Şimdi Ara

Manuel Vites neden kullanılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
4
Favori
9.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir şöför manuel vitestten nasıl zevk alabilir yada teknolojinin nimeti otomatik-triptonik vitesleri neden kullanmaktan haz etmez, bana manuel vites araba kullanmak daktiloda yazı yazmak gibi geliyor, bilgisayar ile yazabilecekken. Bilgisayar daha pahalı diye daktilo ile yazı yazan gördünüz mü?

Sorum ciddidir, yanlış anlaşılmasın, 1 litre benzin için bu kadar efor harcamanın, yorulmanın ne gereği var? İstanbul trafiğinde bi kere manuel sürdüm daha da kolay kolay sürmem, belki şuan binsem bile süremem ama bazıları ciddi zevk alıyor manuel vitesten o arkadaşlar muhakkak burda da vardır, nesi hoşunuza gidiyor? Yada performans falan mı artıyor bilmediğim benim.

BOMBA KURULDU

• Y.A.A. Y kullanıcısına yanıt
    Dünya ve Türkiye, İstanbul'dan ibaret değil. Bundan olabilir mi acaba!!
  • Sabah aksam kopru trafigine giren biri icin duz vites eziyet olabilir fakat onun disinda otomatigi tercig etmek icin kendim adina sebep goremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Sabah aksam kopru trafigine giren biri icin duz vites eziyet olabilir fakat onun disinda otomatigi tercig etmek icin kendim adina sebep goremiyorum.
    Tercih meselesi bu kadar basit. Bu arada bomba imha ekibini çağırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Tercih meselesi bu kadar basit. Bu arada bomba imha ekibini çağırdım

Alıntıları Göster
    1-Alırken ucuz.
    2-Arıza çıkarma olasılığı ve tamir masrafı az.
    3.Yakıt tasarrufu sağlıyor.
    4-Kişilerin arabaya daha hakim olmasını sağlıyor.(Bence)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.

1-Alırken ucuz.
    2-Arıza çıkarma olasılığı ve tamir masrafı az.
    3.Yakıt tasarrufu sağlıyor.
    4-Kişilerin arabaya daha hakim olmasını sağlıyor.(Bence)

Alıntıları Göster
    Arkadaşın da dediği gibi. Kendimce;

- Daha az yakıyor.
    - Sıkıntı çıkarma olasılığı daha az.
    - Ara hızlanmalar çok daha iyi. 0-100 daha iyi.
    - Kafama göre istediğim viteste istediğim şekilde gidiyorum.
    - Otomatik pejo sürmüştüm. O şekilde sollamaya girsek tırın altına gireriz heralde.
    - Daha zevkli.

• Otomatik vitesli arac kullandigimda hakimiyeti tamamen kendimde hissetmiyorum. Manuel vites candir çek 4ten 3e hzlanmak istediğinde yapıştır devam et. Otomatik viteste oyle degil ayagini gazdan cek tekrar dipgaz yapta falan filan. Manuel candir. Premium bir arac almadigim surece otomatik vitesli araca asla binmem.
  • Trafikte gercekten zor. Bunun disinda anlatilmaz yasanir birsey. Sakin kullanan birisi icin birsey ifade etmeyebilir ama agresif suruculer icin olmazsa olmazdir. Aracin yuruyeni soforun elindedir tamamen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

Trafikte gercekten zor. Bunun disinda anlatilmaz yasanir birsey. Sakin kullanan birisi icin birsey ifade etmeyebilir ama agresif suruculer icin olmazsa olmazdir. Aracin yuruyeni soforun elindedir tamamen.
    Öncelikle yorulmaktan kastınız nedir ? ALt tarafı debriyaja basıp vites değiştireceksiniz.Görende sırtınde yük taşıyo zanneder.Bende manuel kullanıyorum,nerede olursam olayım araç seçimimde hep manuel olacak.Ankara"da yaşıyorum istanbul kadar olmasada da burada da trafik bazı yerlerde çok ama iki debriyaja basıp vites değiştirmeyi abartmaya gerek yok.Otomatik aracı bayanlara tavsiye ederim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 21 Mart 2014; 2:16:35 >
  • bir kere kullandım, bilgisayarda nfs oynuyormuş gibiydi,sanki ben arabayı değilde araba beni kullanıyormuş gibi hissettim,sol ayağım hayata küstü ,usta şöför otomatik kullanmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 21 Mart 2014; 2:32:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Öncelikle yorulmaktan kastınız nedir ? ALt tarafı debriyaja basıp vites değiştireceksiniz.Görende sırtınde yük taşıyo zanneder.Bende manuel kullanıyorum,nerede olursam olayım araç seçimimde hep manuel olacak.Ankara"da yaşıyorum istanbul kadar olmasada da burada da trafik bazı yerlerde çok ama iki debriyaja basıp vites değiştirmeyi abartmaya gerek yok.Otomatik aracı bayanlara tavsiye ederim ben.

Alıntıları Göster
    Daha keyif verici,daha performanslı ve aracın hakimiyenin sende olduğunu sık sık hissetirir.Bende otomatik araçlardan bişey analamıyorum akülü araba gibi geliyor bana.Manuel candır,kandır,tutkudur.

• otomatik mi asla :) manuel candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Alıntıları Göster
    Hiç fark etmez havada karada manuel akar...

• Anlayamazsın!O 1 den 2 ye geçişler 4 ten 3e küçültmeler
  • Y.A.A. Y kullanıcısına yanıt
    sana ciddi cevap vereyim 2013 model 0 km otomatik fluance kullandım ve ara hızlanmalarından hiç memnun kalmadım onun dısında frene bas dursun gaza bas gitsin bu rahatlık çok güzel ılk defa o kadar rahat ettım yani günlük kullanmak için araba alsam param olsa kesinlikle otomatik alırım 1 lıtre fazla yakmasına bakmam ama spor tarz bir araç alıcak olsam örnek: scircco polo gtı vs vs gıbı manuel tercih ederim
  • hakimiyet için manuel.

istanbul için kesinlikle otomatik, her yaz ist.a gelirim o trafikte gaz debriyaj bir tarafa arabaya acıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

Otomatik kadin isi hadi bunu gectim insani tembellige alistiriyor.Eskiden cep telefonu yoktu,millet hele ki sevgililer birbirlerine el yazisiyla mektup yazardi.Bilgisayar yoktu,insanlar arastirma icin kutuphaneye giderlerdi.Simdi hersey elinin altinda,kiçini yerinden kipirdatmadan herseye ulasiyon.

Yurumek yerine akulu sandalyeye binmek gibi.Varsin olmasin,araba kullanirken de kalori yakalim Sonradan gobek basinibl aliyor gidiyor

• Premium arac olmadığı surece manuel tercihimdir her zaman. 5 ten 4 e cekip gazlamak harika :)
  • Kesinlikle otomatik. Bir daha asla manuele geçmem
  • 3ten 2ye atması yeter.. Manuel
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.