Şimdi Ara

Yoldaki dubalara girdim birşey olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
0
Favori
11.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Yoldaki dubalara girdim birşey olur mu?

Arkadaşlar üstteki resimde olan türden plastik ve yere yatan dubalara(2-3 tanesine) laf yetiştireyim derken girdim. Sol ön tekerlek girdi. Ön tamponda hafif bir sürtük izi var. Sizce birşey olmuş mudur alt takımlara yoksa takmaya gerek yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samir_Rallye -- 7 Eylül 2014; 21:46:13 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yoldaki Dubalara Girmenin Olası Sonuçları

Yoldaki dubalara çarpmak, hem kendin hem de aracın için olumsuz sonuçlara yol açabilir. Dubalar genellikle trafik akışını düzenlemek, araçları korumak ve yayaları güvende tutmak amacıyla yerleştirilir. Ancak dubalara çarpmak şunlara neden olabilir:

• Dubaya Çarpma Cezası: Dubalara çarpmak trafik ihlali olarak kabul edilir ve para cezası ile cezalandırılabilir. Cezanın miktarı, dubanın hasar derecesine ve bölgesel yasalara bağlı olarak değişebilir.
    • Araç Hasarı: Dubalar, plastik veya metal gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Plastik dubalar genellikle hafif hasara neden olurken, metal dubalar araçlarda daha ciddi eziklere ve çiziklere yol açabilir.
    • Araba Boyası Çizikleri: Dubalara çarpmak, aracının boyasında çiziklere ve eziklere neden olabilir, bu da aracının görünümünü bozabilir ve değerini düşürebilir.
    • Süspansiyon Hasarı: Bazı durumlarda, dubalara çarpmak aracının süspansiyon sistemine zarar verebilir. Bu, direksiyon hakimiyetinin kaybına ve sürüş kalitesinin düşmesine neden olabilir.

Dubalara Çarpmaktan Kaçınma İpuçları

Dubalara çarpmanın olası sonuçlarından kaçınmak için şu ipuçlarını uygulamalısın:

• Dikkatli Olun: Araba kullanırken her zaman dikkatli olmalı ve çevrene karşı uyanık olmalısın.
    • Hız Limitlerine Uyun: Hız limitlerine uymak, dubalara çarpma riskini azaltır.
    • Sarhoş Veya Yorgun Araba Kullanmayın: Sarhoş veya yorgun araba kullanmak, reaksiyon süresini yavaşlatabilir ve dubalara çarpma riskini artırabilir.
    • Koruyucu Bariyerlere Dikkat Edin: Dubalar, yol boyunca yerleştirilen korucu bariyerlerdir. Bu bariyerlere dikkat etmeli ve onlara çarpmaktan kaçınmalısın.

Dubalara çarpmak riski taşıyan bir durumda kalırsan, yavaşlamalı ve dikkatli bir şekilde manevra yapmalısın. Dubalarla temas kaçınılmazsa, aracından çıkmamalı ve yetkilileri aramalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ben mi yanlış görüyorum yoksa şeritlerin üzerindemi o dubalar
  • Benim aklimda kaldigi surece o dubalar hafif plastikler o yuzden birsey olmaz diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 7 Eylül 2014; 21:48:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

ben mi yanlış görüyorum yoksa şeritlerin üzerindemi o dubalar

Resim temsili internetten buldum ama harbiden doğru yani şeridin üzerinde. Hangi yol doğru düzgün ki sanki. Bugün 2-3 yerde şerit yoktu yolda ve aşırı virajlıydı. İnsanlar birbiri üzerine çıkmasına ramak kalıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samir_Rallye -- 7 Eylül 2014; 21:49:12 >
  • Yok yahu ne olacak. En fazla hafif cizilir. Ben ustunden gectim bisey olmadi. Olmaz. Lastik gibi bisey o zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Yok yahu ne olacak. En fazla hafif cizilir. Ben ustunden gectim bisey olmadi. Olmaz. Lastik gibi bisey o zaten.
    Evhamlandım aniden girince. Bir de annem vardı çığlık çığlığa, çektim baktım ama gece karanlığında birşey anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b2580x

quote:

Resim temsili internetten buldum ama harbiden doğru yani şeridin üzerinde. Hangi yol doğru düzgün ki sanki. Bugün 2-3 yerde şerit yoktu yolda ve aşırı virajlıydı. İnsanlar birbiri üzerine çıkmasına ramak kalıyordu.

o dubalardan bişey olmuyo ama hızlıysanız bi baktırın sanayide isterseniz
  • Bir şey olmuyor bizim burada araba park etmek için üstünden devamlı geçiyorlar
  • quote:

quote:

quote:

Yavaştım hocam 25-30km filandır. Babama da sorayım sağa sola çekme yapmasını hissedersek yaptıracam artık çünkü hata bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samir_Rallye

quote:

quote:

quote:

Yavaştım hocam 25-30km filandır. Babama da sorayım sağa sola çekme yapmasını hissedersek yaptıracam artık çünkü hata bende.

Alıntıları Göster
    Hocam en fazla ufak bir çizik olur

• quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Hocam en fazla ufak bir çizik olur

Alıntıları Göster
    pek bişey olmamıstır
  • Sıkıntı olmaz hocam yumuşak esnek bişey o dubalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanicAtTheDisco

Sıkıntı olmaz hocam yumuşak esnek bişey o dubalar
    olmaz
  • Bir sey olmaz.
    Dükkan ve taksiciler yolu isgal etmek icin duba koyarlar mesela. Gicikligina ustunden gecerim deviririm bizimkilerdeki katil gibi :)

Plastik onlar en fazla tamponun altini cizer girerken
  • Arkadasim bu durumda en büyük sikinti alt takımda hasar ornek fren ABS asr kablo ve hortumları zarar görmesidir bunun haricinde aklima bir şey gelmiyor
    Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan1636

olmaz

Alıntıları Göster
    Bişey olmaz ben AVM'lerde defalarca üstünden geçtim ilk darbeyide plakadan aldığı için herhangi bir zararı olmuyor boyaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.1.1.1

Bişey olmaz ben AVM'lerde defalarca üstünden geçtim ilk darbeyide plakadan aldığı için herhangi bir zararı olmuyor boyaya...

Alıntıları Göster
    Alt takım falan ne yaptınız hocam Metalse tamam ama bunlar lastik gibi bişey en fazla tampon altındaki plastik eki kırabilir boyayı çizip lekeleyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Alt takım falan ne yaptınız hocam Metalse tamam ama bunlar lastik gibi bişey en fazla tampon altındaki plastik eki kırabilir boyayı çizip lekeleyebilir.

Alıntıları Göster
    Dıkkat etmen gereken Karteer ve Karter koruma kapağıdır gerı kalanı onemsız araç sacını pek ezemez bende gectım pederın arabaylaan belkıde 2 yada 3 kez...

• Burası turhal tokat yolu efsanedir şuanda böyle değil
  • Birgun biri .bneligine araya demir duba koyar mi diye dusunmeden edemiyorum; o yuzden pervasizca o dubalarin ustunden gecmiyorum..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.