
    1.6 jetta kullanıcısıydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LİTEON

Yeni kasa passat'da herhangi bir sorun yaşamadım ve genelde vw'de yaşamadım.Şimdi bir kaç kişi belki bu lafıma hadi len der niye çünkü araç tsı motor aracın yeni olduğu belli ama hayır ben bundan önce
    1.6fsı passat
    1.6 jetta kullanıcısıydım

Alıntıları Göster
    e serisi 5 serisi fln düşünün
    d sınıfından çok daha konforludur....
    sınıf farkını hissedersiniz....

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

e serisi 5 serisi fln düşünün
    d sınıfından çok daha konforludur....
    sınıf farkını hissedersiniz....

Alıntıları Göster
    Eğer biraz araştırma yaparsanız ve bütçenizi biraz daha yükseltebilirseniz 2002-2003 e200 kompressor alın derimÇünkü 60000 liraya 2001 falan eski kasa alırsınız.Bence 10000 lira daha fark verip yeni kasasını almak çok daha mantıklı.

http://www.sahibinden.com/koluman_cikisli_sahibinden_temiz_e200_elegance_comp_WQQaXQQ5649877WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: FletneR_

Eğer biraz araştırma yaparsanız ve bütçenizi biraz daha yükseltebilirseniz 2002-2003 e200 kompressor alın derimÇünkü 60000 liraya 2001 falan eski kasa alırsınız.Bence 10000 lira daha fark verip yeni kasasını almak çok daha mantıklı.

http://www.sahibinden.com/koluman_cikisli_sahibinden_temiz_e200_elegance_comp_WQQaXQQ5649877WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    volvo s40 ı da düün hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: kayseri_park

Alıntıları Göster
    değişik bir seçenek olarak jaguar x type dizelide düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

değişik bir seçenek olarak jaguar x type dizelide düşünebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Her halükarda Laguna III ü bekleki pişman olmayasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilx

Her halükarda Laguna III ü bekleki pişman olmayasın

Alıntıları Göster

60 bin ytl ye E200 Kompressör bulabilirsiniz 2002-2003 model civarı..

Sıfır her zaman sıfırdır fakat, bence kıyaslanamaz bile..

Eğer kullanmadıysanız, lütfen bir şekilde kullanın bu aracı..

Gerisini siz karar verirsiniz zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

60 bin ytl ye E200 Kompressör bulabilirsiniz 2002-2003 model civarı..

Sıfır her zaman sıfırdır fakat, bence kıyaslanamaz bile..

Eğer kullanmadıysanız, lütfen bir şekilde kullanın bu aracı..

Gerisini siz karar verirsiniz zaten..

Alıntıları Göster
    S60 dizel 2007 model 15000 km de pazarlıkla biraz daha aşağı çekilebilir
    http://www.sahibinden.com/15000_km_de_2007_model_s60_d5_volvo_sifirdan_farksiz_WQQaXQQ5980181WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

S60 dizel 2007 model 15000 km de pazarlıkla biraz daha aşağı çekilebilir
    http://www.sahibinden.com/15000_km_de_2007_model_s60_d5_volvo_sifirdan_farksiz_WQQaXQQ5980181WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    Ben E serisi derim ikinci el pişman olmazsın ve hiçbir araçta Mercedes konforunu ve kalitesini bulamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockford Fosgate

Ben E serisi derim ikinci el pişman olmazsın ve hiçbir araçta Mercedes konforunu ve kalitesini bulamazsın

Alıntıları Göster
    bence yeni kasaları beklemek gerekli. avensis olabilir.
    yeni laguna, lancer ve avensis beklenmeli. daha sonra karar verilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEDAT_06 -- 23 Ocak 2008; 19:44:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEDAT_06

bence yeni kasaları beklemek gerekli. avensis olabilir.
    yeni laguna, lancer ve avensis beklenmeli. daha sonra karar verilmeli

Alıntıları Göster
    İkinci el E class temiz bulmak o fiyata zor olabilir sanırım

Bence temiz bir passat 2.0 tdi en iyi seçim olacaktır

Yeni kasa konforu, yol tutuşu ve perfomansıyla sizi fazlasıyla tatmin edecektir

Herşeyden önemlisi mondeo veya laguna gibi değer kaybetmeyecek istediğiniz zaman zorlanmadan elden çıkarabileceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: over and under

İkinci el E class temiz bulmak o fiyata zor olabilir sanırım

Bence temiz bir passat 2.0 tdi en iyi seçim olacaktır

Yeni kasa konforu, yol tutuşu ve perfomansıyla sizi fazlasıyla tatmin edecektir

Herşeyden önemlisi mondeo veya laguna gibi değer kaybetmeyecek istediğiniz zaman zorlanmadan elden çıkarabileceksiniz

Alıntıları Göster
    MERCEDES IHTIMALI VARSA ONU AL BENCE AMAM LAGUNA 3 U DE BI GELSIN KULLAN OYLE KARAR VER BEYENMEZSEN MERCEDES

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

MERCEDES IHTIMALI VARSA ONU AL BENCE AMAM LAGUNA 3 U DE BI GELSIN KULLAN OYLE KARAR VER BEYENMEZSEN MERCEDES

Alıntıları Göster
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Daha evvel de belirttiğim gibi arabamı Mart-Nisan aylarından önce yenilemem mümkün değil. Bu süreç zamanında Laguna III de ülkemize intikal edecek zaten. Onu da görerek seçimimizi yapacağız. Bu arada E Class araştırmalarım devam ediyor. Eğer ki biniciden cidden temiz bir araba denk gelirse tercih etmek isabet olacak. Sizlerin yorumları ile bu noktada ki düşüncelerim değişime uğradı. Anlaşılan o ki ikinci el de olsa Mercedes Mercedes'tir görüüşü hakim... Kulakları çınlasın bir tanıdığım vardı. Çok eski bir model Mercedes aracı vardı. Abi kurtul şu hurdadan der takılırdım... O da cevaben 50 model olsun Mercedes olsun derdi... Kalın sağlıcakla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kayseri_park

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kayseri_park

Adamda 2 metre boy 130kg var.. S 40 kdr küçük bi arabada nasıl rahat etsin? Bn 1.86m boya 84kg yum sıkışıorum epey
  • quote:

Orijinalden alıntı: herby

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: herby

E serisi az km ve fazla modelli olmasın yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul-car

quote:

Orjinalden alıntı: herby

E serisi az km ve fazla modelli olmasın yeterli

Alıntıları Göster
    Abicim ben mondeo Derım cunkü bi hem performans var var hem de cok konforlu ve gaza bastığın zaman sana bir spor oto havaSI VERİYOO
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.