Şimdi Ara

Sanayi ustaları adamı çıldırtır........

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
1
Favori
8.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 model getz marka aracımla Gecen mart ayında arabanın rutin yağ değişimi için oto yağcısına gitmiştim.Yağı değiştirdikten sonra arabada anlaşılmaz derecede seste bir değişme oldu
    Ancak gelecek ay evleneceğimden dolayı pek üstüne düşmemiştim.Ayrıyeten o zamandan sonra dizel aracımda bariz bir yakıt artışı ve araçda dizel olduğundan dolayı arkadan simsiyah duman atmaya başladı.
    Bugün işlerimin biraz hafiflemesi sebebiyle sanayi gittim.Normalde arabamın üstüne sizler gibi çok düşerim
    Daha önce farketmiştim hava filtresi kapağı biraz açık kalıyordu.Bugün bir baktık araca ait hava filtresi olacağı yerde benzinli başka bir aracın hava filtresini takmış.
    Çıldırmamak elde değil......
    Sizlerinde başından geçen sanayi ustalarının çıldırttığı pozisyonlar var mı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhan043 -- 14 Eylül 2011; 22:40:19 >

• Sanayi ustasına araba götürmem. İki fazla veririm. Yetkili servise götürürüm. Garantisi bitmiş olsa bile. Zaten öyle de yapıyorum. Yetkili servis insan yerine maymun çalıştırsa yine yetkili servise götürürüm. Adı üzerinde. Yetkili servis. Her şey kayıt altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Sanayi ustasına araba götürmem. İki fazla veririm. Yetkili servise götürürüm. Garantisi bitmiş olsa bile. Zaten öyle de yapıyorum. Yetkili servis insan yerine maymun çalıştırsa yine yetkili servise götürürüm. Adı üzerinde. Yetkili servis. Her şey kayıt altında.
    bende sanayiye gidiyorum, parça satan bir yer var 3 de usta tutmuş, alıp onlara gidiyorsun ücretsiz takıyorlar sende ne aldığını biliyorsun ister orjinal ister muadil ister yerli yapımı....yalnız ciddi problem olursa baş edebileceklerini sanmıyorum. onun içinde yaşlı bir usta buldum onun servisine giderim kanımca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

bende sanayiye gidiyorum, parça satan bir yer var 3 de usta tutmuş, alıp onlara gidiyorsun ücretsiz takıyorlar sende ne aldığını biliyorsun ister orjinal ister muadil ister yerli yapımı....yalnız ciddi problem olursa baş edebileceklerini sanmıyorum. onun içinde yaşlı bir usta buldum onun servisine giderim kanımca.

Alıntıları Göster
    sanayide dizel aracımın hava manifolduna mazot kaçırdığı için birdaha gitmedim oraya sonradan özel bir servis buldum gerçekten seviyorum işçiliklerini çoğu yerden hem ucuza yapıyorlar hemde kirine dayanamayıp iç-dış ve motoru yıkatıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDream -- 15 Eylül 2011; 3:21:23 >

• Dayanamayıp motor yıkarlarken başınıza büyük bela alabilirsiniz tqbi araç şahin doğan vs değilse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Dayanamayıp motor yıkarlarken başınıza büyük bela alabilirsiniz tqbi araç şahin doğan vs değilse
    Aman aman bilmediğin güvenmediğinden en uzağa git...
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

Aman aman bilmediğin güvenmediğinden en uzağa git...

Alıntıları Göster
    Dizel arabaya benzinli araba parçası taktıysa o herife "usta" demek diğer ustalara hakaret olur heralde. Sanayideki iyi bir ustaya düdükleme meraklısı yetkili servislerden daha çok güvenirim. Yağcı değil de işinde iyi bir Hyundai özel servisinde aracınızın bakımlarını yaptırınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Dizel arabaya benzinli araba parçası taktıysa o herife "usta" demek diğer ustalara hakaret olur heralde. Sanayideki iyi bir ustaya düdükleme meraklısı yetkili servislerden daha çok güvenirim. Yağcı değil de işinde iyi bir Hyundai özel servisinde aracınızın bakımlarını yaptırınız.

Alıntıları Göster
    Sanayiye gitmeye karşı değilim. Ama malesef sanayide genel bir cehalet ve de iş ahlakı yoksunluğu var.Kendini yetiştirmeyen, yeniliklerden bihaber adamlar çoğunlukta. İlk defa gelen müşteriyi de hemen yolalım diyorlar. Bu yüzden çoğu dükkan sinek avlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Sanayiye gitmeye karşı değilim. Ama malesef sanayide genel bir cehalet ve de iş ahlakı yoksunluğu var.Kendini yetiştirmeyen, yeniliklerden bihaber adamlar çoğunlukta. İlk defa gelen müşteriyi de hemen yolalım diyorlar. Bu yüzden çoğu dükkan sinek avlıyor.

Alıntıları Göster
    Sanayi biraz risk açıkçası. Eger tanıdık değilse yeni bir deneyimse herşeye hazırlıklı olmalısınız Sanayide ki işyerleri genelde bir sorunu en ucuz maliyetle kapatmaya calısırlar ki ceplerine daha cok para kalsın. Bu yüzden yan sanayi ürün kullanırlar genelde. Dikkat etmek lazım..

• quote:

Alıntıları Göster
    Bence özel servis daha iyi.Yetkili serviste adamı kapıda düdüklemeye başlıyorlar.Geçen gün eniştemin arabasının aküsü bitmişti dedi servisi çağırdım sen ilgilen.Neyse eleman geldi takviye yaptı aradan 10 dk geçti kendimi seriste buldum.

Yok akünüz bitmiş yolda kalırsınız.175+ kdv ye yeni akü falan verelim.Araba eniştemin değişmesini istemiyor diyorum anlamıyorlar.Alt tarafı akü takviyesi yaptılar orda benim 1 saat zamanımı çaldılar.Ayrıca aküde sağlam aracın içerisindeki lamba açık kaldığı için bitmişti.

Ben aracımı özel servise götürüyorum.Ustalarım eski doğuş oto çalışanı.

• quote:

Alıntıları Göster
    Sanayi de iyi bir ustanız olduktan sonra servise gitmeye gerek yok diye düşünüyorum.
    İyi ustaların çoğu servis de çalışıp, sonra kendi özel servislerini açıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Bence özel servis daha iyi.Yetkili serviste adamı kapıda düdüklemeye başlıyorlar.Geçen gün eniştemin arabasının aküsü bitmişti dedi servisi çağırdım sen ilgilen.Neyse eleman geldi takviye yaptı aradan 10 dk geçti kendimi seriste buldum.

Yok akünüz bitmiş yolda kalırsınız.175+ kdv ye yeni akü falan verelim.Araba eniştemin değişmesini istemiyor diyorum anlamıyorlar.Alt tarafı akü takviyesi yaptılar orda benim 1 saat zamanımı çaldılar.Ayrıca aküde sağlam aracın içerisindeki lamba açık kaldığı için bitmişti.

Hocam özel servisler de yapıyor aynı şeyi. Kuzenimin arabası Akatlardaki bir opel servisinde idi.
    Serviste durduğu süre boyunca arabanın aküsünün zayıfladığını görmüşler ve şarj etmişler ama akü zayıf bitebilir vs diyorlardı. değiştirelim dediler, kuzenime ulaşamadığım için kalsın aküsü dedim.
    Daha sonrasında da arabada soğukken herhangi bir çalışma problemi olmadı ki servisin dediği soğukta araba çalışmaz yolda bırakır dediler.
    Ha ama farlar veya dörtlüler açık kaldığı zaman araba çalışmıyor orası ayrı Yani akü zayıflık durumu var ama 6 aydır da araba çalışmamazlık etmedi şimdiye kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: mutunch

quote:

Hocam özel servisler de yapıyor aynı şeyi. Kuzenimin arabası Akatlardaki bir opel servisinde idi.
    Serviste durduğu süre boyunca arabanın aküsünün zayıfladığını görmüşler ve şarj etmişler ama akü zayıf bitebilir vs diyorlardı. değiştirelim dediler, kuzenime ulaşamadığım için kalsın aküsü dedim.
    Daha sonrasında da arabada soğukken herhangi bir çalışma problemi olmadı ki servisin dediği soğukta araba çalışmaz yolda bırakır dediler.
    Ha ama farlar veya dörtlüler açık kaldığı zaman araba çalışmıyor orası ayrı Yani akü zayıflık durumu var ama 6 aydır da araba çalışmamazlık etmedi şimdiye kadar

Alıntıları Göster
    Tanıdığınız ve güvendiğiniz usta (usta görünümlü çırak demiyorum dikkat!) varsa gidilebilir sorun olunca benim komşum var gidiyorum hemde çok uygun fiyata yapıyor ben diyorum manifoldu değiştireyim yok diyor kaynak yapalım daha az masrafı olur eğer böyle bir ustanız varsa özel servis iyi ancak yetkili servisler de yapılan işlem garantili ve işin ehli ustalar tarafından yapılıyor (ehlisini bulursanız tabi..)

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Tanıdığınız ve güvendiğiniz usta (usta görünümlü çırak demiyorum dikkat!) varsa gidilebilir sorun olunca benim komşum var gidiyorum hemde çok uygun fiyata yapıyor ben diyorum manifoldu değiştireyim yok diyor kaynak yapalım daha az masrafı olur eğer böyle bir ustanız varsa özel servis iyi ancak yetkili servisler de yapılan işlem garantili ve işin ehli ustalar tarafından yapılıyor (ehlisini bulursanız tabi..)

Alıntıları Göster
    Özel servislere veya sanayilere götürenler 2. el araba alırken acaba özel servis veya sanayi bakımlı deyince mi içilerine siniyor. Yoksa yetkili servis bakımlı deyince mi içlerine siniyor.

Bunu söylerler mi acaba?????

• Sanayide arabayı bitirecek ustalar da var, yetkili servisteki elemanları okutacak kadar bilgili deneyimli ustalar da var. Hangisi ile çalıştığınıza bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Alıntıları Göster
    2 ay önce sabah işe gitmek için arabaya bindim kontağı çevirdim arabada tık yok.Akşam park ederken hiçbir sorun yoktu oysa. 4-5 kere kontağı çevirmeme rağmen arabadan çıt sesi bile gelmiyordu. Sanayiden vw özel servisinden usta çağırdım. Adam 20 dakikada geldi hemen, koltuğa oturdu, kontağı çevirdi ses gelmedi, direksiyonun altındaki plastik kaplamaya 2-3 kere tık tık vurdu ve araba çalıştı. Adam kaputu bile açmadan olayı çözdü. Sorun neymiş derseniz, kontak termiği diye bir parça bozulmuş. Parçanın değişimi için daha sonra arabayı sanayiye bıraktım çünkü airbag-direksiyon simidi-direksiyonun içindeki kocaman demir parça bile söküldükten sonra bozuk yere ancak ulaşıldı. Arabada bu arada vw poloydu. Böyle ustalarda var memlekette.

• quote:

Özel servislere veya sanayilere götürenler 2. el araba alırken acaba özel servis veya sanayi bakımlı deyince mi içilerine siniyor. Yoksa yetkili servis bakımlı deyince mi içlerine siniyor.

Özel servisleri öcü gibi gören, ama yetkili serviste kendisine ne kazıklar atılabildiğini, ikisinin de alınıp diğerine vurulması gerektiğini bilmeyen bir "bilinçli" tüketicimiz daha...

Maalesef insanımız "yetkiliden başkasına götürmem" diyor ama büyük yanlış yapıyor.

Yetkili servislerdeki ustaların çoğu usta falan değil.
    Deneme yanılma yoluyla çözüm bulmaya çalışıyorlar.
    Çok az markanın çok az servisinde gerçekten birşeylerden anlayan "usta" bulursunuz.
    Onlar da genelde çok durmazlar zaten, bir süre sonra gider kendileri dükkan açarlar.

Servis hiçbir zaman "tamir" yoluna gitmez. Hemen sök-tak yapar, yenisini kitlerler.

Zamanında aks kafasındaki bilya bozulmuştu sanırım, servis "aks değişecek" dedi, 800 TL talep etti, ustama götürdüm sordum, 50-100 TL gibi bir rakama aks kafasındaki bilyayı değiştirip halletmiştik.

Özel servis olarak gerçek bir "usta" bulunursa, yetkili servisin yüzüne bile bakmama, önünden bile geçmeme taraftarıyım.

Ha son olarak sorunuza da cevap vereyim;

Yetkili servisten "yetkili servis ustası" ile arabayı getirip "abi biz çözemedik, sen bi bakıversene" diye özel servise gelen ve sorunu şak diye bulunup çözülen bir özel servis bakımlı ise, içime her türlü siner
    Benim götürdüğüm servis öyle bir servis mesela.

Aracın garantisi bitene kadar yetkili servise giderim, sonra bir daha önünden geçmem. Ustama götürürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 15 Eylül 2011; 12:52:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

quote:

Özel servisleri öcü gibi gören, ama yetkili serviste kendisine ne kazıklar atılabildiğini, ikisinin de alınıp diğerine vurulması gerektiğini bilmeyen bir "bilinçli" tüketicimiz daha...

Maalesef insanımız "yetkiliden başkasına götürmem" diyor ama büyük yanlış yapıyor.

Yetkili servislerdeki ustaların çoğu usta falan değil.
    Deneme yanılma yoluyla çözüm bulmaya çalışıyorlar.
    Çok az markanın çok az servisinde gerçekten birşeylerden anlayan "usta" bulursunuz.
    Onlar da genelde çok durmazlar zaten, bir süre sonra gider kendileri dükkan açarlar.

Servis hiçbir zaman "tamir" yoluna gitmez. Hemen sök-tak yapar, yenisini kitlerler.

Zamanında aks kafasındaki bilya bozulmuştu sanırım, servis "aks değişecek" dedi, 800 TL talep etti, ustama götürdüm sordum, 50-100 TL gibi bir rakama aks kafasındaki bilyayı değiştirip halletmiştik.

Özel servis olarak gerçek bir "usta" bulunursa, yetkili servisin yüzüne bile bakmama, önünden bile geçmeme taraftarıyım.

Ha son olarak sorunuza da cevap vereyim;

Yetkili servisten "yetkili servis ustası" ile arabayı getirip "abi biz çözemedik, sen bi bakıversene" diye özel servise gelen ve sorunu şak diye bulunup çözülen bir özel servis bakımlı ise, içime her türlü siner
    Benim götürdüğüm servis öyle bir servis mesela.

Aracın garantisi bitene kadar yetkili servise giderim, sonra bir daha önünden geçmem. Ustama götürürüm.

Alıntıları Göster
    Servisteki adamlar maaşla çalışan insanlar.Müşterinin suratını bile görmezler.Sadece söyleneni yapar bırakırlar.

Ama özel servisteki usta gelir sıkıntılarını dinler.Seninle beraber teste çıkar.Parça değişirken ne nasıl olur anlatır bilgilendirir.Eğer tamir olma ihtimali varsa tamir eder.Yetkili servis gibi komple bütün mekanizmayı değişmeyi teklif etmez.Parça alırken yardımcı olur.

Ben özel servise gittiğim için memnunum.Arabamı alacak adam 11-12 yaşında arabayı yetkili servise götürmedim diye almayacaksa güle güle derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutunch

quote:

Bana da dediler,birşey olmaz dedim ertesi gün çalışmadı araba ama
    Bir de orası özel değil ki yetkili servis :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çapultra -- 15 Eylül 2011; 12:52:55 >

• quote:

Servisteki adamlar maaşla çalışan insanlar.Müşterinin suratını bile görmezler.Sadece söyleneni yapar bırakırlar.

Ama özel servisteki usta gelir sıkıntılarını dinler.Seninle beraber teste çıkar.Parça değişirken ne nasıl olur anlatır bilgilendirir.Eğer tamir olma ihtimali varsa tamir eder.Yetkili servis gibi komple bütün mekanizmayı değişmeyi teklif etmez.Parça alırken yardımcı olur.

Ben özel servise gittiğim için memnunum.Arabamı alacak adam 11-12 yaşında arabayı yetkili servise götürmedim diye almayacaksa güle güle derim.

Alıntıları Göster
    Dört büyükler gibidir benim politikam bu konuda... Garanti süresi futbolcuların sözleşmesi gibidir.
    Sözleşme (garanti) bitti mi eyvallah, yetkili servis... Yetkilerin sana kalsın, merhaba özel servis!

Kim ne derse desin yetkili servislerde bulamayacağınız yetenekli ve kendisini geliştirmiş ustaların açtığı özel servisler
    1. sırada tercihimdir benim. Çünkü vakti zamanında garantisi olmayan aracıma memleketteki tek yetkili servisin
    elemanları zenci muamelesi yapmıştı...

Astronomik fiyat çekiyorlar, sonra kulağıma, "dışarıda yaparsak bu işi dörtte bir fiyatına kurtarırsın" diyorlardı.
    Dışarıda (! ) artık nereyse onu da bilmiyordum, anahtarı verip yetkili servisin parkında birkaç gün sonra teslim alıyordum.
    Motor tamiri yaptırdım, şanzıman bozuldu, şanzımanı yaptırdım, direksiyon kutusu sorunu var dediler.
    Onu yaptırdık bu kez, akslarda problem var dediler...

R12 aracımı bütçemin karadeliği haline getirdiler, satıp kurtuldum.

Sonrasında aldığım R19 aracımın stop etme problemi için 450 TL masraf çıkarmıştı yetkili servis.

Yetkili servisten ayrılmış bir ustanın açtığı özel serviste sorun 50 TL gibi bir rakama çözülmüştü parçayla birlikte.

Daha sonra aldığım garanti kapsamındaki aracım ne hikmetse garantisi bitene kadar hiç sorun çıkarmamıştı, bakımlarda.

Garantisi bittikten sonra da zaten yetkili servise gitmedim, bakımları en az %50 ucuz olarak aynı yağ/filtre vs. ile özel serviste yaptırmıştım.

Sorun şu ki, iyi bir ustanın sahibi olduğu özel servisi bulacaksın. İyi bir usta olması da yetmiyor aslında, iyi bir de ADAM olması gerekiyor işin başında.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.