Şimdi Ara

Sıfır Araç Tavsiye : Nissan Micra & Fiat Egea Sedan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
4.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ilk aracım olacak fiyat olarak bir birine yakın iki araç arasında otomatik 70 k civari ve 30 k sıfır faizli micrayı mı tercih etmeliyim yoksa hacim olarak daha geniş 72 k civarı Manuel Egea sedan mı ? Aracı genelde hafta sonu ve arada tatillerde uzun yolda kullanmayı düşünüyorum.

• egea için birçok olumsuz yorum görünüyor, artık bakış açısı mı dersiniz önyargı mı size kalmış. bence güvenlik açısından micra, biri manuel biri otomatik micra yine önde.
  • Nissan Micra piyasada Satmamış, Tutmamış, Uzak Dur.

Fiat Egea piyasada Satmış, Tutmuş Hemen Yapış.

• Egea da benzinli sanırım. İkisi arasından otomatik olmasından ötürü Micra derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Egea da benzinli sanırım. İkisi arasından otomatik olmasından ötürü Micra derim.
    evet hocam ikisi de benzinli
  • Biri micra, diğeri Egea. Micranın otomatik vites dışında hiç bir cazip tarafı yok. Bu mukayeseden her türlü Egea galip çıkar. İç hacim, bagaj, konfor, uzun yol rahatlığı v.s. v.s.
  • Micra kullandığım en kötü modern araçlardan biriydi. Sağa sola gitsin diye otomatiği eşe alınabilir ama cvt şanzımanında bir dönem sorunlar yaşandı Micranında.

Egea'nın da boş donanımı kötü diyorlar ama total araç olarak Egea ile Micra kıyaslanacak gibi değil. Polo Fiesta vs desen tamam.
  • Uzun yola sürekli giden insan için küçük araba pek cazip olmaz. Misal ben senede 3-4 kez uzun yola giderim ki en az gidişim 1500-2000 km arası olur. Şimdi bagaj da lazım olduğu için yarı fiyatına da verseler ben micra almam. Ayrıca ne kadar boş olursa olsun geniş ve uzun araç uzun yolda her zaman daha iyidir. Bir de oturma pozisyonu açısından baktığım zaman micra direk eleniyor. Oturma pozisyonu kişiye göre değişebilir ama ben aşağıda olan araçları tercih ederim.

Sizde tercihlerinizi beklentilerinize göre değerlendirip seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.
  • tavsiyeleriniz için teşekkür ederim micra nın listemde olmasının bir kaç nedeni var aslında .
    1. otomatik olması
    2. sıfır faizli kredi olması 30 k bugünkü koşullarla faize yatırdığımız yaklaşık 14 ayda 5-6 k gibi getiri oluyor araç 64-65 k aralığında gelmiş oluyor . Aslında bende almışken daha büyük bir araç almak istiyorum ancak 2.ele pek güvenemediğim için sıfır en uygun bu araçlar var ya da yıl sonunu bekleyip daha uygun bir araç düşer mi? bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tncyy -- 30 Ekim 2018; 16:0:18 >
  • Tabi ki egea biri b sınıfı diğeri d+
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Tabi ki egea biri b sınıfı diğeri d+
    "d+" Hata mı var, kinaye mi yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncyy

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim micra nın listemde olmasının bir kaç nedeni var aslında .
    1. otomatik olması
    2. sıfır faizli kredi olması 30 k bugünkü koşullarla faize yatırdığımız yaklaşık 14 ayda 5-6 k gibi getiri oluyor araç 64-65 k aralığında gelmiş oluyor . Aslında bende almışken daha büyük bir araç almak istiyorum ancak 2.ele pek güvenemediğim için sıfır en uygun bu araçlar var ya da yıl sonunu bekleyip daha uygun bir araç düşer mi? bilemedim.
    Sıfır faizli kredi aldatmacasına kanmayın. Siz peşin öderim derseniz zaten kafadan o kadar düşerler. Biraz da pazarlıkla daha bile karlı olur tabi tiko para varsa.
  • Bir üst limit belirtsen başka araçlar önerilebilir...
  • birbirinden alakasız iki araç.

bence önceliklerinizi belirleyememişsiniz.

şehir içinde kullanacağım ailem yok, bagajada ihtiyacım yok zatan arka koltukta hiç yolcumda olmaz, ayda yıldada bir uzun yola çıkarım dersen micra.
    tam tersi ise Egea sedan.

bana kalırsa bu karşılaştırmada her türlü Egea, çünkü genişlik ve bagaj hacmi illaki lazım oluyor.

ha not olarak nakit para varsa o fiyatlara bir iki yaşında otomatik donanımlı egea alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankura -- 30 Ekim 2018; 18:2:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankura

birbirinden alakasız iki araç.

bence önceliklerinizi belirleyememişsiniz.

şehir içinde kullanacağım ailem yok, bagajada ihtiyacım yok zatan arka koltukta hiç yolcumda olmaz, ayda yıldada bir uzun yola çıkarım dersen micra.
    tam tersi ise Egea sedan.

bana kalırsa bu karşılaştırmada her türlü Egea, çünkü genişlik ve bagaj hacmi illaki lazım oluyor.

ha not olarak nakit para varsa o fiyatlara bir iki yaşında otomatik donanımlı egea alınır.
    Hocam bende farkındayım bir birinden alakasız olduğunun bu fiyat bandında fazla açılmadan bazı şeylerden feragat ederek bir araç bakıyorum. otomatik olması eşimde kullanabilir o yüzden biraz .Boyutları gerçekten o kadar küçük mü (bagaj dışında)? Güvenlik konusunda micra daha önde gibi küçük çocuğum da var .İkinci el konusunda o riske pek girmek istemiyorum ve temiz araçlar da sıfır fiyatına yakın fiyat çekiyorlar. Yıl sonu fırsatlarıni da beklemek dolar böyle giderse daha iyi olabilir.

• tncyy T kullanıcısına yanıt
    Normalde Fiat markasından nefret ederim fakat arada segment farkı var. Egea 1 boy önde
  • Micra için 70.000 tl ve 30.000 tl sıfır faizli fiyat mı aldınız? Aldıysanız nereden olduğunu öğrenebilirmiyim.
  • micra'yla tatil eziyet olur. ben şahsen şehir içi de micra düşünmem. micra dediğin şehir içi bayan arabası. ege her ne kadar kalite olarak vasat olsa da geniş bir araç. kesinlikle ege alırdım. şahsen çok ta tipsiz buluyorum micra'yı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncyy

Hocam bende farkındayım bir birinden alakasız olduğunun bu fiyat bandında fazla açılmadan bazı şeylerden feragat ederek bir araç bakıyorum. otomatik olması eşimde kullanabilir o yüzden biraz .Boyutları gerçekten o kadar küçük mü (bagaj dışında)? Güvenlik konusunda micra daha önde gibi küçük çocuğum da var .İkinci el konusunda o riske pek girmek istemiyorum ve temiz araçlar da sıfır fiyatına yakın fiyat çekiyorlar. Yıl sonu fırsatlarıni da beklemek dolar böyle giderse daha iyi olabilir.

Alıntıları Göster
    otomatik-manuel olayı bence de önemli. ama ben olsam otomatik ege zorlardım. micra tatilde üzer. çok küçük, dar. ancak bir bayan aracı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.